Lietuva - Perezo Hiltono akiratyje

Skandalingasis Amerikos blogeris Perezas Hiltonas (31), kuris yra viešai prisipažinęs apie savo homoseksualumą, nepraleidžia nei vienos paskalos apie įžymybes, šį kartą savo bloge jis kreipiasi į Lietuvos Seimą.

Blogeriui aiškiai nepatiko Lietuvoje priimtas nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas. „Tai užknisa!!!",- savo tinklaraštyje paskelbė Perezas.

Vienas iš įstatymo straipsnių skelbia, kad bus draudžiama viešoji informacija, kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius, iškreipiami šeimos santykiai, daromas neigiamas poveikis nepilnamečių psichinei sveikatai, fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi.

Šis įstatymas sukėlė nepasitenkinimo bangą tarp Lietuvos gėjų ir lesbiečių. Švedijos žiniasklaida lygina Lietuvą su nacistine Vokietija: „Galime matyti, kaip istorija kartojasi. Šis įstatymas primena baisius nacistinės Vokietijos vykdytus homoseksualių ir kitų grupių žmonių persekiojimus".

Dėl Lietuvoje priimto įstatymo sukruto ir Europos Parlamentas. Europos Parlamentas ketina kreiptis į Europos Komisiją, kad ji įvertintų Lietuvos Seimo priimtą įstatymą, kuris riboja informaciją apie homoseksualumą.

Lietuvos prezidentė taip pat nusiteikusi prieš šį įstatymą. Dalia Grybauskaitė (53) sakė: „Esu nepaprastai nusivylusi, kad Lietuvoje galima priimti tokius įstatymus".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis