Nevalgysiu savo katės, nors tu ką!

Vegetarizmas - šiandien vis sparčiau plintantis gyvenimo būdas, dažniausiai propoguojamas įvairių subkultūrų, kaip skeiteriai, gotai, hipiai. Artėjantis pavasaris - puiki proga pradėti gyventi ne tik sau, bet ir kitiems. Kalbu apie gyvūnus.

Juk nesunku kartais atsisakyti valgyti šlaunelę rūkytos vištos, juk net tokie menki žingsneliai gali išsaugoti gyvybę. Vegetarais vadinami tie žmonės, kurie nevalgo mėsos (net paukštienos ar žuvies). Populiariausios yra trys vegetarų grupės:

Lakto-ovo vegetarai (nevalgo tik mėsos);

Lakto vegetarai (nevalgo mėsos ir kiaušinių);

Veganai (nevalgo jokių gyvulinės kilmės produktų: nei mėsos, nei kiaušinių, nei pieno produktų, taip pat nedėvi odinių ar vilnoninių drabužių, nenaudoja įvairių buities daiktų, pagamintų pramonėse, išnaudojančiose gyvūnus, protestuoja prieš cirkus ir zoologijos sodus).

Apie tai, kaip žiauriai elgiamasi su gyvūnais skerdyklose, paukštynuose, įvairiose fermose, nekalbėsiu. Smulkios informacijos galite rasti gyvūnų apsaugos organizacijų tokių kaip PETA internetinėse svetainėse.

Apžvelgsiu kelis faktus, kodėl vegetarizmas turėtų būti aktualus ir jums.

2006-ųjų metų Jungtinių Tautų ataskaitoje, mokslininkai pabrėžė, jog mėsos pramonė išskiria daug daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nei viso pasaulio automobiliai, sunkvežimiai ir net lėktuvai kartu sudėjus! Čikagos universitetas nustatė, kad tapimas vegetaru – veiksmingesnis būdas priešintis globaliniam atšilimui nei ekologiško automobilio pirkimas.

Neseniai Pasaulinis Bankas apskaičiavo, kad daugiau nei 90% Amazonės drėgnųjų miškų buvo iškirsta mėsos pramonės reikmėms gaminti;

Vieno mėsainio („hamburgerio”) gamybai sunaudojama pakankamai degalų automobiliui nuvažiuoti 20 kilometrų, ir pakankamai vandens 17-kai dušų!

Kiekvienais metais maisto pramonei išžudoma per 900 milijonų gyvūnų ir bilijonai žuvų. Mėsos industrija – pagrindinė Jungtinės Karalystės užterštumo priežastis. Todėl, jei ketinate vykti uždarbiauti į Didžiąją Britaniją, gerai pagalvokite, ar nenorėtumėte bent šiek tiek sumažinti vartojamą mėsos kiekį.

Prie gausaus vegetarų būrio jau ne vienerius metus yra prisidėjęs ištisas žvaigždžių būrys- Andrius Mamontovas, Bradas Pitas, Kate Winslett, Alanis Morissette, Brigitte Bardot, Pamela Anderson. Šie žmonės nuolat rengia įvairias akcijas, piketus, skirtus kovai už gyvūnų teises. Tapimas vegetaru – tai nebūtinai visiškas atsisakymas valgyti mėsos gaminius, žuvį, bei kiaušinius. Užteks jei bent kartais kiaulės lašinukus pakeisite šviežiomis salotomis.

Šiuolaikinis pasaulis suteikia apsčiai galimybių atsisakyti mėsos, nebadaujant. Daugybę vegetariškų patiekalų receptų galite rasti internete. Jei tingite patys gaminti, Vilniuje yra keletas vegetariškų kavinių.

Jei nevalgote savo katės, ar šuns, tai kodėl į taip godžiai graužiate rūkytą dešrą? Jei prie jos būtų prisiūta kačiuko uodegėlė susilaikytumėte?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis