Skaičiavimo mintinai čempionė – devintokė iš Lietuvos

Balandžio pabaigoje Estijoje vykusiame skaičiavimo mintinai konkurso „Matmintinis” tarptautiniame finale, devintokė Gintarė Vaičaitytė iš Šakių rajono Gelgaudiškio vidurinės mokyklos iškovojo pirmąją vietą.

Čempionė iš Lietuvos

Devintokė Gintarė jau antrus metus iš eilės pripažįstama viena geriausių skaičiuotojų mintinai Lietuvoje.

Pasak jos, konkurse dalyvauti ją skatina mokytojų palaikymas ir konkurso prizai. Šiemet Gintarė iškovojo jau antrąjį kompiuterį.

Pirmąjį laimėtą kompiuterį Gintarė padovanojo sesei, kuri taip pat įsitraukė į skaičiavimo mintinai varžybas.

„Sidabru” suaugusiųjų grupėje buvo apdovanota Birutė Narijauskaitė iš Kauno. Trečiąsias garbingas vietas iškovojo Robertas Stankevičius iš Vilniaus ir penktokas palangiškis Abdulla Varoneckas.

Aštuntą kartą vykusiose varžybose dalyvavo skaičiuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Slovėnijos. Iš kiekvienos šalies finale dalyvauja iki trijų dešimčių dalyvių, besikaunančių penkiose amžiaus grupėse.

Skaičiuotuvas – tabu

„Matmintinis” į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kur šis skaičiavimo mintinai konkursas vyksta jau aštuntus metus. Dalyvauti konkurse galima savo mokykloje arba namuose, pakanka turėti kompiuterį ir interneto ryšį.

Pagrindinė internetu vykstančio konkurso taisyklė – negalima naudotis jokiomis skaičiavimo priemonėmis, išskyrus savo galvą. Sukčiauti dalyviams nenaudinga – šiek tiek pasitreniravus, atsakymą surinkti užtrunka trumpiau, negu suspaudyti skaičiavimo mašinėlės klavišus.

Registruotis į „Matmintinį” galima adresu www.miksike.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis