Psichologė paaiškino, kodėl vyrai greičiau pamiršta skyrybų skausmą

Išsiskyrimas su kažkada (o gal vis dar?) brangiu ir mylimu žmogumi – sunkus tiek vyrams, tiek moterims. Kitas dalykas – reabilitacijos procesas ir metodai, padedantys greičiau išgydyti širdies žaizdas.

Sakai, vyrai beširdžiai? Vos išsiskyrė, žiūrėk, jau bėga paskui kitą sijoną, tarsi nieko ir nebūtų įvykę. O ką mes, moterys? Kūkčiojame kelis mėnesius, juk pulti kitam į glėbį iškart po skyrybų būtų nei šis, nei tas.


Vokiečių psichologė ir seksologė Frauke Hollering įsitikinusi, kad vyrai ir moterys po skyrybų iš tiesų elgiasi skirtingai, bet nereikia skubėti lipdyti stereotipinių etikečių. Už vyro siekio kuo greičiau užmegzti naujus santykius slypi ne beširdiškumas, o logika ir pragmatiškumas: „Dauguma vyrų pripranta gyventi komfortiškai, jiems patinka kai jais rūpinasi. Šiuo atveju visai nebūtina, kad nauja moteris būtų ideali – TA VIENINTELĖ. Paprastai juos tenkina tarpinis variantas, taip vadinama „guodėja“, kuriai pradžioje atleidžiami kai kurie trūkumai ar nesusipratimai. Su ja santykiai trunka tol, kol vyras atsigauna nuo patirto streso ir susiranda kažką geresnio, tai, ko iš tiesų nori“.


Vieno pažinčių portalo užsakymu atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad kas ketvirtas vyras po išsiskyrimo labai greitai įsimyli kitą moterį. Tam, kad sugrįžtų į save, stipriajai lyčiai pakanka… keturių savaičių. Nauji jausmai – tai savotiškas gynybinis mechanizmas, kuris saugo vyrų ego.


Vietoje to, kad laižytųsi žaizdas, svarstytų kas ir kada buvo padaryta neteisingai, vyrai liaujasi galvoję apie praeitį ir savo mintis nukreipia į ateitį. Ir ne todėl, kad vieną moterį norėtų pakeisti kita. Greičiausiai jie taip elgiasi vadovaudamiesi logišku mąstymu: atsitiko tai, kas galbūt ir turėjo atsitikti, nieko nepadarysi, todėl su tuo reikia susitaikyti ir gyventi toliau.


Vyriška taktika – žiūrėti į priekį, į ateitį – praktiškai neturi nieko bendro su paplitusia moteriškąja strategija. Pagal aukščiau minėto atlikto tyrimo rezultatus, beveik 40% moterų prireikia metų ar net daugiau, kad sugebėtų atsitiesti po skyrybų. Suprantama, tokioje būsenoje apie naujus santykius negali būti net kalbos. Daugelis moterų išsiskyrimą priima kaip naują šansą – savo gyvenimą pakeisti į gerąją pusę. Ir vietoje to, kad stačia galvą pultų į naują meilę, jos pradeda analizuoti praeitį, kad suprastų, kas vis dėlto nutiko.


Dar vienas ryškus moteriško ir vyriško elgesio skirtumas – kaltininkų paieškos. Labai dažnai išsiskyrimo priežasties moterys ieško savyje, o ne vyruose. Išsiskyrimą jos priima kaip asmeninį pralaimėjimą. O knaisiojimasis po savo būtas ir nebūtas klaidas kurį laiką tampa jų gyvenimo prasme. Jos nesiliauja kankinusios savęs klausimais: „Ką aš padariau ar pasakiau ne taip? Kokiu metu dar galima buvo viską pataisyti?“. Dėl šio nuolatinio gręžiojimosi į praeitį, moterys kur kas ilgiau nesugeba atsikratyti emocinės priklausomybės nuo buvusio partnerio.


Toms, kurios nenori ant to paties grėblio užlipti du kartus, vokiečių santykių ekspertas Sven von Staden pataria: „Siūlau visiems pasilepinti vienatve (suprantama, jeigu jūs susitvarkote su šiuo jausmu, priešingu atveju, geriau kreiptis į psichologą) ir užduoti sau klausimą: kas atvedė prie išsiskyrimo? Jeigu atsakymo nerasi, greičiausiai ir visuose kituose santykiuose susidursi su tomis pačiomis problemomis”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis