Merfio dėsniai arba „rytoj viskas bus dar blogiau“

Tai, jog „jei kas nors blogo turi įvykti, būtinai ir įvyks“ žino daugelis. Žinome, kad jei sumuštinis išsprūdo iš rankų, jis būtinai nukris ant sviestuotos pusės. Jei labai skubi, parduotuvėje tave užlaikys ir privers nervintis nedirbanti kasininkė ir eilė žmonių.

Na, o tai, jog neišmokta tema būtinai pasitaiko per egzaminą, patvirtins dažnas studentas.

Atsirado per atsitiktinumą

Kad likimas dažnai nėra itin draugiškai nusiteikęs mūsų atžvilgiu, dar 1949 m. pastebėjo amerikiečių aviacijos inžinierius, kapitonas Edvardas A. Merfis. Kaip teigia bugsinthenews.com, tais metais Mojavos dykumoje, Kalifornijoje, buvo vykdomas bandymas, kodiniu pavadinimu “MX981“.

Juo siekta išsiaiškinti, kaip staigus greičio sumažinimas, imituojamos lėktuvo katastrofos metu, paveikia lakūno organizmą.

Bandymo dalyviai sėdėjo specialiose slankiojamose rogutėse, o prie jų diržų buvo pritvirtinti tam tikri davikliai, turėję teikti informaciją apie pakitimus organizme, rogutėms pradėjus čiuožti krintančio lėktuvo greičiu.

Po keleto nesėkmingų bandymų, kuomet davikliai neužfiksavo jokių organizmo pokyčių, kapitonas Merfis aptiko mechaniko, tvirtinusio daviklius, klaidą. Jie buvo paprasčiausiai klaidingai sujungti.

Pasakojama, jog tuomet šalia buvusiam kolegai Džordžui Nikolsui, E.A. Merfis pareiškė: „Jei yra keletas būdų atlikti kokį nors darbą, o vienas tų būdų privestų prie visiškos nesėkmės, kažkas padarys būtent taip“.

Ponas Nikolsas dar prieš tai buvo pradėjęs žymėtis genialiąsias E.A.Merfio mintis, kurios išsprūsdavo iš pastarojo lūpų, po nesėkmingų bandymų. Greitai jis užsirašė ir naujausiąją.

Merfis – saugumo garantas?

Visuomenė pirmą kartą apie vadinamuosius „Merfio dėsnius“ sužinojo po vienos spaudos konferencijos su projekto “MX981“ vykdytojais, tvirtina bambooweb.com.

Vieno iš lakūnų buvo paklausta, kaip visam personalui įvairių bandymų metu pavyksta išvengti rimtų sužalojimų. Pilotas nedvejodamas atsakė, kad taip yra dėl to, jog prieš ką nors darydami jie visados apsvarsto „Merfio dėsnius“.

Paaiškinus dėsnių esmę, žiniasklaidos pagalba jie greitai taip išpopuliarėjo, kad praslinkus keliems mėnesiams po minėtosios spaudos konferencijos, auksinė pono Merfio frazė tapo „Skrydžių saugumo įstaigos“ bei vienos lėktuvus gaminančios firmos reklaminiu šūkiu, rašo abc.net.au.

Kuria, kas netingi

Nors aviacijos inžinieriaus įžvalgos ir davė pradžią tam, kas buvo pakrikštyta „Merfio dėsniais“, tačiau netruko atsirasti ir aibė kitų autorių, „pagavusių kampą“, bei pradėjusių kurti savus dėsnius iš kasdienio gyvenimo situacijų.

Dienos šviesą išvydo net knygos, kurių puslapiuose galima atrasti išradingų pastebėjimų, suskirstytų į atskiras sritis : „Meilės dėsniai“, „Loterijos dėsniai“, „Politikos dėsniai“ ir t. t. Vieni naujausių dėsnių, papildžiusių Merfio seriją, yra susiję su kompiuteriais ir naujausiomis technologijomis.

Gal ir tavo protas aštraus it skustuvas, sugebantis išmąstyti naujus dėsnius, prilygstančius dėdės Merfio? Jei taip, internetinė svetainė murphys-laws.com kaip tik tau.

Jai gali drąsiai siųsti kokį nors crazy dėsnį iš asmeninės patirties.

Na, o pabaigai DELFI gatvė pateikia pačių įdomiausių merfiškų pastebėjimų dešimtuką.

1. Kiekvienas sprendimas sukelia naujas problemas;

2. Šypsokis. Ryt bus blogiau;

3. Pasakyk žmogui, jog visatoje yra 300 milijardų žvaigždžių ir jis patikės. Pasakyk jam, kad suoliukas ką tik išdažytas ir jis jį palies, kad tuo įsitikintų;

4. Visi didieji atradimai buvo padaryti per klaidą;

5. Koncerto ar repeticijos metu suskambės mažiausiai vienas mobilusis telefonas;

6. Šypsokis, tai priverčia žmones domėtis, apie ką mąstai;

7. Jei vaikinas ar mergina laisvi, tam yra priežastis;

8. Jei lyja ir sninga, autobusas būtinai vėluoja;

9. Kuo geriau atlieki savo darbą, tuo daugiau papildomai tau jo duos;

10. Jei nėra kokio nors dėsnio – tuoj atsiras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis