Prabangūs narveliai žvaigždžių ydoms gydyti

Ten, kur pinigų perteklius, kyla didelių problemų dėl alkoholio ir kvaišalų. Viena neatsiejama nuo kito, sakoma Holivude. Į svaigalų liūną įklimpusios kino ir muzikos žvaigždės pagalbos ieško prabangiuose detoksikacijos centruose.

Nesvarbu, ką vartoji, vis tiek vieną dieną panorėsi arba būsi priverstas sugrįžti į realų gyvenimą. Reta žvaigždė sugeba „sugrįžti“ pati – beveik visos kvaišalus pamėgusios įžymybės vieną dieną tampa privačių reabilitacijos centrų pacientais. Čia žvaigždėms garantuojamas slaptumas ir saugumas. Tik milžiniškų pastangų dėka JAV žurnalistei Katherine Johson pavyko praverti vienos slapčiausių gydyklų duris.

Privatumas už tūkstančius dolerių

Santa Monikos kalnai Kalifornijoje (JAV). Prie pat Ramiojo vandenyno ištisus metus žaliuojančių sodų apsuptyje įsikūręs bene prabangiausias reabilitacijos centras pasaulyje – „Passages“. Pro centro vartus „Jaguar“ ir BMW kabrioletuose įvažiuoja turtingi, puošnūs ir gražūs klientai – atrodantys taip, tarsi būtų išsiruošę švaistyti pinigus prabangiose parduotuvėse. Ir išties „Passages“ yra visko, ko tik širdis geidžia: plaukimo baseinas, sauna, speciali lauko vonia, biblioteka, du sulčių barai, poilsio kambariai su dideliais televizijos ekranais, teniso kortai ir aukščiausio lygio sporto salė. „Passages“ dekoruotas marmuru bei raudonmedžiu, išpuoštas krištolo sietynais. Svečiais vadinami pacientai lepinami gurmanišku maistu: ikrais, omarais, kardžuvėmis, steikais bei ekologiškais vaisiais ir daržovėmis.

Anot „Passages“ savininkų Chriso ir Paxo Prentissų, prabanga paklausi – vis daugiau žvaigždžių kenčia nuo alkoholio ir kvaišalų priklausomybės. Tačiau įžymybės turi pakovoti, kad čia pakliūtų – centre vienu metu gali būti gydomi tik šeši pacientai. Be to, ne kiekvienas įstengs apmokėti sąskaitą – gydymo kursas „Passages“ kainuoja nuo 75 tūkst. JAV dolerių. Šešias „laimingas“ žvaigždes aptarnauja visą parą dirbantis 35 žmonių personalas. Tačiau tai nereiškia, kad gausi prabangų vienvietį kambarį – jį teks dalytis su likimo broliu. Dėl to čia atvykusios žvaigždės niekada nelieka vienos su savo demonais.

Saldainio ir rimbo terapija

„Sumokėjau 300 tūkst. JAV dolerių ne tam, kad čia plaučiau indus,“ – kartais tokiais pareiškimais žvaigždės pradeda savo gydymo kursą. „Taip, mes skiriame įvairiausias terapijos priemones – netgi tokias kaip indų plovimas ar maisto gaminimas centro virtuvėje“, – sako Paxas Prentissas. Prabangioje gydykloje „atostogų“ pradžia – ne itin maloni. Dauguma atvykusiųjų į „Passages“ iš pradžių priverstinai uždaromi į mažą kambarėlį ir čia praleidžia keliolika dienų, kol organizmas kovoja su pirmąja abstinencija. Ne kiekvienas sugeba įveikti šį etapą – jis sunkus ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Pirmąsias dvi savaites net ir didžiausiai Holivudo žvaigždei neleidžiama turėti jokio ryšio su pasauliu. Vėliau sekmadieniais juos gali aplankyti šeimos nariai, bet naudotis telefonu galima tik neatidėliotinu atveju.

Paskui pacientai siunčiami į ligoninę pasitikrinti sveikatos. Ir tik tada apsigyvena centre. Čia – jau malonesnės procedūros: aukščiausio lygio masažai, jodinėjimas, sodininkavimas, žaidimai paplūdimyje, joga. Be to, siūloma ir specialiai Holivudo įžymybėms pritaikyta gydymo metodika – vaidybos terapija. Pacientai patys rašo pjeses apie savo problemas dėl alkoholio ir kvaišalų, po to jas stato ir vaidina centro teatre. Besigydančios žvaigždės būna užsiėmusios nuo 7 ryto iki 11 valandos vakaro. Tokios tvarkos laikomasi mažiausiai du mėnesius – tai minimali gydymo kurso trukmė „Passages“ gydykloje.

„Mūsų klientai – kino ir muzikos žvaigždės. Jos tikisi geriausio aptarnavimo, o mes suteikiame aukščiausio lygio gydymą ir prabangą. O taip pat garantuojame saugumą: klientams nereikia nerimauti, kas su jais gyvens centre. Dažniausiai jie pažįsta vienas kitą“, – sako pats anksčiau narkomanu buvęs „Passages“ savininkas Paxas Prentissas, nepamiršdamas pridėti: „Kol kas mums lygių nėra“.

Čia gydosi žvaigždės

* „Promises“, Malibu, JAV

Išskirtinė prabanga bei visiškas konfidencialumas. Puikiai išblaivinantys vandenyno ir kalnų vaizdai, jodinėjimas, dailės ir skulptūros užsiėmimai. Čia vienu metu aptarnaujama tik 13 klientų, o viena para poilsio mažiausiai kainuoja 1000 JAV dolerių. Klinikos savininkas Richardas Roggas užtikrina: „Mes sugebam apsaugoti žvaigždes nuo paparacų ir įkyrių žurnalistų“. O aktorius Charlie Sheenas viešai pareiškė, kad reabilitacija tokiame centre verta kiekvieno už ją išleisto cento.

Buvę svečiai: Robertas Downey jaunesnysis, Christianas Slateris, Courtney Love, Matthew Perry, Charlie Sheenas.

* „Betty Ford“, Kalifornija, JAV

Ši klinika yra garsesnė netgi už daugelį žvaigždžių, kurios čia gydosi. Npriekaištingą reputaciją šiam centrui pelnė 20 metų patirtis ir viešos žvaigždžių išpažintys apie „stebuklingus“ gydymo būdus.

Buvę svečiai: Elizabeth Taylor, Liza Minnelli, Matthew Perry, Robertas Downey jaunesnysis.

* „The Priory“, Londonas, Didžioji Britanija

Drąsiai galima sakyti, jog daugeliui muzikos žvaigždžių tai – antrieji namai. Už 11 kilometrų nuo Londono stūksantis gotikinio stiliaus XIX amžiaus dvaras tapo beveik ritualine daugelio žvaigždžių vizitų vieta.

Buvę svečiai: Kate Moss, Robbie Williams, Finley Quaye, Paula Yates, Ronas Woodas („Rolling Stones“) ir visas būrys Anglijos futbolininkų.

* „Narconon“, Šveicarija

Viena žinomiausių klinikų Europoje, nuo alkoholizmo gydanti savo pacientus pagal specialią programą, kuri yra visiška altenatyva tradicinei 12 pakopų gydymo programai. Beje, reabilitacijos centras labiau primena ne gydyklą, o šveicariškąjį šalė.

Buvę svečiai: besidominčiųjų „Narconon“ gydymo programomis sąraše yra Johno Travoltos ir Kirsten Alley pavardės. O buvusių tikrųjų klientų pavardės – didžiausia paslaptis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis