Mama ir dukra: kaip Holivude, taip ir ant žemės

Kuo daugiau žvakučių ant gimtadienio torto, tuo geriau supranti, kokią didelę įtaką tavo gyvenimui daro mama. Psichologai pritaria, kad dukters ryšys su mama ypatingas, ir skirsto jį į tipus – kaip bet kuriuos kitus santykius. Žiūrėk, kuriam tipui priskirtinos judvi su mama.

Geriausios draugės. Jūs kartu apsipirkinėjate, einate į koncertus, aptariate naujus tavo vaikinus ar net linksminatės klube. Kaip aktorė Kate Hudson su savo mama – irgi aktore Goldie Hawn. Galima tik džiaugtis tokiu artimu ryšiu, tačiau, psichologų teigimu, būtina nubrėžti ribas. Mama niekada nesiliaus visų pirma būti tavo mama. Todėl kartais jai geriau nežinoti kai kurių tavo paslapčių. Ir vargu ar pati gerai jausiesi, jei mama pradės per daug atvirauti apie santykius su tėčiu ar nauju vyriškiu.

Tu – jos gyvenimo ramstis. Kaip aktorės Demi Moore atveju: kai ji išsiskyrė su šešiolika metų jaunesniu Ashtonu Kutcheriu, jos didžiąja guodėja tapo vyresnioji dukra Rumer. Nieko blogo, jei nori padėti savo mamai ar ji pati kreipiasi pagalbos. Visiškai kas kita, jei mama nesiliauja tau krauti savo problemų ir nuolat reikalauja dėmesio. Toks tarsi atvirkščias ryšys gali stipriai varginti ir, galiausiai ims gramzdinti jūsų santykius kaip akmuo po kaklu. Jei pastebi, kad/jog mama tapo priklausoma nuo tavęs, atsitrauk truputį į šoną. Leisk jai suprasti, kad ją myli, bet negali nuolat paisyti tik jos reikalų.

Valdingoji mama. Visada bus tik taip, kaip nori ji. Ir ne kitaip. Mama tau vaikystėje išrinkdavo būrelius, drabužius, draugus. Net tau suaugus kontrolė nemažėja. Geriausias pavyzdys iš Holivudo – Sharon Osbourne. Ji ne tik iki šiol tvarko savo vyro dainininko Ozzy karjerą, bet ir tvirtai valdo vaikų gyvenimus. Jei tavo mama tokia, nepulk maištauti. Visada išklausyk, ką ji pataria ir siūlo. Juk mama turi daugiau patirties ir nori tik gero. Bet visai nebūtina ir visada sutikti. Geriau apgalvok jos pasiūlymą ir savo norus, o tada jau spręsk savarankiškai.

Suaugusi nelaimė. Dainininkė ir aktorė Courtney Love niekada nepasižymėjo stabilumu ir santūrumu. Tikriausiai nė vienų metų neištvėrė be skandalų. Visiškai nekeista, kad jos dukra Frances Bean Cobain augo su močiute bei teta. Galiausiai 2009 metais dukra apkaltino dainininkę nužudžius jos augintinį ir pareikalavo teismo apriboti šiai motinystės teises. Jei dukra pasijuto atstumta, nereikalinga, juolab jei buvo palikta auginti kitiems, motinai atnaujinti su ja normalius santykius, pasak psichologų, itin sunku. Stengtis ir, svarbiausia, kalbėtis, turi abi – ir mama, ir dukra.

Normali mama. Talentinga aktorė Meryl Streep gali didžiuotis ne tik gausybe puikių vaidmenų, bet ir keturiais vaikais. Ji niekada nebuvo pastebėta besilinksminanti su savo dukromis vakarėliuose, sugebėjo jas apsaugoti nuo žiniasklaidos dėmesio ir leido pačioms rinktis savo kelią. Tokio tipo mama savo vaikus išklauso, palaiko, paguodžia. Jei reikia, būna ir itin griežta, bet visada juos myli.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis