Esminė klaida, kurią santykiuose daro dauguma moterų

Trejus metus sugaišai besistengdama jį įtikinti mesti rūkyti, lankytis sporto klube ir nusiskusti ožio barzdelę. Nieko nepešei. Susitaikei priimti jį tokį, koks yra, bet išsiskyrėte. Ir še tau: sužinai, kad jis metė rūkyti, kasdien prakaituoja prie treniruoklių, o švariai nuskustas smakras net žvilga! Kodėl?!

Mes, moterys, neretai įsivaizduojame, kad vyrai be mūsų prapultų: nesugebėtų nei kojinių savo spintoje susirasti, nei didesnės algos paprašyti. Kiekvienas vyras – tai didelis vaikas, kuriuo galėsi didžiuotis tik tuo atveju, jei tinkamai išauklėsi. Be abejo, tu jį auklėji, aukoji savo laiką, stengiesi kaip įmanydama ir tikiesi, kad šios investicijos atsipirks. O ar susimąstei, kad galite ir išsiskirti? Kitaip tariant, dirbai nuo ryto iki vakaro, dėjai pinigus į banką, bet... šis ėmė ir bankrutavo. Likai prie suskilusios geldos.


Kaip tik taip nutinka, kai jis pasikeičia ir tampa tokiu, apie kokį svajojai tada, kai buvote kartu.


Lina su Andriumi susitikinėjo metus. Puikiai leido laiką, ji kepdavo jo mėgstamą obuolių pyragą, rūpindavosi jo dalmatinų veislės šunimi Bondu, kol mylimasis vėl kopdavo į kokią nors viršūnę (alpinizmas – Andriaus aistra). Jis grįžęs taisydavo jos kompiuterį, o rytais, po aistringos meilės nakties, kepdavo patį skaniausią omletą pasaulyje. Tačiau kartą Lina nusprendė žengti lemtingą žingsnį ir pasisiūlė apsigyventi pas jį: juk taip abiem bus geriau.


Pasiūlymas Andrių visiškai išmušė iš pusiausvyros, jis ėmė teisintis, esą kol kas dar nenorėtų nerti į gyvenimą kartu, keletą kartų šioje srityje jau yra nusvilęs, be to, jis dažnai užsibūna darbe iki vėlumos, tai šiaip ar taip neskirtų daugiau dėmesio nei dabar... Tokie atsikalbinėjimai Liną beveik įtikino: kodėl gi nepalikus visko kaip yra? Deja, netrukus jie išsiskyrė. O po keleto mėnesių Liną pasiekė žinia: Andrius gyvena su nauja meile ir netgi ruošiasi vesti!


Neringai Ignas atrodė idealus. Teturėjo tik vien nedidelį trūkumą – rūkė. O Neringą pykino nuo nikotino kvapo. Ignas sutiko prie jos nerūkyti, po kiekvienos cigaretės nepamiršdavo išsivalyti dantų, įsimesdavo mėtinį ledinuką ir net pasipurkšdavo dezodorantu. Be abejo, kvapas vis tiek likdavo. Bet mesti žalingo įpročio Ignas nė neketino: jo įsitikinimu, rūkymas – vienas iš gyvenimo malonumų – po maisto ir sekso. Meilės apakinta Neringa kentėjo, vis kartkartėmis primindama Ignui, kokią žalą sveikatai daro cigaretės. Ignas tik pritariamai linktelėdavo esą – taip, tikriausiai labai kenkia. Ir eidavo į balkoną prisidegti dar vienos cigaretės. Po kelerių metų jie nusprendė, kad meilė išgaravo, metas skirtis. Bet kartais susitikdavo bendrų draugų kompanijoje. Po pusės metų Neringa sužinojo, kad Ignas metė rūkyti ir dabar, kaip dažnai nutinka buvusiems rūkaliams, tiesiog pakęsti negali nikotino kvapo.


Kodėl taip nutinka?


Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl vyras kategoriškai atsisako dialogo yra ta, kad moteris jį pernelyg spaudžia. Jei jis jaučia, kad yra verčiamas ką nors daryti, įsijungia apsauginis mechanizmas. Ir tik vėliau, spaudimui atlėgus, pagaliau susimąsto, jog gal geriau būtų buvę kaip tik taip ir padaryti? Beje, spaudimas – tai nebūtinai skandalai ir ultimatumai. Švelnūs kasdieniai priminimai apie rūkymo sukeliamas ligas gali žmogų įsiutinti ne ką mažiau nei riksmai ir dūžtantys indai.


Kaip tik todėl vyras ima ir įgyvendina moters kruopščiai rengtą programą būtent tada, kai jos šalia nebėra: jis jau nebejaučia spaudimo, apsvarsto kadaise girdėtus patarimus ir atsirenka, kurie iš jų būtų išties naudingi.


Taigi nespausk. Jei vyras bus priverstas gintis - jis ir ginsis. Būtų kur kas geriau, jei sugebėtum savo norus pateikti taip, kad tavo brangiausiajam atrodytų, jog tai jam į galvą šovė tokia nuostabi idėja. Kaip tai padaryti? Paprasčiausiai nesiūlyk paruoštų receptų. Subtiliai parodyk, kur regi problemą, o sprendimo tegul ieško jis pats. Užuot racionaliai išdėsčiusi, kad gyventi kartu jums – racionaliau ir taupiau, keletą kartų pasiguosk: „Pinigai tirpte tirpsta, o dar tas buto nuomos mokestis... tikras apiplėšimas!“ Tegul jis pats kurį laiką pagalvoja ir priima genialų sprendimą: „Gal kraustykis pas mane?!“


Čia pat prisišlieja ir kita „keisto“ vyrų elgesio priežastis: tu prisiimi per daug atsakomybės už jus abu. Pagalvok pati: jei norėdama padėti jam mesti rūkyti nupirksi knygą apie tai, kaip nikotinas kenkia sveikatai, užrašysi į seminarą apie rūkymo žalą, o gimtadienio proga padovanosi jam elektroninę cigaretę, elgsiesi kaip pradinuko mama. O tavo mylimajam nebeliks nieko kito, kaip tik tapti tuo pradinuku: rodyti kaprizus, atsikalbinėti ir bėgti rūkyti pasislėpus už kampo. Vos tik atsitrauksi, šis mažylis "užaugs", prisimins, ką jam kalbėjai, pasvers visus „už“ ir „prieš“ ir priims jam naudingiausią sprendimą.


Beje, grįžkime prie Linos ir Andriaus istorijos. Ar čia kaltas vien spaudimas? Labai tikėtina, kad Lina tiesiog nebuvo mergina, be kurios jis negalėtų gyventi. Tik jis tai suprato kur kas anksčiau nei pati Lina. Štai ir visas moralas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis