Joninių nakties kerai

Ilgiausia metų diena ir šviesiausia naktis - pats gamtos suklestėjimas. Šiuo metu mūsų promotės burdavosi, norėdamos susižinoti meilės reikalų eigą bei pavilioti mylimus vaikinus.

Birželio 21 diena – ilgiausia metų diena. Kasmet šiuo laiku lietuviai švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis, kurios švenčiamos birželio 24 dieną.

Šiomis dienomis saulė įrieda į Vėžio žvaigždyno ženklą – tai vasaros saulėgrįža, astronominė vasaros pradžia. Vidurvasario proga, kuomet meilės kerai tampa stipriausi, mes tau siūlome keletą populiariausių Joninių burtų.

Aguona

Jei mergina nori susapnuoti savo būsimą vaikiną ar vyrą, tai reikia Joninių naktį pasidėti po pagalve aguoną.

Gėlės

Po priegalviu reikia pasidėti devynias gėles su devyniais lapeliais – taip prisisapnuosi mylimam vaikinui ar merginai.

Vainikai

Iš devynių žolynų (ar trijų po devynias žoles) nupinami du vainikai. Vienas arba metamas ant šakų (po kiek kartų vainikas pakibs ant šakos, po tiek metų ir ištekėsi), arba leidžiamas su žvake vandeniu - jei vainikėlis plaukia, tai mergina ištekės, o jei vainikėlis sustoja, dar šiais metais nesusiras vyro. Tuo tarpu kitas vainikas padedamas po pagalve – tam, kad susapnuotum mylimąjį.

Galima paleisti ir abu vainikus į vandenį. Jei vainikai susiglaus – mergina ištekės už savo išrinktojo, o jei išsiskirs – tuomet ir pora išsiskirs.

Joninių laužas

Jei mergina ir vaikinas kartu peršoka laužą susikibę rankomis, jie šiemet susituoks. Ugnis apvalo porą ir palaimina tuoktuvėms.

Velnio ratas

Jono naktį mergaitė savo kambaryje turi pastatyti veidrodį taip, kad į jį šviestų mėnulis. Aplink save, ant grindų apibrėžusi „velnio ratą“, mergaitė turi atsistoti jo viduryje ir žiūrėti į veidrodį, kuriame lygiai vidurnaktį pamatys sau skirtąjį.

Paparčio žiedas

Buvo manoma, kad radęs paparčio žiedą žmogus tampa aiškiaregiu – gali girdėti kitų žmonių mintis, todėl žino visas jų paslaptis, supranta paukščių kalbą. Tokie sugebėjimai žmogui atneša turtus ir laimę.

Joninių naktį paparčio žiedo galima ieškoti tik po vieną, o einant gilyn į mišką, jokiu būdu negrįžčioti atgal. Atėjus į miško gilumą ir suradus papartį po juo reikia patiesti nosinaitę ar skarelę, apsibrėžti aplink papartį šermukšnine lazda, pasidėti indą su šventintu vandeniu, užsidegti žvakę ir melstis.

Tuomet suspindės švytintis žiedas ir nukris ant patiestos skarelės. Kol lauksi paparčio žiedo pražystant, tave gąsdins piktosios miško dvasios, todėl turi būti drąsus/-i, susikaupti ir nesigręžioti, rašo day.lt.

Paparčio žiedą patariama įsikišti po oda, teigiama tautosakoje, kad jo nepamestum.

Vabalėlis

Prieš vidurnaktį reikia iškasti darže gabalėlį velėnos ir jį apversti. Iš ryto pasižiūrėti į tą apverstą velėną. Jei iš po jos išlenda pilkas vabalėlis – vyras bus neturtingas, paprastas, jeigu margas – vyras bus valdininkas arba kariškis, jeigu žalias – ūkininkas.

Rasa

Atsikėlus ankstų Joninių rytą, reikia nusiprausti ryto rasa rankas ir veidą. Sakoma, kad tuomet būsi it iš pieno plaukus.

Išvakarėse reikia truputį numigti, o pabudus nusiprausti ryto rasa. Vėl užmigus, sapne aplankys tas, už kurio ištekėsi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis