Magiškos veidrodžių galios

Tarp visų kasdieninės apyvokos rakandų kažin ar galima rasti paslaptingesnį daiktą už veidrodį. Jis apipintas daugybės legendų ir mitų. Graikų mitas byloja, kad Narcizas, pamatęs savo atvaizdą tvenkinyje, negalėjo nuo jo atsiplėšti ir virto gėle. Medūza Gorgonė, žvilgtelėjusi į blizgiame skyde atsispindėjusias savo akis, suakmenėjo.

Stiklinio veidrodžio išradimo garbė priskiriama pačiam Hefaistui, graikų ugnies ir kalvystės dievui. Pirmieji stikliniai veidrodžiai atsirado Romoje. Jie buvo labai mažyčiai, juose nieko nebuvo įmanoma įžvelgti, todėl pirmieji veidrodžiai tarnavo kaip amuletai ar papuošalai. Dabartiniai veidrodžiai atsirado vėliau, Viduramžiais. Ir praktiškai iškart dingo iš apyvartos.

Viduramžiais veidrodžių nemėgo. To laikmečio veidrodžiai – išgaubtos formos, tamsaus paviršiaus – kėlė šiurpią baimę ir buvo vadinami raganų veidrodžiais. Kiekviena padori ragana turėjo savo arsenale ne tik didelį puodą vaistažolių nuovirams virti, bet ir nedidelį veidrodį. Veidrodis buvo „maitinamas“ pilnaties šviesa, o dieną buvo slepiamas nuo saulės. Buvo manoma, kad šis magiškas daiktas gali padėti raganai panaikinti blogą nužiūrėjimą ir blogą užkerėjimą, iššaukti velnią ir sulaikyti demonus bei piktąsias dvasias. Net inkvizicija į veidrodžius žiūrėjo įtariai. 1321 metais Beatriz de Planissol buvo apkaltinta erezija ir nuteista kalėti iki gyvos galvos vien už tai, kad tarp jos daiktų buvo aptiktas ir veidrodis. Pats tokio daikto turėjimo faktas moteriai galėjo reikšti ne tik kalėjimą, bet ir laužą.

Kokios galios priskiriamos veidrodžiams?

1. Perėjimas tarp pasaulių. Gydytojas ir alchemikas Paracelsus manė, kad veidrodžiai yra koridorius tarp dviejų pasaulių. Todėl tradicijos daugelyje šalių numatė veidrodžių uždengimą tuo metu, kai namuose būdavo numirėlis. Manoma, kad per „atvirą langelį“ mirusiojo siela gali įtraukti ką nors į kitą pasaulį. Arba, priešingai, per veidrodį į namus gali patekti neramios sielos.
2. Informacijos saugojimas. Veidrodžiai „įsimena“ visus įvykius, kurie nutiko priešais juos, todėl senoviniai veidrodžiai su turtinga istorija turi sukaupę savyje daugybę prisiminimų. Jeigu įsigijus veidrodį pradeda sapnuotis košmarai, neabejok, kad dėl to „kaltas“ naujasis pirkinys.
3. Veidrodžiai gali sukelti žmogui hipnozinio transo būseną. Veidrodžio spindesys trukdo sutelkti dėmesį į aplink esančius objektus, todėl susikoncentruojama į jo gilumą. Šis poveikis sėkmingai naudojamas hipnozės seansų metu.
4. Jie gali žmogų atjauninti arba pasendinti. Bioenergetikai mano, kad dauguma šiuolaikinių veidrodžių yra energetiniai vampyrai. Tyrimai parodė, kad daug laiko priešais veidrodį praleidžiantys žmonės, ilgai žiūrintys sau į akis, greitai pavargsta, pablogėja jų atmintis, jie greičiau sensta. Tačiau yra ir atvirkštinio veidrodžio poveikio pavyzdžių. Išliko legendų apie stebuklingus veidrodžius, kurie savo šeimininkams padovanojo amžiną jaunystę ir grožį. Faktas: daugumoje senovinių veidrodžių veidai atrodo išties jauniau, jie tarsi švyti iš vidaus.

Prietarai apie veidrodžius

1. Niekada nežiūrėk į sudužusį ar įskeltą veidrodį.
2. Nekabink veidrodžio lovos galvūgalyje arba šalia lovos.
3. Jeigu išėjusi iš namų esi priversti sugrįžti, įėjusi pažvelkite į veidrodį, kitaip nesiseks.
4. Kai tavo namus palieka nemalonūs ar tiesiog triukšmingi svečiai, nuvalyk veidrodžius – taip pašalinsi nuo jų „nešvarią“ energetiką. Valyk veidrodžius kaip įmanoma dažniau, tikrai nepakenks.

Kaip surasti savo veidrodį?

1. Kai renkiesi veidrodį, įsiklausyk į savo pojūčius. „Piktą“ veidrodį galima atpažinti jį palietus – jo paviršius bus šaltas. Jeigu priešais veidrodį gęsta bažnytinės žvakės, skubiai atsikratyk juo.
2. Pagrindinė magiška taisyklė: pirk tik tą veidrodį, kuriame sau patinki!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis