Britų topatlikėjai - „Coldplay“ ir Duffy

Greičiau nei už mėnesio, vasario 20 d., Londone vyksianti 29 - oji prestižinių „Brit Awards“ muzikinių apdovanojimų įteikimo ceremonija jau dabar kaitina įvairių atlikėjų gerbėjų širdis.

Naujienų portalo bbcnews.com teigimu, šįmet pagal skirtų nominacijų kiekį (iš viso keturiose kategorijose) pirmauja garsioji britų roko grupė „Coldplay“ bei popatlikėja Duffy, dar pernai sulaukusi milžiniškos sėkmės su singlu „Mercy“.

Ši iš Velso kilusi dainininkė kovos su Chriso Martino kompanija geriausio Britanijos albumo ir dainos kategorijose.

Soul, R'n'B, džiazo ir popatlikėja Adele, alternatyviojo roko atstovai „Elbow“ bei indie pop grojantys „Scouting for Girls“ nominuoti trijose kategorijose, o „Girls Aloud“, „Radiohead“, „Ting Tings“ ir Estelle - dvejose.

Laukiamą apdovanojimų vakarą sutiko vesti australų muzikos ir kino žvaigždė Kylie Minogue, o jai padės anglų aktoriai James Cordenas bei Mathew Horne’as.

Stiprūs varžovai

Britų rokeriai „Coldplay“ taip pat yra net 7 kartus nominuoti vasario pradžioje vyksiančiose ne mažiau prestižiniuose „Grammy“ apdovanojimose, o Londono „Earls Court“ parodų centre vyksiančiame „Brit Awards 2009“ renginyje pagrindiniais jų konkurentais bus ne prastesni muzikos pasaulio sunkiasvoriai – „Take That“, „Girls Aloud“, „Radiohead“ ir „Elbow“.

Savo ruožtu Duffy, kurios debiutinis albumas „Rockferry“ tapo pačiu perkamiausiu Jungtinėje Karalystėje (1.685 mln. egzempliorių), taip pat kausis dėl geriausios britų atlikėjos moters ir geriausio naujoko vardo.

Geriausio Britanijos albumo kategorijoje įnirtingiausia kova virs tarp minėtojo „Rockferry“ ir naujausiojo „Coldplay“ produkto „Viva La Vida“. Šių dvejų atlikėjų kūriniai taip pat turi didžiausias galimybes pelnyti geriausiojo Britanijos singlo titulą.Tiesa, geriausios moters atlikėjos statusui Duffy „koją gali pakišti“ praėjusių metų „Britanijos kritikų pasirinkimo“ laimėtoja Adele. Jos daina „Chasing Pavements“ taip pat pretenduoja nušluostyti nosį ir „Coldplay“ vyrukams.Būti įvertintiems geriausia tarptautine grupe ir geriausio tarptautinio albumo kūrėjais tikisi atlikėjų penketukas – „The Killers“, „AC/DC“, „Fleet Foxes“, „Kings of Leon“ ir MGMT.

Be

 • nominuotų grupių ir dainininkų sąrašo jau yra žinoma, kad 2008 m. „Brit Awards“ triumfavę „Coldplay“ ir „Take That“ šįmet ne tik lauks šlovės akimirkų, bet ir koncertuos per pačią apdovanojimų ceremoniją.

  Jos metu scenoje taip pat turėtume išvysti „U2“ bei dalį dėl apdovanojimų besivaržančių muzikantų, tokių kaip „Girls Aloud“, Duffy ar „Kings of Leon“. Maža to, ceremonijos metu už milžinišką įnašą į muzikinę industriją bus pagerbta ir ekstravagantiškoji britų grupė „Pet Shop Boys“.

  Žiūrovai salėje bei prie TV ekranų taip pat turės puikią progą įvertinti tuos, kurie šįmet tapo „Britanijos kritiku pasirinkimu“. Tai popgrupė „Florence and the Machine“.

  Geriausio Britanijos singlo laimėtojas paaiškės ceremonijos vakaro metu, vykstant tiesioginiam balsavimui telefonu. Na, o likusių aštuonių statulėlių pasiskirstymą nulems „Britų muzikinė akademija“, kurią sudaro 1000 muzikos pasaulio atstovų ir kritikų.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis