2012 m. – pasaulio pabaiga: „Armagedonas ir Co.“

Šios dienos yra laukiama kasmet, bet tai ne Naujųjų metų pradžia. Apie šios dienos įvykius kalba visi, bet tai - ne naujos „Hario Poterio“ knygos pardavimų data. Vieni jos paniškai bijo, kiti – nekantrauja sulaukti, tretiems - vienodai šviečia... Ir iki šiol niekas nežino, ar ji išvis ateis. Tai - pasaulio pabaiga.

Eschatologija – religinių pažiūrų ir supratimų apie pasaulio pabaigą, atpirkimą ir pomirtinį gyvenimą, visatos likimą ir jos tapsmą nauja būkle, sistema. Pasaulio pabaigos žmonės laukia beveik nuo pat pasaulio sutvėrimo.

Daugelyje religijų yra vienoks ar kitoks pasaulio pabaigos aprašymas, astronomai ir kiti mokslininkai pasakoja mums dar kitokį žemės galą, ką jau kalbėti apie įvairiausių sektų „prasimanymus“.

Štai įdomiausi jų: 1967 m. – danų sekta „Ortono Dano Anderseno Jenseno Bažnyčia“ planavo pasaulio pabaigą po Atominio karo pradžios (ar galime juos teisti, kai jų idėja gimė Šaltojo karo metu), 2008 m. – Petro Kuznecovo sektos pasekėjai užsidarė viename Penzos apskrities (Rusija) urvų, belaukdami apokalipsės.

Ko galime tikėtis?

Krikščionybė. Evangelija pagal Joną pasakoja apie klasikinę pasaulio pabaigą. Gims Antikristas, pasikartos Kristaus atėjimas į žemę, pasaulio pabaiga (kataklizmai, mirusiųjų prisikėlimas, įvairūs stebuklai, ugnis iš dangaus ir t.t.), Dievas nugalės nuodėmę ir žmonės gyvens kartu su Dievu amžinoje Dangaus karalystėje. Jono aprašytu scenarijumi sėkmingai naudojasi daug Holivudo kino kompanijų.

Islamas. Žmonės išgirs Su‘ur trimito, kurį pūs arkangelas Israfilas, siaubingą garsą. Nuo šio garso mirs visi žmonės, susilygins su žeme pastatai ir kalnai, grius pasaulio tvarka. Tada pasaulis bus iš naujo atstatytas. Tada Israfilas pūs į trimitą dar kartą ir mirusieji prisikels, susirinks Machšar lygumoje, kur bus teisiami Alacho pagal savo darbus.

Įdomų variantą aprašo germanų-skandinavų mitologija. Ragnarok – pasaulio griuvimas ir viso gyvo mirtis, po paskutinio Dievo ir „chtoninių“ pabaisų mūšio. Karo priežastis yra nesutarimai Dievų šeimoje. Svarbiausia tai, kad įvykių seka yra iš anksto numatyta, taigi, jau žinoma, kas mirs, kas išgyvens ir kas nugalės.

Kautynės žada būti baisios: vilkas Fenriras praris saulę, jūros išsilies iš savo krantų ir į paviršių iškils slibinas Jormungand, pasirodys ir ugninis milžinas Surtas... ir t.t.

Šį mūšį išpranašavo mirusi Velva, kurią specialiai šiai pranašystei ištarti prikėlė iš kapo vienas pagrindinių dievų - Odinas. Deja, žmonės šansų neturi, išskyrus du laiminguosius, kurių vardai yra Liv ir Livstasir. Jei nė vienas šių - ne jūsų vardas, tai siūlau gyventi kuo turiningiau, kadangi Ragnarok yra planuojamas 2013 metais.

Pagal majų kalendorių 2012 metų gruodžio 21 dieną baigsis „penktos saulės era“. Tą dieną įvyks globalinis kataklizmas, o išgyventi turi šansų tik apie 0,5 procentų žemės gyventojų. Dabar ši data yra siejama su daugybe įvairiausių gandų, išsigalvojimų ir archeologų patvirtintų duomenų.

Patys kalti

Taip pat negalima atmesti ir galimybės, jog pasaulis žlugs dėl žmonių kaltės. 2016 metais Džeimsas Hansenas pranašauja ledynų tirpimą.

Ne toks jau ir neįmanomas dalykas yra ir atominė katastrofa. Thebulletin.org interneto svetainėje (taip ir žurnale „Bulletin of Atomic Science“) galima matyti projektą „Doomsday Clock“ („Apokalipsės laikrodis“).

Projektas buvo pradėtas 1947 metais, gandų apie Atominį karą metu. Laikrodis rodo laiką iki pasaulio pabaigos, minutės iki vidurnakčio simbolizuoja tarptautinės politikos įtampą bei atominio apsiginklavimo progresą.

Sprendimus apie rodyklės perstūmimą daro žurnalo direktorių taryba bei specialiai pasamdyti žmonės, tarp kurių yra 18 Nobelio premijos laureatų. Arčiausiai vidurnakčio, ir tuo pačiu pasaulio katastrofos, žmonija buvo atsidūrusi Karibų krizės metu. Tada iki 24.00 buvo likę tik 2 minutės.

23.43 šis laikrodis rodė 1991 metais, kai Sovietų Sąjunga ir JAV pasirašė sutarti dėl strateginio apsiginklavimo mažinimo. Dabar laikrodžio rodyklė sustojo ties 23.55.

„Ir gyveno jie ilgai ir laimingai...“

Nepaisant visų prognozių ir pranašavimų laimingos pabaigos vis dar galima tikėtis. Pavyzdžiui, viena pasaulio pabaigų yra planuojama net 3797 metais. Ją išpranašavo Nostradamas, ar bent taip interpretuojami jo tekstai.

3797-ieji yra paskutinė Nostradamo nurodoma data, taigi yra pesimistų, linkusių galvoti, jog tai ir bus paskutinieji žemės metai. Tačiau optimistai mano, kad tai bus tiesiog naujos eros pradžia.

Tas pats ir su majų „2012 metų pasaulio pabaiga“. Visos „bėdos“ prasidėjo kai 1960 metais Meksikoje buvo rastas akmuo – Šeštasis Monumentas ( Monument Six), ant kurio yra rašoma apie 2012 metus.

Tačiau kas tiksliai yra sakoma majų iki galo išaiškinti nepavyksta, kadangi artefaktas yra labai senas ir suardytas. Tiksliai žinoma, kad yra minimas „laikų baigimas“, būtent šią frazę „entuziastai“ suartina su daugybe astronominių įvykių, kurie yra laukiami 2012-aisiais.

Davidas Stiuartas, majų epigrafijos specialistas (Teksaso universitetas, JAV), pasakoja: „Tai ypatingas jubiliejus. Majai niekad nesakė, kad bus pasaulio pabaiga, jie niekada nesakė, jog kas nors blogo būtinai nutiks. Jie tik norėjo paminėti šį būsimą Šešto Monumento jubiliejų“.

Taigi, turbūt dar labai ilgai vieni kitiems kartosime, ištikus nelaimei: „Tai dar ne pasaulio pabaiga”...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis