Tyra Banks: buvau ir modelis, ir celiulitinė gražuolė

Buvęs modelis, aktorė ir televizijos laidų vedėja Tyra Banks puikiai žino, ką reiškia priaugti svorio ir kiekviename žurnale ar pramoginėje laidoje matyti aptarinėjamą tavo atsikišusį pilvuką ir celiulitą.

Štai taip Tyra atrodė 2006 metais. Internetiniuose komentaruose ir žurnalų antraštėse mirgėte mirgėjo žodžiai STORA, CELIULITINĖ. Malonu nebuvo, bet Tyra šiuos žodžius jau buvo girdėjusi ir anksčiau.

Nuo 15 metų modeliu pradėjusi dirbti mergina jau visai netrukus išgirdo, kad yra per stora podiumui, nors problema buvo tikrai ne papildomi kilogramai, o paprasčiausias brendimas: „Mano kūnas pradėjo keistis - atsirado krūtinė, išryškėjo klubai. Siūlomų kontraktų iš karto sumažėjo ir staiga man pradėjo sakyti, kad esu per daug stora“.

Keliai tik du - pataikauti nustatytiems standartams arba išmokti mylėti savo kūną. Tyra pasirinko antrąjį variantą, o asmeninė jos patirtis paskatino garsiai kalbėti apie klaidinančius mados pasaulio standartus ir moterų savivertę nepriklausomai nuo figūros ar drabužių dydžio.

Kodėl mes mylime Tyrą? Nes ji nesistengia tuščiai kalbėti apie tai, kad išvaizda nieko nereiškia. Juk visos puikiai žinome, kad tokie žodžiai tėra bandymas apgauti save. Tyra moko priimti save tokią, kokia tu esi, bet kovoti su erzinančiais trūkumais ne dėl kitų, o dėl savęs pačios. Pavyko jai, pavyks kiekvienai. Jei tik norėsi!

Štai keli Tyros patarimai, kurie galbūt įkvėps tave permainoms:

„Jau daugybę metų savo laidoje aš kalbu apie tai, kaip pozityviai žiūrėti į savo kūną. Kai filmavome pirmąjį America's Next Top Model sezoną, dalyvauti pakviečiau „plus size“ modelį. Nors aš pati labiau mėgstu išsireiškimą „išraiškingos figūros“.

Nustok galvoti apie tai, kas tau savyje nepatinka. Kai kurie trūkumai laikui bėgant dings, bet bus tokių, kurie liks su tavimi visą gyvenimą. Todėl susikoncentruok į tai, kas tau patinka - pažiūrėk į veidrodį ir rask vieną akivaizdų savo privalumą. Tai gali būti akių spalva ar dailūs plaukai.

Nustok eiti iš proto dėl dietų, jos nepagelbės. Turi stebėti, ką dedi į burną, bet netapti nuo to priklausoma. Sveika moteris gali suvalgyti salotų su balzamiko actu ir aliejumi, pietums - grilyje keptą viščiuką. Ir jeigu desertui norisi pyrago ar braškių su grietinėle, tai reikia leisti sau tai. Figūrai kenkia ne maisto produktai, o jų kiekis. Turėk saiką ir galėsi valgyti tai, ką nori.

Susirask draugę. Tyrimai rodo, kad lieknėjant su kompanija, rezultatai pasiekiami kur kas greičiau. Tikrai turi bendradarbių ar šiaip pažįstamų, kurie turi tokį patį tikslą kaip tu. Palaikykite viena kitą. Taip bus kur kas smagiau! Susirask veiklą, kuri teiks malonumą ir padidins tavo užimtumą: lankyk šokius, vakarais eik pasivaikščioti, važinėk dviračiu…

Atprask žiūrėti į veidrodį ir peikti savo išvaizdą. Niekuomet negalima sau sakyti, kad esi stora. Žiūrint į save reikia sakyti tik pozityvius žodžius: „Šiandien aš teisingai maitinsiuosi ir eisiu pasportuoti, kad klubai atrodytų dar geriau“. Neužsibrėžk sau ilgalaikių tikslų. Ženk po mažą žingsnelį: ryte pasižadėk sau būti tvirta ir atsilaikyti prieš pagundas ir tingulį, kitą dieną vėl užsibrėžk naują tikslą. Taip po truputėlį prisiversi judėti į priekį.“

Jei tau pavyko sulieknėti, papasakok mums savo istoriją ir pasidalink naudingais ir efektyviais patarimais, kurie galbūt padės ir kitoms COSMO skaitytojoms. Tavo patarimų laukiame komentaruose arba elektroniniu paštu portalas@cosmopolitan.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis