Ar esi charizmatiškas? Tapk žavus!

Žavus, įkvepiantis, patikimas, aistringas, įsijaučiantis, iškalbus, lengvai bendraujantis, malonus, išsilavinęs, palaikantis intelektualius pokalbius, patrauklus. Tai – žmogus-magnetas arba charizmatiška asmenybė.

Juk norėtum, kad taip aplinkiniai apibūdintų tave? Nepasikliauk tais žmonėmis, kurie sako, kad charizma – įgimta savybė. Net jei ir negimei žavus, charizmą gali „treniruoti“. Yra sakoma, kad 50 procentų šios savybės įgauni gimdamas, kitą pusę turi uoliai tobulinti ir ugdyti.

Vien gimti nepakartojamu nepakanka – savybės ugdymas yra nuolatinis, pastangų reikalaujantis darbas. Tik nedaugelis garsenybių yra charizmatiški, likusiems tenka ugdyti savo žavesį tam, kad patiktų, įtiktų žiūrovui.

O ar tu esi charizmatiškas? Sužinok, kodėl charizmatiški žmonės gyvena lengviau ir pradėk ugdyti savo charizmą.

Kodėl ji tokia svarbi?

Sąvoka „charizma“ atkeliavo dar iš Senovės Graikijos. Graikų kalba tai reiškia dovaną, dievo malonę. Seniai buvo tikima, kad charizmą turi tik išrinktieji. Be to, žmonės, gavę tokią malonę, buvo laikomi turinčiais išskirtinių galių, jiems buvo suteikiama prigimtinė teisė valdyti.

Dabar ši sąvoka įgijo kiek kitokią prasmę. Psichologai ir sociologai nuramina, kad kiekvienas žmogus nors šiek tiek šio būdo bruožo turi, o aktyviai dirbant su savo asmenybe, charizmą galima tiesiog „užauginti“.

Charizma suteikia žmogui galią daryti įtaką kitiems žmonėms, veikti savo aplinką siekiant mums palankių sprendimų ir stengiantis gerai organizuoti darbą. Ši savybė svarbi geriems politikams, mokytojams, kompanijų lyderiams, siekiantiems ne tik besąlygiškai valdyti, bet ir įkvėpti žmones, padėti jiems atsiskleisti.

Charizma suteikia savotišką saugumo jausmą – žmogaus nuomonės, įsitikinimų yra išklausoma, jis visuomet turi galimybę pasisakyti, taip pat apginti ir užtarti savo artimuosius.

Žinoma, charizma yra nepakeičiama būdo savybė bendraujant, einant į pasimatymus, bandant sužavėti, suvilioti.

Anot psichologo Richardo Wisemano, trys pagrindiniai charizmatiško žmogaus bruožai yra šie: jis stipriai išgyvena emocijas, lengvai sužadina kito žmogaus jausmus, kiti charizmatiški žmonės jam nedaro jokio poveikio.

Beje, charizma niekaip nedera su šlovės ir populiarumo siekimu. Charizmatiškas žmogus tampa garsus dėl savo būdo, tačiau jei jis nenuoširdus ir tik siekia viešumo – tai jau nebe charizma, o manipuliavimas žmonių jausmais.

Esi charizmatiškas, jei:

· Skleidi tylius signalus (judėdamas, tiesiog būdamas šalia žmonių siunti jiems signalus. Sužavėti gali žvilgsniu, šypsena, mįslingu pečių patraukimu. Jei esi charizmatiškas, nejauti to. Vien tik skleidi žavesį ir patrauklumą);

· Turi įtikinimo talentą (sugebi net sunkius dalykus paaiškinti taip, kad susidomėtų žmogus, kuriam aiškinami dalykai yra mažiausiai aktualūs);

· Moki gražiai kalbėti (iš gerų idėjų bus maža naudos, jei nesugebėsi jų tinkamai pateikti);

· Moki klausytis (klausytis yra sunkiau nei kalbėti pačiam);

· Gebi suprasti (įsigilinimas į žmogaus asmenybę padės tapti jo draugu);

· Turi idėjų ir esi protingas (gražūs žodžiai juk nieko neverti, jei tušti).

15 charizmos tobulinimo būdų

1. Paspausk ranką žmogui stipriai ir patikimai, pasakyk ką nors padrąsinančio;

2. Kūno pozicija turi būti atvira, rankomis nedangstyk veido;

3. Stovėk tiesiai, būk pasitempęs, tačiau neatrodyk griežtai;

4. Kalbėdamas prieš auditoriją, būk kalbus, bet jokiu būdu neskaityk pasirašyto teksto;

5. Skirk laiko žmonių vardams išmokti ir atsiminti, panaudok juos pokalbiuose;

6. Atkreipk dėmesį į žmogaus akių spalvą (jam bus malonu, kad juo domiesi);

7. Žarstyk komplimentus. Tik nepamiršk – jie turi būti nuoširdūs;

8. Pastebėk žmonių pripažinimą ir jų pasiekimus;

9. Kalbėdamas vartok pauzes, kad pabrėžtum turinio prasmę;

10. Rūpinkis išvaizda – atrodyk taip gerai, kaip tik gali atrodyti;

11. Šypsokis visuomet truputį ilgiau nei šypsosi tavo pašnekovas;

12. Įsiklausyk į emocijas žmogaus balse ir reaguok į jas;

13. Naudok kūno kalbą – palaikyk akių kontaktą, retsykiais prisiliesk prie žmogaus, kalbėdamas šiek tiek judėk;

14. Būk nuoširdžiai susirūpinęs aplinkui esančiais žmonėmis – klausk jų nuomonės, teiraukis apie gyvenimą ir interesus, atidžiai klausyk ir nepertrauk;

15. Būk drąsus, net kiek įžūlus, bet neįžeidinėk žmonių.

Pasitelk kūno kalbą

Jei nori sudaryti charizmatiško, energingo žmogaus įspūdį, pasitelk į pagalbą kūno kalbą. Išmokęs vos kelių dėmesį pritraukiančių judesių, tapsi žavingesnis.

Visuomet žiūrėk žmogui į akis – taip parodysi, kad kalbi atvirai ir nuoširdžiai, nemeluoji ir nieko neslepi. Kalbėk žemu balsu ir išlaikyk tempą – tai prikaustysi klausytoją ir jam nereikės klausytis šaižaus balso. Pasitelk veido mimiką, kai kalba kitas žmogus – parodyk, kad supranti, užjauti, kad tau džiugu dėl jo laimės. Atsipalaiduok, judink rankas natūraliai, ne desperatiškai.

Yra ir judesių, kurių turėtum vengti. Žiūrėjimas į grindis sumenkins tavo pasitikėjimą savimi. Per ilgas akių kontaktas gali išgąsdinti pašnekovą, atrodysi grėsmingai jo atžvilgiu.

Nečiupinėk rūbų, netampyk megztinio užtrauktuko, nes taip parodysi ne nerūpestingumą, bet atsainų požiūrį į aptariamą klausimą ir žmogų. Plaukų sukimas, sprando masažavimas parodys, kad esi visai sužlugdytas, nežinai, ką pasakyti.

Taip pat nedaryk nieko, kas gali išduoti jaudulį – nesisupk ant kėdės, netampyk grandinėlės, nekramtyk nagų. Silpnai spausdamas žmogaus ranką, parodysi, kad nesijauti svarbiu, bijai pokalbio su šiuo žmogumi, galbūt jautiesi nejaukiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis