Draugauk su Obama internetu

Jis užkariavo milijonus širdžių Amerikoje ir visame pasaulyje, jis surinkdavo sausakimšus stadionus ir aikštes, jį vadina roko žvaigžde, tačiau jis - politikas.

Naujos kartos politikas per savo istorinę rinkimų kompaniją naudojo „MySpace“, „Facebook“, „Youtube“ ir netgi sukūrė nuosavą socialinį tinklą. Pagaliau, kiekvienas amerikietis gali pakviesti prezidentą į „draugus“...

Amerikiečiai jau ne kartą savo rinkiminėse kompanijose yra naudoję internetą rinkėjams privilioti ar papildomoms piniginėms aukoms surinkti. Deja, tai būdavo tiesiog tradicinių priemonių tęsinys. Tačiau šį kartą Obama ir jo komanda iškeitė lankstinukus ir vėliavėles į internetinės bendruomenės kūrimą.

3 milijonai „MySpace“ draugų

Kas šiais laikais nežino, kas yra socialiniai tinklai internete? Šimtai milijonų žmonių „sėdi“ ir bendrauja, įkelia nuotraukas, žiūri video, siunčia įvertinimus kitiems vartotojams.

Ten randama draugų, sukuriamos šeimos, daromi nusikaltimai ar sukeliamos revoliucijos. Obamos komanda visa tai „įkirto“ ir dar tada būsimasis Amerikos prezidentas tapo vienu iš 150 milijonų „Facebook“ ir dar didesnio „MySpace“ vartotojų.

Obamos „MySpace“ tinklapis žaibiškai išpopuliarėjo ir lapkritį, rinkimų išvakarėse, jis jau turėjo 3 milijonus draugų, rašo cnn.com. Dar didesnio palaikymo sulaukė jo pasirodymas „Facebook“ tinkle, kuris yra labiau populiarus tarp koledžų studentų.

Šiuo metu „Facebook“ Obama turi daugiau nei 4,5 milijonų užsiregistravusių šalininkų. Su respublikonu McCainu panoro „draugauti“ žymiai mažiau jaunimo. Nenuostabu, kad jis pralaimėjo?

„Youtube“ filmukai ir „Obama girl“ daina

Visą pasaulį užkariavęs savo įtaka mūsų dienų kultūrinis fenomenas „Youtube“ pelnytai pateko į Obamos komandos akiratį. Šimtai Baracko Obamos rinkiminių kalbų, susitikimų su piliečiais ir agitacinių klipų buvo patalpinta šiame nemokamame video portale.

Sprendimas bendrauti su „internautais“ tokiu būdu leido sutaupyti daug pinigų. Anot nytimes.com, šie oficialūs rinkiminiai klipai buvo žiūrimi 14,5 milijonų valandų.

Nupirkti tiek laiko televizijos eteryje Amerikoje kainuotų apie 47 milijonus dolerių. Be to, sumanaus įvairių internetinio bendravimo technologijų derinimo dėka, Obamos klipai „Youtube“ susilaukė daug daugiau žiūrovų, nei jo konkurentų, Hillary Clinton ar McCaino, video kūryba.

Tuo tarpu, 2007 metais, kai Demokratų partija vis dar rinko savo kandidatą į prezidentus, lyg iš niekur „Youtube“ portale netikėtai pasirodė legendinė „Obama girl“.

Pusiau mėgėjiškame video seksuali mergina dainavo apie savo meilę charizmatiškam juodaodžiui senatoriui. Nežinia kas labiau sudomino žmones, originali idėja ar dailios dainininkės formos (beje, balsas dainoje ne jos), tačiau „Obama girl“ susilaukė milžiniško populiarumo.

Šios, tikrai apsisprendusios už ką balsuos, merginos šokis su Obamos simbolika papuoštais drabužiais peržiūrėtas 13 milijonų kartų. Tai du kartus daugiau, nei žiūrėtas bet kuris oficialus šios rinkiminės kompanijos klipas, rašo nytimes.com.

Tikrą paniką būsimojo prezidento konkurentams sukėlęs kūrinys, pasirodė esąs pasišaipymas iš paties Obamos labai jau asmeniškos rinkiminės kompanijos ir lyg pakvaišusių nuo susižavėjimo juo gerbėjų. Tačiau, galų gale, šis nepriklausomų juokdarių pokštas suveikė geriau, nei bet kuri reklama.

„MyBO“ – nuosavas socialinis tinklas

„MySpace“ ir „Facebook“ gerai, turbūt pagalvojo Obamos komanda, bet savas kūrinys - dar geriau. Pagalvojo ir sukūrė my.barackobama.com. – savą, specialiai rinkimų kompanijai pritaikytą socialinį tinklą.

Užsiregistravęs čia „internautas“ gauna, kaip ir minėtuose analoguose, savo tinklapį, blogą ir gali prisijungti prie daugybės interesų grupių. Tačiau įdomiausia dalis dar priešakyje.

Įvedęs savo namų adresą, JAV gyventojas gaudavo kelių dešimčių savo kaimynų adresus, žemėlapį, padėsiantį juos rasti ir instrukciją, kaip juos įkalbėti balsuoti už gerą seną Baracką.

Be to, kiekvienas „MyBO“ vartotojas gali sukurti asmeninį aukų rinkimo puslapį. Čia galima įkelti savo nuotrauką, parašyti nedidelį įkvepiantį tekstuką ir patogiai išsiųsti kvietimus paaukoti lėšų Obamos rinkiminei kompanijai. Puslapyje atsiranda surinktų aukų barometras, kuris padeda įsijausti į procesą.

Daugiau nei milijonas amerikiečių naudojosi „MyBO“. O kiek milijonų kaimynų tai pajuto savo kailiu? Ne veltui daugelis ekspertų aiškino Obamos pergalę geru vietinių rėmėjų organizavimu.

Obama – jūsų skaitmeninis prezidentas

Internetinis bendravimas nesibaigė, net po laimėtų rinkimų. Jau per 24 valandas po lemtingojo balsavimo, pradėjo veikti naujas tinklapis change.gov., rašo cnn.com.

Visą laikotarpį nuo balsų skaičiavimo iki inauguracijos sausio 20 dieną, šiame tinklapyje pulkai Obamos internetinių gerbėjų galėjo skaityti naujienas apie valdžios perdavimą, dalintis mintimis apie Amerikos ateitį, sekti būsimos vyriausybės formavimą ir netgi paduoti paraišką dėl darbo vietos naujojo prezidento administracijoje.

JAV egzistuoja sena tradicija - kiekvieną šeštadienį prezidentas kreipiasi į piliečius per radiją, sakydamas kalbą apie aktualius šaliai dalykus. Obama tapo pirmuoju Amerikos prezidentu, kuris ne tik perkėlė šį oficialų kreipimąsi į televiziją, bet ir pradėjo talpinti jį „Youtube“ portale. Žodžiu, nuo šiol prezidentai bendraus su pasauliu kaip visi normalūs žmonės...

Na, o po iškilmingos inauguracijos, kurią turbūt stebėjo pusė pasaulio, change.gov užsidarė ir dabar visi tūsinasi oficialiame JAV prezidento tinklapyje whitehouse.gov.

Čia veikia pirmasis oficialus Baltųjų rūmų blogas. Be to, tinklapio kūrėjai žada talpinti čia visus „neskubius“ teisės aktus, kuriuos planuoja pasirašyti prezidentas. Penkias dienas iki pasirašymo „internautai“ galės skaityti aktus ir palikti savo komentarus, kuriuos žadama būtinai perskaityti.

Taigi, nemeluoja whitehouse.gov baneris, kuris teigia: „Permainos atėjo į Ameriką“. Turbūt visai greitai ir Lietuvos vadovai perims Obamos internetinio bendravimo su piliečiais stilių. O kas toliau? Gal po kokių dešimties metų JAV nereikės kariauti su Iranu, o visus tarpusavio nesutarimus jie galės išspręs sumetę porą „Starcraft“ partijų? Arba nebombarduos daugiau afganų kaimelių, o tiesiog sumedžios Bin Ladeną per „World of Warcraft“?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis