Įžymybės, kurioms pavyko įveikti sunkią ligą - vėžį

Kartais net nesusimąstome, kad daugumai iš mūsų gyvenime jau ne vieną kartą teko susidurti su bauginančia liga – vėžiu. Vieniems tiesiogiai, kitiems – per pačius artimiausius žmones. Kasmet vasario 4-ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Vėžys – tai diagnozė, bet tikrai ne nuosprendis. Tai patvirtintų visi, kurie įveikė šią baisią ligą ir tęsia pilnavertį, laimingą gyvenimą.

Dar visai neseniai visas pasaulis domėjosi Michaelo Douglaso sveikatos būkle. Maždaug prieš 3 metus aktoriui buvo diagnozuotas gerklų vėžys, tačiau šiandien Michaelas ir vėl jaučiasi puikiai.

2002 metais Sharon Osbourne sužinojo, kad serga storosios žarnos vėžiu, tačiau net ir tokia baisi diagnozė neprivertė jos atsisakyti kasdienio gyvenimo ritmo ir darbų. Ligą jai pavyko įveikti, tačiau prieš keletą metų medikai nustatė, kad Sharon turi krūties vėžio geną, didinantį tikimybę susirgti. Po to, ką teko išgyventi 2002 metais, rizikuoti ji nebenorėjo, todėl sutiko su medikų siūlymu pašalinti abi krūtis.

Praėjusiais metais pasklido žinia, kad aktorius Dustinas Hoffmanas taip pat sirgo vėžiu ir sėkmingai ligą įveikė. Aktoriaus atstovai spaudai pranešė, kad operacija pavyko ir aktorius jaučiasi puikiai, tačiau daugiau nieko nekomentavo.

Gražuolei dainininkei Kylie Minogue krūties vėžys buvo diagnozuotas 2005 metais. Jai teko nutraukti savo koncertinį turą aplink pasaulį ir visas jėgas skirti kovai su liga. Po chemoterapijos kurso liga atsitraukė, o Kylie nuo to laiko aktyviai dalyvauja labdaros renginiuose ir padeda kitiems kovoti su vėžiu.

2003 metais prostatos vėžys diagnozuotas Robertui De Niro. Laimei, liga buvo pastebėta ankstyvoje stadijoje ir netrukus De Niro vėl galėjo grįžti prie įprasto gyvenimo.

„Seksas ir miestas“ žvaigždė Cynthia Nixon nenorėjo spaudai papasakoti apie savo ligą, tačiau ją įveikusi, aktorė tapo bepelno siekiančios organizacijos „Susan G. Komen Breast Cancer Foundation“ atstove.

Nedaugelis žino, kad serialo „Deksteris“ žvaigždė Michaelas C. Hallas taip pat sirgo vėžiu. Beje, būtent nuo šios ligos mirė jo tėvas, kai Michaelas buvo dar visai vaikas. Kaip sako pats aktorius, šis faktas skatino jį kovoti visomis išgalėmis.

Rodas Stewartas skydliaukės vėžio diagnozę išgirdo 2000 metais. Aktoriui buvo atlikta sėkminga operacija, ir varginančio chemoterapijos kurso neprireikė. Jau 2001 metais medikai sveikino aktorių visiškai pasveikus.

Hughas Jackmanas apie odos vėžį sužinojo atsitiktinai: žmona patarė jam kreiptis į gydytojus dėl dėmelės ant nosies. Paaiškėjo, kad tai vėžio simptomas. Žmonos dėka, Hugho liga buvo pastebėta pakankamai anksti ir su medikų pagalba ją pavyko įveikti.

Visiems puikiai žinomai Laimai Vaikulei krūties vėžys buvo diagnozuotas 1991 metais. Anot pačios dainininkės, tikimybė, kad liga atsitrauks, buvo labai maža. Tačiau medikų pastangos ir pačios Laimos nusiteikimas padarė savo: vėžys įveiktas, o dainininkė aktyviai remia su šia liga susidūrusias kitas moteris.

Visos puikiai žinome, kad vėžys – liga, kuri nesirenka aukos nei pagal amžių, nei pagal kitus kriterijus. Užsimerkti ir tikėtis, kad tau taip nenutiks – ne išeitis. Nenumok ranka ir nepatingėk reguliariai pasitikrinti. Tai tikrai nesudėtinga, tačiau gali išgelbėti tavo gyvybę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis