Pinigai nereikalingi, kad gautumei tai, ko reikia!

Ar mums tikrai reikia kalnų knygų? Vaizdo ir garso įrašų? Spintoje užmirštų drabužių ar kitų namie kaupiamų daiktų? Kažką dulkančio ar nugrūsto į kampą namie rasime kiekvienas. Galbūt daikto nebereikia, bet išmesti gaila.

Atsikratyti nereikalingų daiktų jau beveik pusmetį padeda interneto portalas
 • mainyk.lt.

  Nuo portalo susikūrimo žmonės jau sėkmingai išsimainė daugiau nei 1300 kartų. Tau reikalingų daiktų gali ieškoti tarp 60 tūkst. pateiktų mainymui duomenų bazėje. Kasdien ją papildo apie 200 naujų daiktų.

  Daugiausia mainomasi perskaitytomis knygomis, papuošalais (auskarais, apyrankėmis ir kitais aksesuarais), pabodusiais drabužiais. Populiarūs ir kompiuterijos daiktų mainai, malonios smulkmenos (gražios dėžutės, krepšeliai, kvepiančios žvakės).

  Mainymasis daiktais mainyk.lt svetainėje - nemokamas. Projekto idėja: daiktas šiame portale mainomas į kitą daiktą. Nėra jokių piniginių priemokų. Puslapis sukurtas skatinti racionalų vartojimą, o jo kūrėjai įsitikinę – pinigai nereikalingi, kad gautumėme tai, ko mums reikia.

  Beje, šią savaitę mainyk.lt pradėjo keliaujančio atviruko projektą. Mainyk.lt išleido nemokamą atviruką, kurį galima pasiimti „Baddog“ stenduose. Šis atvirukas įteikiamas kitam žmogui su palinkėjimu, kai vyksta mainai.

  Jį gavęs vartotojas atviruko nededa į stalčių, bet parašo palinkėjimą ir įteikia jį kitam mainų nariui per savo mainus. Atvirukas keliauja per rankas, kol prisipildo linkėjimų. Šitaip kuriama palinkėjimų grandinė.

  Paskutinis atviruką gavęs žmogus įpareigojamas pranešti, kiek miestų atvirukas apkeliavo ir kokių palinkėjimų sulaukė (daugiau apie idėją sužinosite mainyk.lt bloge).

  Keliaujančio atviruko mintis kilo todėl, kad daug žmonių mainyk.lt tinklalapyje ne tik mainosi daiktais, bet ir susipažįsta. Žmonės susitinka apsikeisti daiktais, o vėliau ima bendrauti nuolat. Šitaip seni daiktai gali kurti naujus ryšius.

  Didžiausia mainyk.lt vertybė, jog portalas patvirtina seną tiesą: tavo šlamštas – mano svajonė. Vienam žmogui nereikalingas daiktas gali būti labai reikalingas kitam.

  Tad apsižiūrėkite: jei namie guli daiktais, kurio neprireikė kelis mėnesius, veikiausiai jo ir nebeprireiks. mainyk.lt padės jam rasti naujus namus!

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis