Pasaulis neteko pirmosios COSMO merginos

Vakar netekome COSMO įkūrėjos Helen Gurley Brown. Nors ir sulaukusi 90-ies, ji buvo tikra COSMO mergina. Bet mes juk visada tvirtinome, jog „jauna“ reiškia ne tik amžių! Drauge su mumis prisimink Helen – neįtikėtinai prieštaringą, drąsią asmenybę ir sykiu nuostabią moterį.

A. Bellas išrado telefoną, T. Edisonas – elektros lemputę, A. Einsteinas išmąstė reliatyvumo teoriją, o Helen Gurley Brown... sukėlė seksualinę revoliuciją! Ir kas gi galėjo pamanyti, jog buvusi sekretorė, prieš 47 metus pradėjusi vadovauti bankrutuojančiam žurnalui, sugebės ant ausų pastatyti ne tik puritoniškąją Ameriką – visą pasaulį. Tai jos dėka šiandien kiekvieną mėnesį apie 100 milijonų moterų atsiverčia žurnalą COSMOPOLITAN – net ir tokioje komunizmo irštvoje kaip Kinija.

Tiesa, dar nesėdusi į vyriausiosios COSMO redaktorės kėdę Helen visus šokiravo ganėtinai atvira knyga „Seksas ir vieniša mergina“. Ji įrodinėjo, jog netekėjusi vienišė – tai ne gamtos klaida. Maža to, tokia vieniše galima būti sąmoningai. Ir lygiai taip pat sąmoningai mėgautis sekso malonumais... su kuo tik pati nori.

Tai šiandien jokios tragedijos, jei tau per dvidešimt ir vis dar esi netekėjusi. O septintojo dešimtmečio Amerikoje tokiu atveju jau galėjai važiuoti prie Didžiojo Kanjono ir stačia galva šokti į prarają. Žodis „senmergė“ reiškė „niekam tikusi“. O jei, neduokdie, netekėjusi dar ir seksu užsiimi, viskas – visuomenės akyse esi raupsuotoji. Helen toks požiūris kėlė juoką. „Geros mergaitės eina į dangų, o blogos – kur nori“, – rėžė ji. Ir pridėjo: „Seksas – tai vienas iš trijų nuostabiausių dalykų pasaulyje. Tiesa, nė neįsivaizduoju, kas yra tie kiti du.“

Milijonus puritoniškų amerikiečių ištiko šokas – kai kurie net baudėsi viešai deginti tokią šventvagišką knygą kartu su autorės atvaizdais. Vis dėlto skandalas Helen išėjo į naudą: knyga tapo bestseleriu, o ji pati daugiau kaip penkiasdešimt metų patekdavo į įtakingiausiųjų JAV moterų sąrašus.

Nors Helen tvirtino niekad nemokėjusi sklandžiai rašyti, provokuoti žodžiais jai puikiai sekėsi. Jau pirmojo jos vadovaujamo COSMO numerio viršelio išnaša skelbė: „Naujoji piliulė, kuri padės moterims jaustis saugesnėms“. Helen metė dar vieną akibrokštą: pirmoji prabilo ir apie kontraceptines tabletes. Amerikiečius vėl ištiko šokas: pasirodo, seksu galima užsiimti ne vien giminei pratęsti, bet ir dėl savo malonumo – maža to, nerizikuojant pastoti! Per vieną spaudos konferenciją ponia Brown išdrįso net JAV prezidento pasiteirauti: „Pone, o kaip jūsų seksualinis gyvenimas?“

Sunku patikėti, tačiau ši drąsi ir nepriklausoma moteris beveik pusę amžiaus išgyveno su tuo pačiu vyru. „Oskaro“ laureatas Davidas Brownas Amerikoje ne mažiau garsus nei Helen. Net keturis kartus „Oskarui“ nominuotas filmų „Nasrai“, „Šokoladas“, „Geri vyrukai“ ir kt. prodiuseris visada didžiavosi žmona: „Vedžiau ne paprastą moterį, o pačią Helen Gurley Brown – apie ją girdėjo ne tik Pakistane ar Indonezijoje, ją žino net ir eskimai.“

Nepamirštamos Helen frazės:

„COSMO mergina myli vaikus, myli vyrus, bet, nepaisant to, nepraranda savo tapatybės. Ir nekopijuoja jos iš kitų. Tvarkydama savo gyvenimą ji kliaujasi savo, ne kieno nors kito, smegenimis“.

„Nesaugumo jausmas tau tik į naudą. Jis pastūmėja veikti, siekti tikslo ir pažadina tavo snaudžiančius talentus“.

„Nereikia versti savęs bendrauti su žmonėmis, su kuriais jautiesi blogai“.

„Padaryk tai, ką reikia, net jei to dalyko nekenti“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis