Kita Kalėdų pusė

Visi taip nekantriai laukiame Kalėdų. Vieni džiaugsis dovanomis, o kiti ieškos tikrosios Kalėdų nuotaikos, treti – liksminsis siautulingose „juodosiose“ Kalėdose. Tačiau ne tik Kalėdomis galima džiaugtis gruodžio 25-ąją. Kuogi dar?

Tą dieną įvyko kur kas daugiau svarbių įvykių, nei jūs galite tikėtis. Įdomybes, nepakartojamus faktus, istorijas ar sukaktis, kurias galima minėti vietoje Kalėdų sužinosite, perskaitę šį straipsnį.

Taigi šią 359 metų dieną buvo visko: gimė ir mirė genijai, žvaigždės aktoriai…

Tokie „laimės kūdikiai“, kurie per Kalėdas ir gimimo dieną gauna tik vieną dovaną yra – didysis matematikas ir fizikas Izaokas Niutonas, linksmosios „Put the lime in the coconut" dainos autorius Jimmy Buffetas ir gerai žinoma dainininkė Dido.

Deja, šią dieną pasaulį paliko nebyliojo kino legenda Čarlis Čaplinas, džiazo, svinguojančio pasaulio žvaigždė Deanas Martinas bei energingosios „I feel good" dainos atlikėjas James’as Brownas.

Be Kalėdų tą pačią dieną pakistaniečiai švenčia Quaid-e-Azam dieną – tai jų didžiojo vado Muhamedo Ali Jinah diena. Na, o taivaniečiai tuo metu švenčia dar ir konstitucijos dieną.

Išradingieji vokiečiai švenčia vadinamąjį Yule - Kalėdų savaitę. Mūsų trys Kalėdų dienos – menkniekis, palyginus su Yule! Yule naujųjų pagonių švenčiama visą savaitę.

Tokia tradicija populiari visose Skandinavijos šalyse. Gal mums pats laikas švęsti Kalėdų mėnesį?

Net ir tokią šeimos, džiaugsmo ir meilės dieną anksčiau vyko karas. Na, tik 1914 (Pirmojo pasaulinio karo pradžioje) Antantės sąjunga paskelbė Kalėdų paliaubas ir „sustabdė ugnį" .

Antrojo Pasaulinio karo metu 1941 metais, šią dieną, Japonija okupavo Honk Kongą.

Štai 1979 metais, Sovietų Rusija pasiuntė oro desantininkus į Afganistaną, kad pagaliau būtų galima pradėti jo okupaciją.

1991 metų gruodžio 25 dieną, Gorbačiovas atsistatydino iš prezidento pareigų Sovietų Rusijoje, o Ukraina „išstojo" iš Sovietų Rusijos. Antrą Kalėdų dieną Sovietų Rusija oficialiai tapo Rusija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis