Kaip Kalėdas švenčia Lietuvos įžymybės (Egmontas Bžeskas, Oksana Pikul ir kiti...)

Didžiąsias metų šventes, taip pat ir Šv. Kalėdas, lydi įvairiausios tradicijos: vienos religinės, kitų laikomasi pagal šeimos įpročius ar tautos papročius. Smalsu, kaip Šv. Kalėdas leidžia dažnai televizijos ekranuose, žurnalų puslapiuose ir interneto erdvėje pastebimi veidai, scenos žvaigždės? Ką jiems reiškia dovanos ir kiek šioms išleidžia pinigų? Galbūt nustebsi sužinojus, kad populiarių žmonių šventiniai papročiai ir dovanoms skiriamas dėmesys mažai kuo skiriasi nuo daugelio iš mūsų!

Ieva Ambrazaitė, „Pinup“ grupės narė

„Turime tradicijų: per Kūčias visada grįžtame į tėvų namus ir visi kartu valgome vakarienę. Visą popietę šeimos moterys, mama ir aš su sese, gaminame patiekalus, o šeimos vyrai dekoruoja ir serviruoja stalą.Ant stalo visada būna 12– ka patiekalų. Ir visų būtina paragauti, bent po kąsnelį! O po vakarienės einame ieškoti dovanų po eglute ir tuomet visą vakarą kalbamės ir žiurime šeimyninius filmus.

Per Kalėdas dažniausiai jau visi išsiskirstome, kadangi visos šventės dainininkams ar meno žmonėms yra darbingiausias laikas.

Egmontas Bžeskas, prodiuseris

„Didelių tradicijų nesilaikau, tačiau tėvai, artimieji sėdasi prie stalo. Mėgstame paruošti skirtingus patiekalus. O su Reda puošiame eglute kaip vaikai! Svarbiausia, kad tuo laiku namuose tvyrotų gera nuotaika, tikra meilė ne tik vieni kitiems, o ir visiems aplinkui: kaimynams, draugams ir netgi priešams. Dar lauke vasarą pasodinome mamos medį – taip jį pavadinome. Jį šiemet taip pat puošime. O išlaidos yra visiškai nesvarbu!!! Svarbu tą akimirką viską daryti nuoširdžiai ir mylint!

Valerij Gigevič, kirpėjas, plaukų stilistas

„Po darbų važiuoju pirkti visiems dovanas ir tuomet keliauju pas tėvus, ten praleidžiu porą valandų, vakarieniaujam prie kūčių stalo. Tą patį vakarą vykstu į Birštoną susitikti su draugais. Kalėdų dieną, jei yra sniego, leidžiame laiką slidinėdami snieglentėmis.

Ditė Antanaitytė, modelis

Antanaičių pagrindinė Kalėdų tradicija – būti kartu. Todėl aš parbildu šiai šventei, nepaisydama, kuriame pasaulio krašte esu. Kai šeima kartu, tai ir yra Kalėdos. O pojūčiams sustiprinti puošiame eglę, 12– kos patiekalų stalą ruošiame, kartais šiaudą iš po staltieses traukiam, vakarienę paplotėliu pradedam, o užbaigti valgius paliekame dvasioms. Kalėdų rytą neriam po egle ir šlamščiam kalakutą. Bet pagrindinis mano įprotis – likus dviems savaitėms iki Kūčių pradėti rašyti atvirukus draugams.

Oksana Pikul, „Naujosios Pupytės“ narė

Kalėdos man šeimos šventė, jei darbai leidžia, būtinai praleidžiu jas su šeima. Man tai - pagrindinė tradicija ir maloniausia dovana.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis