Vakarėlio kodas – Helovinas: žaidimai, papuošimai, receptai ir kita...

Įsivaizduokite blankiai apšviestą kambarį – šmirinėja šmėklos, neaiškus padaras valgo žmogaus pirštus, mumija su vilkolakiu ir trimis raganomis žaidžia keistą žaidimą su lapeliu… Šiurpu?

Taip gali atrodyti ir tavo Helovino vakarėlis!

Kas tas Helovinas?

Paminėjus Heloviną mintyse iškyla klasikinis vaizdelis iš filmo „Hocus pocus“. Trys raganos vaikštinėja po miestą, kuriame švenčiamas Helovinas. Seserys mato daug mažų pabaisų, bet nesupranta vieno – kur yra vaikai, kuriuos jos užuodžia, tarp šių šmirinėjančių persirengėlių.

Įkvėpti airių folkloro, amerikiečiai Heloviną padarė komercine švente – pirk kostiumą ir eik per kaimynus, prašydamas saldainių, kurie tikriausiai taip pat bus nupirkti.

Nors Helovinas kilo iš senos keltų religinės ugnies šventės, tai nereiškia, kad ši naktis turi būti sutinkama niūriai. Priešingai – raganoms ši naktis yra paskutinioji senų metų diena. Jos šią šventę vadina Samhain (geilų k. – vasaros pabaiga).

DELFI gatvė tau siūlo surengti stebinantį Helovyno vakarėlį sau ir savo draugams.

Siaubingasis kambarys

· Paruošk girliandas. Susilankstyk popieriaus lapą kaip armonikėlę. Tada per sulenktą pusę, pačiame armonikėlės viršuje nusipiešk pusę šikšnosparnio. Išsikarpyk figūrą ir išlankstyk armoniką – turėjo išeiti eilė susikibusių šikšnosparnių. Pasidaręs kelias tokias armonikas galėsi susiklijuoti originalią girliandą ir ja papuošti kambarį.

· Gali išsinuomoti dūmų mašiną ir taip prileisti į kambarį rūko. Taip pat parduotuvėse gali rasti dirbtinių voratinklių, juos gali pasidaryti ir iš siūlų.

· Apdenk sienas tamsių spalvų medžiagomis. Jei tokių nerasi, tiesiog išjunk šviesas ir pristatyk daugybę žvakių. Būk atsargus – statyk jas tose vietose, kur būsi tikras, kad jų niekas nenuvers. Parduotuvėse rasi arbatinių žvakių, kurios gali degti kone visą vakarą.

· Jei leis tėvai – galiniame kieme arba kitame kambaryje gali pasidaryti kapinaites. Iš storo kartono ar faneros pasidaryk antkapių ir kryžių, nupurkšk viską juoda ar pilka spalvomis, iš nukritusių lapų supilk kapus, pridėk žvakių.

· Išsiskaptuok porą moliūgų. Jei turi tik vieną – padėk jį vidury vaišių stalo ar prieš pat lauko duris. Tegu jis tampa vakarėlio pagrindiniu akcentu.

· Paleisk šiurpios muzikos. Tai gali būti neoklasikinę muziką grojantis duetas „Nox Arcana“, kuris tobulai užpildys kambarį „tamsiomis“ gaidomis.


Akytės, piršteliai ir voriukai - niam

Koks vakarėlis be vaišių? Tačiau ir vaišės gali būti siaubingos bei atitikti vakarėlio temą. Tai gali būti akytės, piršteliai, voriukai... kaip gaminti pataria tindirindi.lt.

Zombio akytės

Reikės:
6 kiaušinių;
tepamo sūrelio;
žalių alyvuogių (be kauliukų);
Šiek tiek fermentinio sūrio arba pipirų;

Pavirk kiaušinius dešimt minučių ant silpnos ugnies. Atvėsink ir nulupk. Perpjauk pusiau ir išimk trynius. Tada vidų pripildyk tepamu sūreliu. Paimk alyvuogę ir į jos vidų įdėk mažą gabalėlį fermentinio sūrio. Vietoj sūrio gali įdėti ir mažą pipiriuką. Tada įsmeik alyvuogę į kiaušinį su sūreliu – štai ir zombio akytė. (Receptas iš karnavalui.lt).

Saldieji piršteliai

Reikės: aliejaus;
cukraus;
200 g sviesto arba margarino;
20 migdolų be odelės;
juodų maistinių dažų;

Iš miltų, cukraus ir margarino sumaišyk tešlą ir pastatyk 30 minučių į šaldytuvą. Nuplikyk migdolus ir nulupk odelę. Tada ištrauk tešlą iš šaldytuvo, padėk ant minkymo lentos ir padalink į du gabalus. Kiekvieną gabalą padalink dar į 10 mažų gabaliukų. Iškočiok iš jų pirštelius ir ant kiekvieno galo įspausk po vieną migdolą.

Tada pašauk „saldžius pirštelius“ į karštą orkaitę. Kepk 175 karščio orkaitėje apie 10 minučių. Maistiniais dažais nudažyk nagus juodai. Belieka rasti lėkštę, kur sudėsi pirštukus.

Sotieji piršteliai

Reikės: vištienos file;
plakto kiaušinio;
miltų;
juodų alyvuogių;
dantų krapštukų;

Supjaustyk vištieną tokiomis juostelėmis, kad būtų panašios į pirštus. Pamerk juosteles į plaktą kiaušinį, o tada po vieną išvoliok miltuose ir dėk į keptuvę. Aliejaus keptuvėje turėtų būti tiek, kad beveik apsemtų juosteles. Jei nemėgsti riebaus maisto – gali pilti ir mažiau. Kai vištiena iškeps, prie pirštelių galų su dantų krapštuku prismeik po pusę juodos alyvuogės. Taip pasigaminsi „Numirėlio pirštelius“.


Vorai

Reikės:
100 g sviesto;
šokolado skonio cukraus pudros;
avižinių dribsnių;
2-3 valg. šaukštų stiprios šaltos kavos;

Papuošimui:
kokoso drožlių;
braškių skonio cukraus miltelių;
lakricos virvutės;

Išmaišyk ištirpdytą sviestą su šokolado skonio cukraus pudra. Suberk avižinius dribsnius, supilk kavą ir viską gerai išmaišyk. Suformuok apvalius rutuliukus ir apvoliok juos kokosų drožlėse. Padaryk mažesnių rutuliukų – tai bus voriukų galvytės.

Tada sumaišyk porą valgomųjų šaukštų braškių skonio cukraus pudros su trupučiu vandens ir užlašink ant galvyčių akis. Supjaustyk lakricos virvelę gabaliukais ir įsmeik į voriukų kūnelius vietoje kojų.

Daugiau Heloviniškų receptų

 • čia.

  Žaidimai

  Kad laikas neprailgtų ir kompanija neišsiskirstytų kas sau, DELFI gatvė ir svetainė day.lt tau siūlo keletą žaidimų.


  Įžymybės arba vietos

  Visiems žaidėjams ant nugarų užklijuojami įvairių įžymių žmonių (muzikantų, politikų, mokslininkų ir t.t. ) vardai. Kiekvienas žmogus gali paklausti vieno žmogaus po 3 klausimus. Pavyzdžiui: „Ar aš muzikantas?“, „Ar aš aktorius?“, „Ar vaidinau filme „Terminatorius“?“. Kiti žaidėjai gali atsakyti tik „taip“ arba „ne“. Taip kiekvienas vaikšto klausinėdamas kitų, kol sužino, kas užrašyta jam ant nugaros.

  Kita šio žaidimo versija yra tokia – ant nugarų pakabinami vietų užrašai, pvz. „Viešnamis“, „Gėjų baras“, Tualetas“, „Pirtis“ ir pan. Po to žaidimo vedėjas, kuriam ant nugaros pakabintas užrašas, klausia žiūrovų – „kodėl tau patinka ten lankytis?“, „kaip dažnai ten lankaisi?“, „ką ten veiki?“, „kokį garsų asmenį norėtum kartu ten pasikviesti“ ir pan. Žaisti mus išmokė internetinis portalas karnavalui.lt.

  „Ar čia?“

  Vienam žaidėjui užrišamos akys. Kitas žaidėjas-vedėjas klausia, rodydamas į kitus žaidėjus „šitas žmogus?“. „Aklasis“ turi atsakyti „taip “ arba „ne“. Taip išrenkamas žaidėjas, kurį pastarasis bučiuos. Tuomet vedėjas rodo kurią nors to žaidėjo kūno vietą (kaktą, lūpas, nosį, koją ir t.t.) ir klausia - „Ar čia?“. Tas, kuriam užrištos akys, turi atsakyti „taip“ arba „ne“.Tokiu būdu išrenkama vieta, kurią „aklasis“ turės pabučiuoti.

  „Perduok obuolį“

  Žaidėjai sustoja ratu. Vienas iš jų pasiima obuolį ir smakru prispaudžią jį prie savęs. Tada pasisuka prie dešinėje stovinčio žaidėjo ir bando be rankų pagalbos perduoti kitam žaidėjui obuolį. Žaidėjas, stovintis dešinėje, smakru bando pasiimti iš kito žaidėjo obuolį ir taip nenumesti jo ant žemės.

  Lapelis

  Žaidėjai sustoja ratu taip, kad eilės tvarka būtų: vaikinas – mergina – vaikinas – mergina ir t.t. Vienas žaidėjas paima popieriaus lapelį ir, traukdamas orą, prisideda jį prie lūpų. Tada pasisuka į šalia stovintį draugą ir bando perduoti lapelį taip, kad šis nenukristų. Žaidėjas, kuris turi pasiimti lapelį, taip pat trukdamas orą burna, bando išlaikyti lapelį ant lūpų ir jo nenumesti bei perduoti dar kitam žaidėjui.

  „Kas greičiau pagaus“

  Tai klasika tapęs žaidimas. Obuolius galima pakabinti ant virvutės ar panardinti į dubenį, pilną vandens. Tada du žaidėjai bando kuo greičiau dantimis pagauti obuolį.

  Policininkai ir žmogžudžiai

  Žaidimo vedėjas ant lapelių surašo įvairias profesijas. Tarp jų būtinai turi būti du žmogžudžiai ir vienas policininkas. Kiekvienas žaidėjas ištraukia po lapelį.

  Tuomet vedėjas pradeda žaidimą pasakojimu: „Ateina naktis.Visi užmiega (visi žaidėjai užsimerkia), tik nemiega du žmogžudžiai (žmogžudžiai atsimerkia). Jie išsirenka auką (žmogžudžiai sutartinai rankomis parodo į žaidėją, kurį pasirenka auka) ir jį nužudo (tai mato tik vienas pasakotojas.).

  Ateina diena, visi atsimerkia, ir pamato, kad nužudytas žmogus (pasakotojas parodo tą, kuris nužudytas)“. Pažiūrima, kokios profesijos buvo žmogus. Paskui visi kartu nusprendžia ir apkaltina vieną žmogų žmogžudyste. Tas turi gintis, atsižvelgdamas į profesiją. Žaidėjai gali persigalvoti ir įtarti kitą. Galiausiai nusprendę, kas yra įtariamasis, jį uždaro į kalėjimą.

  Tuomet policininkas turi teisę išsiaiškinti, kokios profesijos žmogus sėdi kalėjime. Vedėjas vėl seka tą pačią istoriją. Taip žaidimas tęsiamas tol, kol į kalėjimą uždaromi plėšikai arba kol jie išžudo visus žmones.

  Nusikaltimo vieta

  Paslėpk viename iš kambarių iš anksto paruoštus įkalčius: žaislinį revolverį, peilį, lapelį su telefono nr, stiklinę su lūpdažio žyme. Padalink svečius į dvi komandas – jie turės ieškoti įkalčių ir spėlioti, kas atsitiko.

  Nesvarbu, kad net tu nežinosi, kas ten atsitiko. Svečiai prikurs neįtikimiausių istorijų.

  Faraonas

  Vienam žaidėjui užrišamos akys. Jis įvedamas į kambarį, kur stovi kitas žaidėjas. Pirmojo žaidėjo rankas žaidimo vedėjas prideda prie to kambaryje esančio žaidėjo kūno dalių, sakydamas: „čia faraono ranka“, „čia faraono koja“ ir t.t. Galiausiai, „aklo“ žaidėjo rankos įmurdomos į kokias nors salotas ir sakoma „o čia faraono smegenys“. Taip kambarys prisipildo žaidėjų, kurie buvo „aklieji“ ir jau gali stebėti naujo „aklojo“ reakcijas.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis