Peliukas Mikis švenčia 80-metį

Žinomiausias animacinių filmų ir komiksų herojus Peliukas Mikis (angl. Mickey Mouse - red. past.) šiandien (18.11) švenčia garbingą jubiliejų! Lygiai prieš 80 metų užgimęs animacinis personažas dar ir šiandien yra vienas mėgstamiausių vaikų herojų.

Garsusis Peliukas Mikis pirmą kartą ekrane pasirodė 1928 m. animaciniame filmuke „Steamboat Willie".

Tai buvo pirmasis kino istorijoje įgarsintas filmukas, sukėlęs revoliuciją iki tol vyravusioje nebyliosios animacijos epochoje. Paties Walto Disney'aus (†65) balsu prakalbęs Mikis visais įmanomais būdais mėgino patraukti pelytės Mini dėmesį. Dėl jos Mikis net subūrė laivo denyje žvėrių orkestrą ir padainavo mylimajai serenadą, taip ne juokais supykdydamas laivo kapitoną Pitą.

Tokio pobūdžio siužetas su kaupu pateisino kompanijos tikslą - peliukas Mikis prajuokino žiūrovus.

1930 m. Mikis tapo vienu mylimiausių animacinių herojų visame pasaulyje. Peliukui vis populiarėjant, buvo sukurti ir kiti jo draugai: ančiukas Donaldas, jo simpatija Deizi, nenuoramos Plutas ir Gufis. Su jais Mikis pasirodė trumpose animacinių filmukų serijose, komiksų knygelėse ir tapo garsiausiu klasikinės animacijos herojumi ir šiuolaikinės pedagogikos pavyzdžiu visame pasaulyje.

Iki šių dienų jo atvaizdas laikomas netiesioginiu Walto Disney'aus kompanijos simboliu.

Šią animacijos pasaulio įžymybę sukūrė vienas talentingiausių kompanijos „Walt Disney Company" kūrėjų Ubbe'as Iwerksas (†70), kuris sugebėdavo nupiešti apie 700 peliuko Mikio paveikslėlių per dieną. Būtent jis kūrė ir animavo pirmąsias „Mickey Mouse" serijas.

Tiesa, šį peliuką jis pirma pavadino Mortimeriu, tačiau Walto Disney'aus žmona Lilian (†98) jį įtikino, kad šiam personažui labiau tinka Mikio vardas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis