Išprotėję meškiukai, lėlė valkata ir kiti keisčiausi pasaulyje žaislai

Tikriausiai puikiai pameni mašinėles, lėles ar kaladėles, su kuriomis praleisdavai valandų valandas, būdamas pyplys. Deja, turime tave nuliūdinti, jog, lyginant su dabartine žaislų kūrėjų išmone, tavo vaikystės „nebylieji draugai“ greitai bus laikomi mažų mažiausiai primityviais.

Šį kartą pateikiame keisčiausių ir labiausiai šokiruojančių žaislų dešimtuką. Sužinojęs apie juos, suprasi, kokia pilka ir neįdomi buvo tavo vaikystė.

1) Benamė mergaitė. JAV kompanija „American Girl dolls“ seniai garsėja kaip savitų lėlių gamintoja. Vienos ar kitos Barbės draugės „CV“ gali rasti internetinėje firmos svetainėje.

Štai pavyzdžiui, Julie Albright apibūdinta kaip „linksmybes mėgstanti mergina iš San Francisko“, ką tik išsiskyrusi su geriausia drauge Chrissa Maxwell. Pastaroji persikraustė į kitą miestą, tad draugė patiria naujokei, kaip išgyventi mokykloje.

Visgi, labiausiai akį traukiantis firmos produktas yra naujoji mergaitė – lėlė Gwen Thompson. Ji – paprasčiausia...valkata. Šioje istorijoje kalčiausias savanaudis tėtis, kuris paliko Gwen su motina vienas. O kas vargšei mergaitei tuomet teliko daryti? Nei namų, nei pajamų, o aplinkui siaučia krizė...

Perskaičius Gwen istoriją akyse sužibo ašaros? Tuomet nedvejok, suteik amerikiečių valkatėlei naujus namus vos už 95 dolerius, o tavoji sesutė suras naują draugę iš už Atlanto.

2) Vaikiškas džipukas. SUV klasės (naudingų sportinių mašinų) automobiliai iš tiesų atrodo kietai. Taip, jie suvartoja daugybę degalų, dėl jų į atmosferą patenka daug kenksmingų dujų, o ir su mažalitražėmis mašinomis gyventi galima...

Bet amerikiečiai niekada nepasakys komfortui „next“. To jie nuo mažumės moko ir savas atžalas, kad ir pirkdami joms tokį žaisliuką kaip miniatiūrinį „Cadillac Escalade“ modelį.

Tiesa, žodis miniatiūrinis čia tinka ne per labiausiai. Šioje žaislinėje mašinėlėje telpa du vaikai. Deja, ištiesti kojas džipuke nėra labai patogu. Galbūt mažesnių „gabaritų“ lietuvaičiai ten tilptų be vargo?

3) Žindomas kūdikis. Kada reikia pradėti žindyti kūdikį? Ispanijos žaislų gamintoja „Berjuan“ į šį klausimą atsakytų, jog būnant 8 – 10 metų.

Tokio amžiaus mergaitėms yra skirtas žaislinis kūdikis Bebé Glotón. Įpakavime mergaitės randa liemenėlę, kurią užsidėjusios turi pradėti maitinti „kūdikį“.

Liemenėlėje yra gėlių pavidalo speneliai, kurie skleidžia žindomo kūdikio garsus. Nenuostabu, jog toks žaisliukas sukėlė priešišką daugelio tėvų reakciją, kad atžalos mokomos dalykų, kurioms dar yra per jaunos.

Tuo tarpu tie, kurie Bebé Glotón laiko žindymo instrukcija, nuo šių metų rugpjūčio gali nusipirkti žaislą už 44 eurus. Tiesa, kol kas tai įmanoma padaryti tik Ispanijoje.

4) Rasistinės baidyklės. Sakoma, jog mada sukasi ratu. Kas buvo populiaru tavo tėvų jaunystėje – nauju pavidalu atgimsta šiandien. Tiesa, kai kuriuos dalykus būtų geriau tiesiog palikti praeityje.

Kad ir juodaodžius vaizduojančias lėlės baidykles. Tokio tipo lėlės buvo itin populiarios Anglijoje ir kitose šalyse XX a. pirmoje pusėje. Lėlės imtos gaminti po 1895 m. pasirodžiusios knygos „Dviejų olandų lėlių ir baidyklės nuotykiai“.

Viena iš pagrindinių knygos herojų būtent ir buvo afrikietę vaizduojantį ir į kaliausę panaši lėlė. Jų populiarumas pradėjo nykti tik septintajame dešimtmetyje dėl prasidėjusios kovos už lygias pilietines teises.

Vis dėlto šių metų vasarį, vos pasirodžiusios kai kuriose Jungtinės Karalystės parduotuvėse, lėlės baidyklės buvo šluote nušluotos nuo prekystalių. Pardavėjai tokį reiškinį aiškina paprastai: „Daugelis žmonių tokias lėles turėjo savo vaikystėje ir dabar nori, jog su jomis žaistų ir jų anūkai“.

5) „Išprotėję“ meškiukai. Suprantama, jog savo merginą daug labiau nudžiugintum, įteikdamas jai ne nuvalkiotą saldainių dėžę ar gėlių puokštę, o kažką originalesnio. Na, kad ir „pamišusį“ pliušinį meškiuką.

Bent jau taip nusprendė amerikiečiai 2005 m. šv. Valentino dienos išvakarėse. Tuomet į tramdomuosius marškinius įvynioti meškiai viršijo net optimistiškiausius jų pardavėjų lūkesčius.

Deja, nepaisant milžiniškos paklausos, psichinėmis ligomis sergančių žmonių teises ginančios organizacijos pradėjo protestuoti. Taip neva psichinius ligonius pašiepiantys meškiukai ir pabaigė savo „karjerą“.

6) Vibruojanti Hario Poterio šluota. Vibruojantis šluotkotis su grioveliu sėdėti. Skamba nešvankiai? O juk kalbame apie visai nekaltą dalykėlį – Hario Poterio šluotą „Nimbus 2000“.

Ir negalvok, jog tokių dalykų gali geisti tik itin lakią fantaziją turintys mažieji. Tau nepritartų vienas 32 metų pirkėjas, kuris aukcione „Amazon“ taip džiaugėsi naujuoju pirkiniu, jog prisipažino: „Kartais dievinu „paskraidyti“ su šluota taip pat, kaip ir maniškiai 7 ir 12 metų vaikai“. Ar reikia dar geresnės reklamos?

7) „Lego“ teroristas. Militaristinės statulėlės iš ABS plastiko kol kas netapo oficialiais firmos „Lego“ produktais. Nepaisant to, Willas Chapmanas, šių kaladėlių fanas, įkūrė savo firmą „BrickArmsLLC“.

Prekių asortimentas nėra itin platus, užtat itin aktualus šiais globalinio terorizmo laikais. Tai Banditas, smokingu vilkintis šnipas Bondas, kolonijų laikų jūrų pėstininkas bei Antrojo pasaulinio karo laikų Vokietijos karo pulkininkas.

Visos figūrėlės aprūpintos šautuvais, granatomis ir pistoletais. Na, o pagrindinė Bandito aprangos detalė pasiskolinta iš Islamo fundementalistų, teroristų aprangos. Tai tamsiai pilka skarelė (arafatkė).

Į tokių žaislų kūrimą W. Chapmanas įpainiojo visą savo šeimą. Žmona ir trejetas sūnų padeda kurti dizainą, o tėvelis skaičiuoja pardavimo pelną.

8) Pirmųjų panelių lėlės. Vos tik Barackas Obama buvo išrinktas 44-uoju JAV prezidentu, jo žmona Michelle pareiškė saugosianti savo atžalas nuo žiniasklaidos dėmesio. Pirmoji šalies ponia teigė norinti užtikrinti normalią savo dukterų vaikystę.

Vis dėlto žaislų gamintojai sugalvojo, kaip išpešti naudos iš naujojo prezidento išrinkimo. Vos po inauguracijos JAV rinkoje pasirodė lėlės, vardu Sasha ir Malia.

Nors jomis prekiaujanti firma suskubo patikinti, jog tokie vardai buvo pasirinkti dėl to, jog yra gražūs, B. Obamos atstovai tokį verslininkų elgesį pasmerkė. Jie pabrėžė, kad nedera naudoti jaunųjų šalies piliečių vardų komerciniais tikslais.

9) Oro uosto saugumo patikros punktas. Kai kada posakis, jog genialumas slypi paprastume tiesiog netinka. Kad ir kalbant apie žaislą, kurio esmė – išmokyti vaiką laukti eilėje oro uoste prie patikros praėjimo.

Kaina iš pažiūros nėra maža, net 58 doleriai. Tačiau piplys, pasak vieno žaislą komentavusio pirkėjo, jau nuo mažumės bus išmokytas, kaip reikia elgtis ateities valstybėje.

10) Nėščia Barbės draugė. „Laimingai ištekėjusi“ Barbės draugė Madge pastojo! Šią džiaugsmingo mergaičių riksmo vertą naujieną neseniai paskelbė garsiųjų lėlių gamintoja, firma „Mattel“. Kol žymesnioji draugė Barbė nevaisingai linksminasi su Kenu, Madge ruošiasi būsimiems motinystės rūpesčiams.

Tiesa, jei vaikui nepatiks kiek pakitusi Madges išvaizda su padidėjusiu pilvuku, viską galima bus lengvai pakoreguoti. Tereikia atidaryti lėlės pilvą ir kūdikis - jau išimtas. Galbūt su tokiais žaislais žaislų gamintojas prisideda prie naujos chirurgų kartos auginimo?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis