Įžymybių arbatpinigiai: nuo autografo iki tūkstančių

Ko tikėtumeisi iš pasaulinio garso įžymybės už patarnavimą prie pietų stalo. Mažų mažiausiai padoriu 20 proc. nuo išleistos sumos. Bet kai kurioms žvaigždėms atrodo, kad vien galimybė juos išvysti turėtų sukelti katarsį.

Pavyzdžiui, Madonna ir Barbara Streisand dažniausiai apskritai nepalieka arbatpinigių, o tais retais atvejais, kai palieka, tai tebūna skatikai.

Vieno Holivudo restorano padavėjai iki šiol piktu žodžiu mena Britney Spears, kuri tiesiog numetė grąžą smulkiomis monetomis ant grindų ir tarstelėjo: štai jūsų arbatpinigiai.

Šokių muzikos žvaigždė Usheris išvis restoranuose stengiasi netraukti piniginės – dosniai leidžia bičiuliams sumokėti už jį. O jei labai labai reikia, hito „Scream“ atlikėjas arbatpinigių palieka... savo autografą. Ko gero, personalui išties norisi klykti iš nevilties!

Jauniausias pasaulio milijardierius, Facebook'o įkūrėjas, Markas Zuckerbergas taip pat neskuba dalintis savo pinigais. Leisdamas medaus mėnesį Italijoje, šios šalies žiniasklaidoje pagarsėjo kaip itin taupus turistas – niekur nepalikęs arbatpinigių.

Johnny Deppas – atvirkščiai, garsėja kaip vienas dosniausių klientų. Kartą papietavęs su draugais restorane už 5000 dolerių, arbatpinigių jis paliko 3 000 dolerių.

Tačiau visai neseniai šį jo rekordą viršijo vakarėlių liūtė, „Formulės-1“ boso Bernie Ecclestone dukra Tamara Ecclestone, už pedikiūrą grožio salone palikusi 2000 svarų arbatpinigių.

Julia Roberts kiekvieną savaitę šviežias daržoves į namus pristatančiam pasiuntinukui atseikėja 100 dolerių arbatpinigių. O kartą šiam pasiguodus, kad sugedo automobilio kondicionierius, aktorė nepagailėjo 500 dolerių. Kad šis jos sąskaita susiremontuotų automobilį.

Pasirodo, žinomumas ir įspūdinga suma sąskaitoje dar nereiškia etiketo išmanymo. Juk arbatpinigių įprasta palikti ne tik restoranuose, baruose, bet ir viešbučiuose (pinigai kambarį tvarkančiai kambarinei paliekami peleninėje, nešikui, durininkui, rūbininkui paduodami į rankas), grožio salone. Beje, blogu tonu laikoma palikti arbatpinigių smulkiomis monetomis. Taip pat ir persistengti su paliekama suma – sveiko proto taisyklės dar niekas neatšaukė!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis