Lietuvos jaunimas kurs „Eko enciklopediją“

Kovo 20 d., pasaulinę Žemės dieną, jaunimas skirtinguose miestuose paminės draugiškai provokuodami praeivius. Į pagrindines miestų gatves ir aikštes žaliuoju virusu užsikrėtę jaunuoliai išeis, rankose laikydami pačių sukurtą didžiulę knygą, simbolizuojančią, jaunimo „Eko enciklopediją“.

Knyga bus išleista 2010 metais. Šia akcija prasideda Respublikinis ekologiškos kultūros projektas – „Eko karta“.

Netradicinę Žemės dienos minėjimo akciją įgyvendina savanoriškai prisijungę iniciatyvūs jaunuoliai iš visų Lietuvos apskričių miestų: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Utenos, Mažeikių ir kitų miestų.

Akcijos organizatoriai ir dalyviai, patys pasigaminę „Eko enciklopedijos“ prototipą, atkreips vietos bendruomenės dėmesį į aktualias bei opias šiandienos problemas.

Kartu su praeiviais pradėję pildyti „Eko enciklopediją“ jaunuoliai supažindins savo miesto bendruomenę su būtinybe rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Taip pat organizatoriai, netradicinėmis priemonėmis, pademonstruos, kas gali atsitikti, jei laiku neprisiimsime atsakomybės už savo veiksmus ir nepradėsime atsakingai galvoti apie ateitį.

Iniciatyvinės projekto „Eko karta“ organizatorių grupės narių, Justino Jautžemio ir Roko Šileikio teigimu, surengti tokią akciją, paskatino vienodas aplinkos problemų suvokimas ir įsitikinimas, kad kartu galima nuveikti kur kas daugiau nei atskirai.

„Šiandien Lietuvoje galime išgirsti ne vieną akciją ar projektą, skirtą skirtingo amžiaus žmonėms, skirtingiems miestams ar grupėms. Seniai laikas sujungti jėgas ir sukurti judėjimą, kur save realizuoti galės visi žmonės norintys kurti ateitį atsakingai,“ – teigia projekto iniciatyvinės grupės nariai.

Skirtingi žmonės – bendras tikslas

VšĮ „Kultūros idėjų institutas“ ir jaunimo iniciatyvinė grupė visuomenei pristato projektą „Eko karta“.

Organizatorių teigimu, su šiuo projektu pradedamas vykdyti antrasis ekologiškos kultūros sklaidos etapas, papildantis bei tęsiantis ekologiškos kultūros gido, leidinio „Ozonas“ misiją.

Leidinys „Ozonas“ – tai socialinis reiškinys, simbolizuojantis siekį, pastangas kurti švaresnę aplinką, būti už ją atsakingais, prisidėti prie ekologiškos kultūros viešinimo ir visuomenės švietimo.

Abiem šiais projektais siekiama puoselėti ekologiškos kultūros formavimą Lietuvoje, apjungiant vis didėjantį sąmoningų ir atsakingų žmonių ratą, kuriuos vienija bendras tikslas – švari ir sveika aplinka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis