Klimato atšilimą skatina storuliai

Dėl pasaulinio atšilimo apkaltinti viršsvorį turintys žmonės, rašo thesun.co.uk. Mokslininkai nustatė, kad vis daugiau suvartojant maisto, reikia vis daugiau jo pagaminti. Tai lemia vis didesnį anglies dvideginio gaminimą ir išskyrimą į atmosferą.

Be to, antsvorį turintys žmonės dažniau važinėja automobiliais ir dėl to daugiau teršia aplinką.

Daktaras Philas Edwardsas iš Londono higienos ir tropikų medicinos mokyklos teigia, kad viršsvorį turintys žmonės suvartoja daugiau, dėl to statistiškai jiems tenka didesnis išskiriamų teršalų kiekis.

Stambiam žmogui per metus tenka tona daugiau išskiriamo anglies dvideginio, negu liesam žmogui.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl nutukusių žmonių kasmet į aplinką išskiriama milijardais tonų daugiau anglies dvideginio.

Mokslininkai teigia, kad dėl anglies teršalų šyla klimatas, tirpsta ledynai, kyla vandens lygis ir žūsta tropikų miškai.

Stambus žmonės dažniau važinėja automobiliais, o išmetamosios dujos teršia aplinką. Londono tropikų ir higienos medicinos duomenimis, turtingose šalyse, kaip antai JAV ir JK, vis daugėja viršsvorį turinčių žmonių.

Pasak daktaro Philo Edwardso, apie penktadalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidaro dėl maisto gamybos.

P. Edwardsas rašo: „Ne tik į nutukusius žmonės rodome pirštais. Visose šalyse daugėja nutukusių žmonių, o tai daro įtaką aplinkai.

JK sveikatos apsaugos darbuotojų duomenimis, per pastaruosius dešimt metų vidutinis kūno masės indeksas nuo 26 padidėjo iki 27. Tai reiškia, kad kiekvieno žmogaus svoris padidėjo daugiau nei trimis kilogramais.

Jei žmogaus kūno masės indeksas didesnis nei 25, žmogus laikomas turintis antsvorį, o jei didesnis nei 30, tai jau nutukimas. Keturiasdešimt procentų Amerikos gyventojų yra nutukę, visame pasaulyje virš 300 mln. nutukusių žmonių.“

Australų profesorius Paulas Zimmetas dar 2006 m. nuspėjo nutukimo epidemiją.

Tarptautinė organizacija „Oxfam“ įspėjo, kad kitais metais nuo stichinių nelaimių, susijusių su klimato pokyčiais, nukentės apie 375 mln. žmonių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis