Kaip tapti „kietu/-a“?

Tikriausiai tu visuomet norėjai ir nori būti „kietu“ vaikinu, kuris daro viską, ką nori? Arba galbūt tu tiesiog miršti, kaip nori būti „kieta“ mergina, kuri eina per gyvenimą, kerėdama savo ramumu ir grakštumu?

Jeigu dabar tu prisiminsi žmones, kurie tavo nuomone yra „kieti“, pastebėsi, kad jie turi bendrų charakterio bruožų: jie visi yra išskirtiniai, unikalūs ir su visais žmonėmis draugiški.

Nėra jokių abejonių, kad tu nesi „kietas/-a“, jei jau skaitai šį straipsnį. Nesustok! Perskaityk straipsnyje pateiktus patarimus ir pasinaudojęs/-usi jais pagaliau tapk savimi pasitikinčiu žmogumi.

Elkis taip, lyg tau nerūpėtų, ką kiti apie tave pagalvos

Mes visuomet rūpinamės, ką kiti žmonės pagalvos apie mus. „Kietieji“ nesistengia įtikti visiems, jie nesistengia įtikti net mažumai. Tie, kurie stengiasi tave „nusodinti“, nekreips dėmesio į tavo meilikavimus, geriau turėk atkaklią nuomonę ir ją gink. Taip parodysi, kad nesi lengvai palenkiamas/-a.

Būk budrus/-i. Suprask, kaip tave priima kiti žmonės

Iš pradžių gali pasirodyti, kad šis patarimas prieštarauja pirmajam, tačiau yra skirtumas tarp stengimosi įtikti žmonėms ir suvokimo, kaip tu su kitais sutari. Svarbiausia, pasižiūrėti į save iš šalies. Ar pats/-i save laikai „kietu/-a“.

Kalbant apie išvaizdą, turi stengtis, kad valgomas maistas neįstrigtų tarp dantų, privalai pasirūpinti burnos kvapu, prižiūrėti save. Išlik ramus/-i, niekuomet nespoksok į kitus, stokis/sėskis tiesiai, nuoširdžiai šypsokis, būk mandagus/-i ir dėmesingas/-a. Pageidautina renkis madingai.

Pristatyk save iš teigiamos pusės

Vaikščiok taisyklinga laikysena ir kalbėdamas/-a žiūrėk žmonėms į akis, nes jeigu tu jas nuleisi, žiūrėsi sau į kojas, žmonės niekuomet tavęs negerbs. Tu ne tik turi atrodyti, bet ir jaustis pasitikinčiu savimi, jeigu nori sulaukti žmonių pripažinimo.

Rinkis „tikrus“ draugus

Pavyzdžiui, jei žmonės su tavimi nebendrauja, nes tu nedėvi dizainerių sukurtų drabužių, jie tikrai nėra tikri tavo draugai. Todėl išsirink tokius draugus, kurie myli tave tokį, koks tu esi.

Nebijok išsiskirti iš kitų

Sugebėk apginti savo išskirtinumą. Domėkis tuo, kas kitiems atrodo nepatrauklu, pavyzdžiui, pradėk groti muzikos instrumentu ar šokti. Suprask, kad „kiečiausi“ žmonės yra tie, kurie sugeba taikiai sulaužyti nusistovėjusias taisykles ir visuomenės normas.

Išmok raiškiai šnekėti

Ar atkreipei kada dėmesį, kad „kieti“ žmonės visuomet kalba, pasitikėdami savimi, aiškiai ir garsiu tembru? Jie nekalba nei per greitai, nei daro pauzių, nemurma sau po nosimi. Jie sako, ką galvoja ir galvoja apie tai, ką sako.

Visuomet būk tikras/-a dėl savo pasakytų žodžių. Jeigu tu išsakai savo nuomonę, kuriai kiti žmonės nepritaria, nesijaudink - juk tu pasakei, ką jautei, ir jeigu tai buvo pasakyta, nesiekiant įžeisti kito asmens, žmonės ims gerbti tave už tavo atvirumą. Tačiau prieš pasakydamas kažką garsiai, visada pagalvok, ar tai tikrai yra būtina.

Mokėk iš savęs pasijuokti

Būti „kietu/-a“ visai nereiškia būti tobulu/-a, o sugebėjimas pasijuokti iš savo vėpliškumo tinkamu momentu yra puikus pasitikėjimo savimi įrodymas, už kurį žmonės tave gerbs. Įrodyk visiems, kad tu esi lygiai toks/-ia pat kaip ir jie.

Surašyk priemonių, kaip tapti „kietu/-a“, sąrašą

Susirašyk, kokius daiktus turi įsigyti, kokie žmonės tau padės siekti tikslų, kokius vakarėlius aplankysi, kuo domėsiesi daugiau. Surask savo talentą – galbūt tai sportas, muzika, dailė... Žmonės tikrai pastebės tavo aistrą pasirinktam dalykui ir už tai gerbs. Užsirašyk į kursus. Nepamiršk tikslo, kodėl nori būti „kietas/-a“.

„Giliai įkvėpk“

Būti „kietu/-a“ reiškia visuomet ir bet kokioje situacijoje būti atsipalaidavusiu/-ia ir jausti patogumą. Jeigu jauti, kad pradedi prarasti savitvardą, imi jaudintis – giliai įkvėpk ir stenkis išlikti ramus/-i.

Būk draugiškas, tačiau neįkyrėk savo perdėtu energingumu

Pripažink, juk visi mėgsta bendraujantį žmogų, tačiau neišsišok per daug. Visuomet šypsokis ir palaikyk pokalbį su kitu žmogumi, tačiau jausk ribą tarp draugiškumo ir įkyraus bendravimo.

Naudok tinkamą kalbą

Jokiu būdu nevartok per daug žargonų. Kalbėk raiškiai, aiškia ir pasitikinčiai savimi. Taip pat, jeigu manai, kad tau pravers, gali panaudoti savo kalboje protingesnių terminų ar tarptautinių žodžių. Žinoma, turi žinoti, ką jie reiškia. Svarbiausia, jausti ribą tarp inteligentiškumo ir perdėto stengimosi pasirodyti protingu.

Išlik kuklus/-i, nes tuštybė niekuomet nebuvo ir nebus „kietumo“ požymiu.

Būk laimingas/-a ir džiaukis tuo, koks tu esi iš tikrųjų

Išmok pamėgti mokslus

„Kieti“ žmonės daro be galo daug įvairių tikrai „kietų“ dalykų. Todėl jeigu tu dalyvausi visuose mokyklos renginiuose, stengsiesi, kad būtum matomas/-a, tai padės tau išlikti „kietu/-a“.

Išmok toleruoti kitus žmones

Suprask, kad nesvarbu, ką tu kitam sakai ar patari, tai visuomet yra ir bus tik tavo subjektyvi nuomonė. Svarbiausia, būk tikras tuo, apie ką kalbi.

Keisk savo požiūrį

Jeigu turi neigiamą požiūrį – keisk jį. Prisimink, kad niekas nemėgsta žmonių, kurie į viską žiūri neigiamai. Įrodyk kitiems, kad net jeigu reikalai pakrypsta ne tavo norima linkme, tu sugebi išlikti pozityvus/-i.

Visuomet būk savimi

Priešingu atveju, tai atsilieps ateityje, kadangi tavo draugai bendraus ne su tavimi, o su tuo personažu, kuriuo tu norėtumei būti.

Nesileisk į kraštutinumus

Suvok, kad, pavyzdžiui, narkotikų vartojimas, ar vairavimas išgėrus tikrai nėra nieko „kieta“.

Nesistenk savęs išaukštinti, menkindamas kitus

Priešingu atveju savo tokiu „kietumu“ tu „įsigysi“ daugiau priešų nei draugų. Žmonės nesižavi tokiais, kurie nuolat nurodinėja ar mušasi. Taip, galbūt kiti bus įbauginti, tačiau tikrai tavęs negerbs.

Būti „kietu/-a“ gali būti sunkus iššūkis

Visuomet atsiras žmonių, kurie stengsis tave „nusodinti“, tačiau stenkis visuomet išlikti pozityvus/-i.

Praktika skatina tobulėti

Kuo ilgiau stengsiesi išlikti „kietesniu/-e“, tuo „kietesnis/-ė“ būsi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis