Mados pasaulio apsupta Aida: bet kokį pasisekimą gali lydėti pavydas

Aida Povilaitytė – žavi, jauna, dar tik 21 metų mergina, tačiau ji jau buvo tituluota „Mis Laikinoji sostinė“, yra išbandžiusi save mados pasaulyje, žengusi podiumu Japonijoje, pasirinkusi studijas svetur ir kartu su mama sukūrusi drabužių liniją. Panašu, jog Aidos gyvenimas toks, kokio galėtų pavydėti ne viena jauna mergina, tačiau pašnekovė prasitaria, jog ne viskas taip gražu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Sunkūs metai laimėjus „Mis Laikinoji sostinė“ titulą

Aida „Mis Laikinoji sostinė“ titulą gavo dar prieš 17 savo gimtadienį. Toks apdovanojimas, ko gero, ne vienos merginos svajonė, tačiau Aida tai vadina tiesiog sėkme, jog tą kartą fortūna nusišypsojo būtent jai. Kaip ji pati sako: „Aš labai mėgstu iššūkius, todėl ir nusprendžiau dalyvauti, man svarbu buvo sudalyvauti, o ne laimėti. Apie laimėjimą net negalvojau, nesvajojau ir tikrai nesitikėjau.“ O tuomet mergina nustebina prisipažindama, jog metai, kai ji buvo apdovanota šiuo titulu, buvo sunkūs, o gyvenimą kartino aplinkinių komentarai ir atsiliepimai, kad ji nenusipelniusi laimėti. „Virtualioje erdvėje pasirodantys komentarai buvo patys skaudžiausi, nes žmonės sėdėdami prie kompiuterio ekrano yra drąsesni ir gali išsakyti viską, ką nori“ - atvirauja mergina.

Asmeninio albumo nuotr.

Nors Aida sako, jog nenori to prisiminti, vis tik ji įžvelgia ir šviesiąją pusę: tie metai ją sustiprino ir išmokė mažiau kreipti dėmesį į aplinkinių žodžius ir net pačiose blogiausiose situacijoje įžvelgti kažką gero. „Supratau, kad kritika ne visada yra blogai, ji dažnai paskatina tave tobulėti ir eiti pirmyn. O, svarbiausia, suvokiau, jog bet kokį pasisekimą gali lydėti pavydūs ar blogi žodžiai, kurie gali smukdyti žemyn. Išmokau nenuleisti rankų tik dėl kažkokių kalbų“.

Asmeninio albumo nuotr.

Žingsniai podiumu Japonijoje

Kitas iššūkis, kurį Aida priėmė – visai vasarai su modelių agentūra išvyko į Japoniją paragauti modelio darbo duonos. Kelionėms neabejinga Aida iš karto sutiko pabandyti, nors iškeliauti taip toli nuo namų ir draugų iš tiesų buvo baisu.

„Labai mėgstu tyrinėti kitas kultūras, jų tradicijas, susipažinti su naujais žmonėmis, tad Tokijas buvo viena iš tų vietų, kurią troškau aplankyti. Mane be galo sužavėjo Japonijos kraštovaizdis, dievinu gamtą, o žydintys sakurų medžiai – kažkas įspūdingo! Labai nustebino, jog bet kokio amžiaus žmonės Japonijoje gerbia nusistovėjusias tradicijas, stebino žmonių tvarkingumas ir pedantiškumas, tačiau labiausiai sužavėjo jų stilius, ypač visame pasaulyje ne veltui garsi Harajukų gatvelė, kurioje vaikšto panelės – lėlės. Nuostabu matyti kaip jaunos merginos gali taip apsirengti be kažkokio gėdos jausmo, kuris dažnai stabdo žmones Europoje. Ten merginos nebijo išsiskirti. Net ne tai, kad nebijo išsiskirti, o to trokšta. Siekia būti pastebėtos su ryškiomis, lėlių aprangą primenančiomis aprangomis.“

Asmeninio albumo nuotr.

Asmeninio albumo nuotr.

Mados pasaulio virtuvė

Norisi pasmalsauti, todėl Aidos klausiu, kaip atrodo mados pasaulis iš vidaus. Aida pasakoja: „Mados pasaulis yra be galo didelis ir tai pati supratau tik prieš pora metų. Labai liūdna, kad dauguma žmonių jį įsivaizduoja tik kaip vietą, kur renkasi dizaineriai, kur yra daug gražių drabužių ir modelių.

Asmeninio albumo nuotr.

Būdama Japonijoje susidūriau tik su mažyte dalimi šios industrijos, tačiau nemeluosiu, toks darbas yra labai varginantis ir tikrai ne tobulas. Įtempta dienotvarkė, nežinai, kas tavęs laukia rytoj, didelė konkurencija. Kodėl jaučiama didelė konkurencija aš suprantu, nes tai kai kurioms yra visas gyvenimas, jų darbas, iš kurio jos gyvena dabar ir sieja ateitį su tuo, o kaip ir bet kokiame kitame darbe, tu stengiesi būti pastebėtas, įvertintas. Man tai buvo kaip vasaros atostogos, todėl buvo labai įdomu stebėti viską iš šalies. Teko susidurti ir su badaujančiomis merginomis. Mano kambariokė tai darė, nes taip pati norėjo, nors agentūrai jos badavimas nepatiko. Jie stengėsi jai padėti, juk dirbti su mergina, kurios tik kaulai matosi... mažai kas norėjo.“

Asmeninio albumo nuotr.

Praleidusi vasarą mados pasaulyje Aida sako, jog modeliu būti ji tikrai nenori. „Nemanau, kad šioje srityje įmanoma daug pasiekti. Tai gali būti hobis, laisvalaikio praleidimas, bet ne darbas. Tų, kurioms pasiseka – vienetai. Ir šiam darbui tu turi būti gimęs. Man patiko kartais pabūti modeliu, tačiau ši veikla niekada neišstūmė kitų, man kur kas svarbesnių dalykų. Niekada nenustojau mokytis ir mokyklą baigiau su 10 metiniu vidurkiu. Žinoma, tame nėra nieko ypatingo, tačiau tai buvo vienas iš sau išsikeltų tikslų, kurį aš pasiekiau.“

Asmeninio albumo nuotr.

Nors modeliu būti Aida nenori, vis tik mados industrijos neapleido - privačiame universitete Anglijoje pasirinko „Mados marketingo“ studijas ir tikina dėl šio sprendimo nesigailėjusi nė sekundei.

Mamos ir dukros svajonių išsipildymas

Būtent pasirinktos studijos Aidai padėjo įgyvendini vieną iš mamos svajonių – kartu su mama jos sukūrė drabužių liniją, kuri pavadinta šeimos inicialais: A. P.

Asmeninio albumo nuotr.

„Visada žavėjausi savo mamos stiliaus jausmu, dažnai jį sekdavau. Pasikliaudavau jos kurtais rūbeliais tiek šventėms, tiek kiekvienai dienai. Tuomet ir kilo mintis, kodėl gi nepasidalinus šiais nuostabiais kūriniais su visais. Aš atsakinga už tai, kas susiję su verslu, o mama – dizainerė. Šiuo metu pardavinėjam rūbelius 6 „boutique“ parduotuvėse didžiausiuose Lietuvos miestuose ir turim daug planų bei idėjų ateičiai. Mes pradėjome dar tik 2015 metų vasarą, todėl manau, kad per tiek laiko nuėjome labai toli.“

Asmeninio albumo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis