Pirštų ilgis žymi likimą: gėjų ilgesni, literatų trumpesni

Sakoma, kad visų pirštai yra lenkti į save, o tai puikus įrodymas, kad kiekvieno iš mūsų viduje slypi egoistiška asmenybė. Vis dėlto mokslininkams tiriant skirtingų pirštų savininkų charakteristikas, paaiškėjo daugybė intriguojančių ir netikėtų faktų.

Pasirodo, iš skirtingo pirštų ilgio galima sužinoti net apie žmogaus seksualinę orientaciją bei potraukį literatūrai arba matematikai.

Išduoda orientaciją

Kaip teigia bbc.co.uk, Berklio universiteto Kalifornijoje (JAV) mokslininkai nusprendė ištirti, ar hipotezė, jog didelis vyriškų hormonų androgenų kiekis dar motinos gimdoje esančiam kūdikiui užkoduoja jo pirštų ilgį, o kartu ir lytinę orientaciją.

Šiame tyrime dalyvavo virš septynių šimtų savanorių, sutikusių išmatuoti savo pirštų ilgį ir atsakyti į klausimus apie savo lytinį gyvenimą bei brolių ir seserų skaičių šeimoje, tiesiog San Francisko gatvėse.

Tyrimas atskleidė, jog heteroseksualių moterų bevardis ir smilius yra beveik lygūs, tuo tarpu heteroseksualių vyrų smilius dažniausiai yra trumpesnis už bevardį pirštą.

Atvirkštinė tendencija pastebėta tarp netradicinės seksualinės orientacijos asmenų. Tokie rezultatai mokslininkus pastūmėjo priimti išvadą, jog moters organizmas „atsimena“, kiek sūnų buvo pagimdyta. Dėl šios priežasties, kiekvienas vėlesnis vyriškos lyties naujagimis dar įsčiose „gauna“ vis didesnį androgenų kiekį.

Tuo tarpu dėl per didelio vyriškų hormonų kiekio smarkiai padidėja tikimybė, kad vaikas gims homoseksualios orientacijos.

Atskleidžia polinkį į depresiją

Kitas įdomus faktas, kurį galima „išskaityti“, pasižiūrėjus į žmogaus pirštų ilgį, yra jo polinkis į agresiją. Bent taip tvirtina Albertos universiteto (Kanada) tyrėjai.

Pasirodo, kuo trumpesnis yra smilius, lyginant jį su bevardžiu pirštu, tuo žmogus yra labiau linkęs užsiplieksti. Tokie vaikinai daug dažniau įsivelia į muštynes ir yra labiau linkę patirti širdies priepuolį, vos suėjus trisdešimtmečiui.

Na, o jaunuolius, kurių pirštų ilgis panašus į statistinį „moterišką“, daug dažniau kamuoja depresija.

Tyrimui vadovavęs mokslų daktaras Peteris Hurdas pareiškė, jog pirštų ilgis gali atskleisti daugybę įdomių dalykų apie žmogų ir jo charakterio savybes. Ir visa tai - dar prieš gimstant „gautų“ hormonų pasekmė.

Trumpesnis pirštas – mažesnė alga

Ką dar gali pranešti skirtingo ilgio žmogaus pirštai? Kad ir tai, ar gerai vyrui sektųsi dirbti biržos makleriu.

Kembridžo universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog sėkmingiausiai finansines procedūras atlieka tie asmenys, kurių bevardžiai pirštai yra ilgesni už smilius. Kaip žinia, tai susiję su gautu dideliu testosterono kiekiu, dar būnant motinos gimdoje.

Dėl per didelio testosterono kiekio, kitaip dar vadinamo agresijos hormonu, žmonės greičiau priima neatidėliotinus sprendimus. Tai ypač vertinama savybė, dirbant biržoje. Be to didesnis nei įprasta testosterono kiekis makleriams padeda labiau susikoncentruoti.

Mokslininkai, ištyrę 44 Londono administraciniame ir finansiniame centre Sityje besidarbuojančius vyriškius, nustatė, jog per 20 darbo mėnesių, asmenys su ilgesniais bevardžiais pirštais uždirbo 11 kartų daugiau pinigų nei jų kolegos su ilgais smiliais.

Užkoduoti polinkiai

Užmetus akį į bevardį kairės rankos pirštą bei smilių, gali paaiškėti ir dar įdomesnių detalių apie asmenį. Pasirodo, minėtasis testosterono trūkumas kaltas, jog bevardis pirštas kartais būna trumpesnis. O tai sykiu išduoda blogą asmens erdvės suvokimą

  Į pastarojo sampratą įeina orientavimasis žemėlapiuose bei sugebėjimas gerai parkuoti automobilį. Ne paslaptis, jog blogu erdviniu suvokimu dažniau pasižymi moterys, nei vyrai.

  Tą patvirtino ir bandyme dalyvavusiems asmenims pateiktos užduotys, susijusios su 3D suvokimu. Čia vyrai ir homoseksualios moterys pasiekė kur kas geresnių rezultatų nei tradicinės orientacijos atstovės.

  Dailymail.co.uk tvirtina, jog tėvams tereikia žvilgtelėti į savo atžalų pirštus, kad suprastų, kuriems mokslams - humanitariniams ar tiksliesiems - pastarieji yra linkę.

Vaikai su ilgesniais bevardžiais pirštais geriau „sutaria su skaičiukais“ nei jų bendraamžiai, turintys trumpesnius pirštus. Trumpesnis bevardis pirštas išduoda būsimą literatą.


Pirštai pasako viską

Jei visi paminėti tyrimai, atskleidžiantys pirštų ilgio ryšį su tam tikromis žmogaus savybėmis, yra moksliškai patvirtinti, tai chiromantijos laikyti rimtu mokslu jokiu būdu negalima.

Nepaisant to, kai kurios chiromantų mintys, susijusios su pirštu ilgiu, iš tiesų vertos dėmesio. Yra tikima, jog ilgų pirštų savininkai yra analitiškos ir smulkmeniškos asmenybės, linkusios tyrinėti aplink esančius objektus itin kruopščiai, rašo palmistry.findyourfate.com.

Trumpapirščiai pasižymi gera intuicija ir praktiškumu.

Tačiau labiausiai pasisekė tiems, kurių pirštai yra proporcingi rankų dydžiui. Tai subalansuotos asmenybės požymis.

Pabaigai būtina paminėti, jog, pasak chiromantų, kiekvienas pirštas yra atsakingas už tam tikras būdo savybes.

Smilius - pasitikėjimas, egoizmas, ambicingumas, veržlumas;

Vidurinysis pirštas - disciplinos pojūtis, pusiausvyra;

Didysis pirštas - emocingumas, kūrybiškumas;

Mažylis - komunikabilumas.

Kuo trumpesnis kuris nors pirštas, tuo silpniau reiškiasi jam būdinga savybė. Ir atvirkščiai. Taigi, ištiesk savo bei draugų pirštus ir įsitikink, ar mokslininkų bei chiromantų ilgai tyrinėtas pirštų ilgis iš tiesų gali išduoti tam tikrus žmogaus bruožus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis