Laverne Cox istorija: gimusi vyru, tapo žinoma gražuole

Ar esi mačiusi serialą „Orange is the New Black“? Jei taip, tuomet tikrai prisiminsi aktorę Laverne Cox. Ji buvo nominuota Oskarui praėjusių metų „Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje ir tai tapo tikra sensacija: Cox buvo pirmoji lytį pakeitusi aktorė, patekusi į tokio svarbaus renginio nominantų sąrašus.

Aktorei pavyko atkreipti pasaulio dėmesį svarbia žinia: visada privalai išlikti savimi ir nesitaikstyti su stereotipais. Panašias mintis anksčiau reiškė ir kitos įžymybės, tačiau Laverne, būdama transeksualė, nori, kad ir ši žmonių kategorija laisviau atsikvėptų nuo pasenusių vyriško pasaulio reikalavimų.

Aktorę ypatingai palaiko feminisčių judėjimai. Kodėl feministės dažnai būna transeksualų šalininkėmis? Atsakymas paprastas – moteris, taip pat kaip gėjus ir transeksualus vis dar norima nustumti į žemiausią patriarchalinės visuomenės pakopą. Niekas net nesistengia pasidomėti jų individualumu. Jos arba atitinka joms nubrėžtus rėmus, arba, jei nors kiek neatitinka žurnalų viršelių ar merginos iš televizoriaus atvaizdui, joms tenka visą gyvenimą kęsti pašaipas.

Užspeistos į kampą, depresuojančios aukos likimo baiminosi ir Laverne Cox, kai, būdama dar berniuku, į mokyklą ateidavo segėdama sijoną ir su makiažu. Tai kėlė pasipiktinimą visiems: mokytojams, tėvams ir klasiokams. Tačiau Cox ir toliau išliko savimi ir persikėlusi į Niujorką pasidarė lyties keitimo operaciją. Kita jos svajonė buvo aktorystė. Pradžioje jai buvo siūlomi prostitučių ir iškrypėlių vaidmenys, nes daugelio režisierių nuomone, tik taip transeksualai gali organiškai derėti su kitais serialo veikėjais. 2013 metais Laverne buvo pasiūlyta atlikti transvestito Sofi Barset vaidmenį seriale „Orange is the New Black“, ir ji sublizgėjo visu šimtu procentų.

„Aš sutinku žmonių, kurie prisipažįsta, jog mano vaidmuo padrąsino juos prisipažinti esant tuo, kuo yra iš tikrųjų. Visi mes viduje turime savąjį tiesos balsą. Mūsų užduotis – išgirsti jį tarp viso mus supančio išorės triukšmo“, – pasakoja Cox amerikietiškame Glamour.

O pats serialas tapo nauja amerikietiškos televizijos pakraipa. Pasakojimo centre – į moterų koloniją patekusi Piper Chapman. Piper augo pasiturinčioje šeimoje, tačiau susidėjo su drauge narkomane ir pakliuvo į bėdą. Kalėjime ji suranda tikrų draugų, meilę ir galiausiai supranta tikrąsias gyvenimo vertybes. Ją supa visiškai nepanašios viena į kitą moterys: skirtingų likimų, skirtingos odos spalvos ir seksualinės orientacijos. Serialas nesiekia pateisinti už grotų patekusių merginų, tačiau leidžia suprasti, jog jų vietoje gali atsidurti bet kuri iš mūsų.

Tokia koncepcija greitai susilaukė žiūrovų ir kritikų palaikymo: jau vos po kelių parodytų epizodų, serialas iš karto buvo pratęstas dar vienam sezonui, o ankstesnėje Emmy ceremonijoje serialas susišlavė 3 apdovanojimus. Pati Laverne Cox, kuri dabar nuolat pasisako už transvestitų teises, sulaukia ir populiarių amerikiečių leidinių dėmesio, tame tarpe net ir konservatyviu laikomo Time žurnalo. Praėjusiais metais aktorės atvaizdas puikavosi ant leidinio apie transeksualų teises viršelio. „Tokiais žmonėmis turi rūpintis ir sveikatos apsaugos įstaigos. Iš jų negalima tyčiotis“, – sakė Cox Time žurnale.

Aktorė taip pat nusifilmavo įkvepiančiame John Legend filme You & I (Nobody in the World), kur pagrindinius vaidmenis atliko įvairaus amžiaus ir tautybių moterys.

Laverne Cox planuose – sukurti filmą, kuris atskleistų visą tiesą apie transeksualus. Juk viskas priklauso nuo pateikimo: mes įpratę matyti juos nusivylusiomis prievartos arba sekso industrijos aukomis, tačiau Laverne žino, kad tarp jų yra puikių gydytojų, medicinos seserų, advokatų, mamų, seserų, kurios kaip ir visi, trokšta meilės, supratimo ir saugumo.

Laverne Cox sėkmės taisyklės

1. Moteris – tai visų pirma geraširdiškumas, tvirtas nusistatymas ir išmintis, o tik už viso to slypi išorė.
2. Mane gali kritikuoti, tačiau jei mano darbas pakeis nors vieno žmogaus gyvenimą, tai jau reikš labai daug.
3. Būti įžymybe vien tam, kad dėvėtum gražius drabužius (nors man tai labai patinka) – tai ne man. Mano įsitikinimu, pripažinimas reikalingas tam, kad galima būtų kitiems žmonėms suteikti žinių.
4. Kai kurie žmonės mane laiko gyvenimo klaida arba nevykusiu pokštu. Tačiau mano asmenybė – tai ne pokštas. Tai, kad aš esu moteris, nėra gyvenimo klaida. Tai tikrasis mano gyvenimas.
5. Jeigu kažkas stengiasi manęs ir realaus mano egzistavimo nematyti, tai mane skaudina. Šį savo skausmą įkūnydama filmų vaidmenyse, aš patiriu savotišką terapiją. Būtent dėl to aktorės profesija mane iš tikrųjų gydo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis