Pasakyk, kokią knygą skaitai, aš pasakysiu, kas tu esi

Atklikus net mėgėjišką tyrimą, galima teigti, kad lietuviai – fantastikos gerbėjai. Tai paaiškėjo apsilankius populiariausių Lietuvos knygynų internetiniuose portaluose ir peržvelgus „Perkamiausiųjų knygų Top 10“ – šių dešimtukų pirmąsias vietas užėmę amerikiečių rašytojos Stephenie Meyer romanai „Užtemimas“, „Saulėlydis“ ir „Jaunatis“.

Turbūt lietuviai nuobodžiauja, jiems trūksta veiksmo, nuotykių bei fantazijos, todėl tokiomis valandomis jie renkasi mistikos, nekaltos romantiškos meilės ir fantazijos kupinus Stephenie Meyer kūrinius.

Arba galbūt juos pakerėjo pagal knygą „Saulėlydis“ pastatyto filmo pagrindinis aktorius – žavusis vampyras Robertas Pattinsonas.

Taip pat „Top 10“ nekintančią poziciją išlaiko australų rašytojos bestseleris, patariantis kaip vystyti pozityvų mastymą, – „Paslaptis“.„Į ką sutelkiame dėmesį, tas plečiasi“.
Jei pernelyg galvojate apie dalykus, kurių neturite (negatyvusis mąstymo aspektas), nematome visa to, ką turite (pozityvusis mąstymo aspektas)“ (Arnold Patent). Tikėkimės, kad ši knyga pakels ekonominės krizės nukamuotų lietuvių nuotaiką...

Įdomu ir gan keistoka, kad pagal skaitytojo skonį galima pakankamai daug pasakyti apie jo asmenybę. Tačiau šiuo atveju rezultatai nedžiugina – dešimtuke taip pat minimos Alleno Carro patarimų knygos „Lengvas būdas mesti rūkyti“ bei „Lengvas būdas sulieknėti“.

Žinoma, smagu girdėti, kad Lietuvos gyventojai ne tik skrajoja padebesiais, bet ir kreipia dėmesį į savo sveikatą. Tačiau argi Lietuva kenčia nuo viršsvorio? O gal užsienio piliečiai, ekonominės krizės metu stokojantys pinigų, nebesižavi lietuvaitėmis ir joms kyla panika?

Žinoma, lietuviai nebūtų lietuviais, jeigu nesididžiuotų savo gimtosios šalies grožiu ir nepirktų Vykinto Vaitkevičiaus ir Valentino Baltrūno knygos „Lietuva. 101 įdomiausia vieta“. Galbūt norint paglostyti lietuvišką savimeilę, ši knyga ir išlieka perkamiausiųjų knygų „Top 10“.

Galiausiai, Žurnalo „Panelė“ vyr. redaktorės Jurgos Baltrukonytės skandalingais faktais paremta autobiografija „Džordana Butkutė. Prarastas Rojus“.

Galima save guosti nebent tuo, kad aprašomas „Perkamiausiųjų Top 10“, o tai visai nereiškia, jog šios knygos yra skaitomiausios ir juo labiau - geriausios...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis