Lankomiausių kapaviečių dešimtukas

Sakoma, kad mirtis sulygina visus. Ji nepaiso žmogaus kilmės, užgyvento turto ar padėties visuomenėje. Giltinė šienauja visus, kuriems atėjo metas. Vis dėlto ne visi ir mirę - lygūs… Ištikimiausių gerbėjų dėka garsenybių kapavietės tampa kone šventomis vietomis. Į jas būriais it piligrimai traukia visi, trokštantys pajusti bent dalelę garbinamo „dievuko“ dvasios.

Visų šventųjų ir mirusiųjų dienos proga, apžvelgsime dešimt pačių garsiausių ir lankomiausių žvaigždžių amžinojo poilsio vietų.

Princesė Diana (1961 – 1997)

Spencerių šeimai priklausantis Althorpo dvaras Northhampshire, Anglijoje, garsėja beribiais, žaliuojančiais laukais, vaizdingu kraštovaizdžiu bei didinga architektūra. Tačiau paskutiniuosius 12 metų žmonės iš visos Jungtinės Karalystės bei kitų pasaulio šalių čia traukia dėl kai ko kito.

Labiausiai masinanti šios vietovės detalė – Velso princesės Dianos laidojimo vieta. Ji įsikūrusi Apskritojo Ovalo ežero saloje. Į pačią laidojimo vietą norintieji gali patekti tik kartą metuose, per princesės mirties metines.

Ir tai padaryti gali tik tie, kurie spėja rezervuoti nemokamus bilietus. Likusiems belieka tenkintis saloje pastatytos šventyklos lankymu, kurią daugelis klaidingai ir laiko princesės amžinojo poilsio vieta.

Iš tiesų ji palaidota netoliese esančiame botanikos sode, kurio kai kuriuos medžius sodino Dianos sūnūs, princai Williamas ir Haris.

Bruce Lee (1940 – 1973)

Net ir praėjus keturiasdešimčiai metų po mirties, Bruce Lee išliko ryškiausia kovos menų ikona. Geriausiai tai iliustruojantis faktas – trejetuko iš Mongolijos kelionė pėsčiomis nuo jų gimtinės ligi Sietlo (JAV) Lakeview kapinių, kur ir palaidota visame pasaulyje išgarsėjusi žvaigždė.


53-ųjų B. Lee gimimo metinių proga vykusios kelionės metu atkaklieji mongolai septynis mėnesius praleido kelyje bei sunešiojo penkerias poras batų.

1971 m. tikru hitu tapusio kovinio veiksmo filmo „Įniršio kumštis“ aktoriaus mirtis apipinta legendų. Nors oficiali mirties priežastis – alerginė organizmo reakcija į aspiriną, kai kurie žmonės tuo ne itin tiki.

Sklando kalbos, jog aktoriaus mirtį sąlygojo tamsiosios jėgos, kurios buvo apsigyvenusios jo bute Hong Konge. Jau anksčiau jos neva buvo pražudžiusios trejetą namo gyventojų kartų.

Dar vienas šios teorijos gynėjų argumentas yra iš tiesų keista aktoriaus sūnaus mirtis per 20-ąsias tėčio mirties metines. B. Lee sūnus Brandonas žuvo 1993 m. per trilerio „Varna“ filmavimą.

Jo metu vienas iš filmo siužete naudotų ginklų mirtinai sužeidė kovos menų korifėjaus atžalą.

Marilyn Monroe (1926 – 1962)

Tai, jog Marilin Monroe žvaigždė neužgeso po jos mirties, buvo aišku dar prieš mėnesį skelbtame straipsnyje apie „eBay“ aukcione parduodamą
amžinojo poilsio vietą virš kino legendos kriptos.

Iš 21 aukciono dalyvio išrinktas 4.6 mln. dolerių siūlęs japonas. Tačiau net ir dabar nėra aišku, kas taps būsimuoju M. Monroe kapo kaimynu. Aukcione visiems nosis nušluostęs japonas, paaiškėjo, turi tam tikrų finansinių sunkumų.

Kad ir kaip baigtųsi ši istorija, Westwoodo memorialinis kolumbariumas sutraukia ne tik moteriškumo simboliu laikytos M. Monroe mylėtojus. Visai netoliese stovi urnos su tokių jos amžininkų, kaip aktorės Donnos Reed, rašytojo Trumano Capote ir aktoriaus bei dainininko Deano Martino pelenais.

Elvis Presley (1935 – 1977)

Kaip ir žavioji kolega Marilyn Monroe, rock'n'roll karalius, net ir praėjus daugeliui metų po biologinės mirties, vis dar yra gyvas pop kultūroje.

Dainininko fanai po jo mirties taip įnirtingai ėjo lankyti kapo, jog labai greitai, dėl didelių žmonių srautų, velionį teko perkelti į kitą vietą.

Nuo to laiko nemirtingoji muzikos ikona ilsisi greta savo mamos Gladys, jiems Memfyje priklaususio Gracelando namų komplekso teritorijoje. Į pastarojoje esančius didžiulius rūmus, o vėliau ir į kapą, kasmet „paspoksoti“ suplaukia apie 600 tūkstančių lankytojų.

Jimas Morrisonas (1943 - 1971)

Pére-Lachaise kapinės Paryžiuje buvo įkurtos dar 1804 m. specialiu legendinio Prancūzijos valdovo Napoleono Bonaparto įsaku. Nuo to laiko šioje amžinojo poilsio vietoje atgulė dešimtys garsių bei talentingų rašytojų bei muzikantų, tokių kaip Edith Piaf, Maxas Ernstas bei Oscaras Wilde'as.

Tačiau didžiausio populiarumo senosiose Prancūzijos sostinės kapinėse sulaukia amerikiečių roko legendos Jimo Morrisono laidojimo vieta. Tiesa, kai kurie jo fanų poelgiai galėtų būti laikomi ne tiek pagarbiais, kiek vandališkais.

Ant talentingojo dainininko, poeto bei režisieriaus antkapio ne kartą buvo išpurkštas graffiti, o sykį pakvaišę lankytojai net bandė nugvelbti šalia stovintį J. Morrisono biustą.

Bobas Marley (1945 – 1981)

Tikriausiai jokia iš čia minimų žvaigždžių nesulaukė tokios pagarbos po mirties, kokia galėtų pasidžiaugti regio garsenybė Bobas Marley. Jo gimimo dieną, vasario 6 d., gimtoji Jamaika paskelbė nacionaline švente.

Tądien tūkstančiai jamaikiečių traukia prie populiariojo „rastafarzimo“ atstovo kapo, kur vyksta muzikos festivalis. Visai šalia amžinojo poilsio vietos čia iškilęs milžiniškas mauzoliejus, nuo kurio – vos keli šimtai metrų iki B. Marley vaikystės namų Nine Miles kaimelyje.


James Joyce (1882 – 1941)

Šio rašytojo ir poeto pavardė yra savotiška XX a. Airijos literatūros vizitinė kortelė. Nors tokių knygų kaip „Dubliniečiai“ ar „Ulisas“ autorius iš politinės suirutės kankinamos smaragdinės salos pabėgo 1902 m., net ir po mirties gimtosios šalies vyriausybė jo kūną paprasčiausiai atsisakė priimti.

Tad ir iki šių dienų rašytojo palaikai ilsisi Ciūricho (Šveicarija) Flunterno kapinėse, greta žmonos ir sūnaus. Vienas iš kukliai sutvarkytą kapą išskiriančių bruožų – į antkapį žvelgianti mažytė poeto skulptūra.

Frankas Sinatra (1915 – 1998)

Nors gimtasis legendinio hito „New York, New York“ autoriaus miestelis Hobokenas, New Jersio valstijoje, iki šiol didžiuojasi garsiuoju savo gyventoju, pats aktorius bei dainininkas kartą jį yra išvadinęs „kanalizacijos skyle“.

Tad nenuostabu, jog nuo infarkto mirusią legendą nuspręsta palaidoti jo širdžiai mielesnei vietoje. O konkrečiai – F. Sinatros mylimojoje pietinėje Kalifornijos dalyje.

Į amžinąją kelionę nepakartojamo balso savininkas buvo išlydėtas ne tuščiomis. Į švarko kišenes buvo įdėti dveji nuolatiniai F. Sinatros palydovai – viskio Jack Daniel's butelis bei pokelis „Camel“ cigarečių.

Johnas Belushis (1949-1982)

Komedijų aktoriaus, 1982 m. vienoje Los Andželo ligoninių mirusio nuo narkotikų perdozavimo, antkapį puošia šmaikštus užrašas „Galbūt aš miriau, bet rokenrolas tebegyvuoja!“.

Džiaugsmingai minėdami pastarąjį faktą, rokenrolo gerbėjai ilgą laiką J. Belushio kapo prieigas paversdavo tikru šiukšlių kalnu, pro kurį sunkiai matydavosi ir pats antkapis. Neapsikentusi komedianto žmona įsakė velionio vyro kūną perkelti kiek tolėliau nuo Martha's Vineyard kapinių, kur jis buvo palaidotas iki tol.

Dabar milijonus žiūrovų savo pokštais džiuginęs aktorius pagaliau gali iš tiesų ilsėtis ramybėje. Tikslios dabartinės jo kapavietės koordinatės neskelbiamos.

Johnny Cashas (1932-2003)

Vienas įtakingiausių XX a. Amerikos muzikantų ir kompozitorių, atrodė, visą gyvenimą ruošėsi savoms laidotuvėms. Tačiau jų, juodą spalvą dievinęs J. Cashas, sulaukė tik 2003 m., praėjus vos ketveriems mėnesiams nuo mylimosios žmonos June Carter iškeliavimo į Amžinybę.

Poros palaikai buvo palaidoti greta jų namo Hendersonville, Tenesio valstijoje. Deja, prieš dvejus metus namas sudegė ligi pamatų.

Ant J. Casho antkapinio akmens išraižytas užrašas „Peržengiu ribą (liniją)“ (I Walk the Line - užuomina į 1956 m. Casho hitą), o J. Carter akmuo išduoda jos mylimiausios dainos pavadinimą - „Laukinio miško gėlė“ (Wildwood Flower).

Ir nors legendinės poros amžinojo poilsio vieta nesutraukia tokių gerbėjų minių, kokiomis gali pasigirti E. Presley ar J. Morrisono kapavietės, nedidelė dalis pro Tenesį keliaujančių fanų, užsuka pagerbti mirusių menininkų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis