Sužinojus apie slaptus vyro pomėgius, mane ištiko šokas

Ką darytum sužinojusi, kad tas, kurį myli, gyvena dvigubą gyvenimą? Šias dvi merginas ištiko šokas sužinojus apie slaptus antrųjų pusių pomėgius.

Jis – sekso maniakas


Knisdama komodos stalčių (ieškojau savo vaikinui Lukui* tinkamų marškinėlių) aptikau mobilųjį telefoną. Paprastą, neišmanų. Šimtą metų tokių nemačiau. Keisčiausia, kad jis veikė. Pradėjau jį naršyti, ir staiga man pasidarė bloga. Jame buvo gausybė moterų telefonų numerių ir galybė žinučių – gautų ir išsiųstų. Pavyzdžiui: “Čia Diana iš skelbimo. Aš netoliese, būsiu po penkių minučių. Pasidulkinam?” Atrodė, širdis tuoj iššoks iš krūtinės.


Kai tiesiai paklausiau Luko, kas čia dabar, jis nė nemirktelėjo. Pasakė radęs telefoną gatvėje ir parsinešęs namo. Nepatikėjau. Man reikėjo įrodymų. Apverčiau aukštyn kojomis namus ieškodama įkroviklio, kuris būtų tikęs tam rastajam telefonui. Ieškojau bet ko, kas patvirtintų: telefonas yra Luko. Galop radau “Ežio” dėžutę su PIN ir PUK kodais. Akimirksniu supratau, kokios jie SIM kortelės.


Kojos nebeišlaikė – klestelėjau čia pat, ant grindų. Atrodė, tuoj supykins. Jaučiausi apsvaigusi, apstulbusi, sutrikusi. Negalėjau laukti Luko namuose – man reikėjo išsiaiškinti dabar. Sėdau į automobilį ir nuvažiavau prie jo darbo. Paskambinusi kuo ramesniu balsu paprašiau išeiti. Laukiau automobilyje. Lukas įsėdo ir, išvydęs mano rankose “Ežio” dėžutę, tuoj pat suprato, kad žinau tiesą.


Rėkėme. Abu. Isteriškai. Liepiau atiduoti raktą ir nešdintis velniop iš mano buto. Jis prisiekinėjo, kad „buvo tik viena moteris“. Tai buvo blogiausia, ką jis man yra pasakęs. Neištikimybės, nors ir su viena, pakako, kad nebenorėčiau su juo turėti nieko bendra.


Po savaitės atsiųstame laiške Lukas jau pakeitė skaičių: viena tapo dviem. „Tau reikia profesionalios pagalbos“, – parašiau. „Taip, man reikia pagalbos, – sutiko jis. – Aš taip stipriai tave myliu. Tu esi mano gyvenimas. Aš pasirengęs lankyti terapijos seansus.“


Su Luku susipažinau prieš ketverius metus naktiniame klube. Jis buvo aukštas, tamsus ir gražus. Kalbėtis su juo buvo vienas malonumas. Lukas patiko ir mano draugams, ir mano tėvams. Nuo pirmos dienos drauge lankydavomės baruose, restoranuose, puikiai leisdavome laiką. Abu buvome darbštūs, ambicingi. Svajojome drauge nusipirkti svajonių namą.


Praėjus dvejiems metams nuo draugystės pradžios, jis atsikraustė į mano butą. Pradėjome ieškoti ateities būsto. Visi mūsų draugai tvirtino: tapsime pirmąja kompanijos pora, kuri susituoks.


Praėjus trejiems draugystės metams, Lukas staiga tapo namisėda. Pareiškė, kad nori taupyti pinigus namui. Net kai pasiūlydavau padaryti ką nors nemokamai, pavyzdžiui, pasivaikščioti parke, jis rasdavo priežastį atsisakyti.


Maždaug tuo pat metu jis neteko darbo, o aš kartą aptikau jį kompiuteriu žiūrintį porno. Skandalo nekėliau. Pamaniau, vaikinas liko be darbo, nuobodžiauja. Kur kas labiau sielojausi dėl mudviejų realaus seksualinio gyvenimo. Kai pradėjome susitikinėti, mylėdavomės po tris kartus per dieną. Vėliau – du kartus per savaitę, galop – kartą per savaitę. Lukas nuolat buvo pavargęs.


Pradėjau savęs klausinėti, ar taikstytis su man visai nepatinkančia situacija. Tačiau labai stipriai Luką mylėjau, mudu taip puikiai sutarėme. Nusprendžiau, kad noriu būti su juo, nepaisant visų problemų. Jau mums išsiskyrus sužinojau, kad jis dairėsi sužadėtuvių žiedo.


Lukas maldavo vėl jį priimti. Sutiko, kad jam reikia pagalbos, tačiau kategoriškai neigė esąs priklausomas nuo sekso. O aš manau, kad kaip tik toks jis ir yra. Negalėjau gyventi mūsų senajame bute, tad persikėliau pas draugę.


Važiuodavau į darbą ir verkdavau. Netekau labai daug svorio. Bičiuliai guodė: „Tau labai pasisekė, kad sužinojai anksčiau, o ne tada, kai būtų per vėlu.“ Jei ne tas telefonas, mes būtume susituokę, susilaukę vaikų, o Lukas ir toliau susitikinėtų su kitomis. Tačiau ketveri metai drauge – labai daug.


Dabar suprantu: tas mane kamavęs klausimas „Ar taikstytis su man visai nepatinkančia situacija?“ buvo nuojauta, kad kažkas yra ne taip. Aš iš tiesų taiksčiausi. Tačiau daugiau niekada taip nebedarysiu.


Monika, 30 metų.


Jis pamišęs dėl azartinių žaidimų ir loterijų


Vilius buvo mano svajonė. Vyriškas, dailus, plačių pečių. Kai pirmą kartą pamačiau jį savo name, pasijutau lyg jis būtų gelbėtojas, o aš – ta, kurią reikia gelbėti. Man iš tiesų reikėjo pagalbos. Buvau 21 metų savarankiškai gyvenanti mergina, sunkiai besitvarkanti su studijomis. Jau per pirmąjį mūsų pasimatymą supratau: Vilius yra jis. Mano saugus uostas. Galėjau grįžti namo ir visiškai su juo atsipalaiduoti.


Dar mūsų pažinties pradžioje jo sesuo papasakojo, kad Vilius žaisdavo pokerį. Tiek daug ir taip dažnai, kad ji su mama net buvo susirūpinusios. Tada tik gūžtelėjau pečiais: “Tikrai?” Man ta baimė pasirodė perdėta.


Po kelerių metų mudu susituokėme. Gimė sūnus. Dabar jau žinau: iš tam tikrų dalykų galima suprasti, kad kilo problema. Tačiau tada jų nepastebėjau. Kartais Vilius degalinėje nusipirkdavo visokių loterijų bilietų už porą šimtų litų. Maniau, tai – nereikalingas išlaidavimas. Tačiau tai buvo jo pinigai, tad nesikišau.


Kartą jis darbe gavo didžiulę premiją. Tačiau tų pinigų mūsų biudžetas nesulaukė. Tik po kelių savaičių Vilius prisipažino: „Prisipirkau loterijos bilietų.“ Jis vis kartojo: „Aš tik norėjau susigrąžinti savo pinigus, aš tik norėjau susigrąžinti savo pinigus.“ Įsiutau. „Prisiek, kad daugiau tai nebesikartos“, – pareikalavau. Tačiau širdies gilumoje vis tiek nemaniau, kad šis įvykis labai reikšmingas. Rimtai, argi įmanoma būti priklausomam nuo loterijos bilietų?


Po kelerių metų mane staiga užklupo sunki liga. Tai buvo tikras košmaras. Per gydymo kursą man buvo labai bloga, atrodžiau tarsi gyva giltinė. Teko palikti darbą. Tuo metu Vilius visiškai nutrūko. Dėl ligos jam perleidau visus finansinius šeimos reikalus. Staiga kilo problemų dėl mokesčių ir būsto paskolos grąžinimo. Kaltinau save – pinigų sumažėjo dėl to, kad palikau darbą. O, kaip gerai Vilius tuo manipuliavo!


Praėjus maždaug porai metų, kai pasijutau geriau ir vėl perėmiau finansinius reikalus, Vilius jau meistriškai mėtė pėdas – kreipdavosi į greitųjų paskolų agentūras. Tiesa išaiškėjo, kai pradėjo plaukti priminimai grąžinti skolas. Man už nugaros Vilius skolindavosi ir leido pinigus loterijos bilietams, tūkstančių negailėjo. Viltis išlošti jam kėlė tokį milžinišką pasitenkinimą, kad jis visiškai nebegalėjo atsispirti.


Supakavau Viliaus daiktus, pastačiau prie durų, paskambinau jo šeimai ir liepiau atvažiuoti pasiimti. Nebenorėjau jo matyti. Po kelių valandų atėjo Vilius. Nuleidęs galvą pasakė: „Aš išeinu.“ Jo šeima iškėlė jam ultimatumą: arba gydaisi, arba netenki mūsų visų. Jis dingo mėnesiui.


Grįžusį aš jį priėmiau, nes jo priklausomybė – tai liga. Juk nemesčiau jo, jei susirgtų vėžiu. Tai kodėl turiu mesti dėl kitos ligos?


Žmonės klausinėja manęs, kodėl per visą tą laiką nepastebėjau, kas vyksta. Todėl, jog labai mylėdama žmogų visiškai nenori tikėti, kad jis tau meluoja. Išmokau būti stipri, stengiuosi nekaltinti Viliaus. Juolab kad jis pripažino pagalbos būtinybę ir kreipėsi į specialistus. Tai – didvyriškiausias jo poelgis.


Kotryna, 38 metų.


Spėji, kad tavasis įklimpo?


Paskatink jį apie tai pasikalbėti. Jei jis tave atstums, pasidalink įtarimais su draugais ir šeima. Gali būti, kad ne tu viena dėl jo sielojiesi. Paragink jį kreiptis pagalbos. Pasitark su priklausomybes įveikti padedančiais profesionalais, kokiu būdu jį geriausia gydyti. Panaršyk:


http://www.aalietuvoje.org (anoniminiai alkoholikai)

http://lietuvos-na.lt (anoniminiai narkomanai)

http://www.anoniminiailosejai.lt (anoniminiai lošėjai).


Padėk sau. Suvokusi, kad myli priklausomybės kankinamą žmogų, gali pasijusti išduota, jausti nuolatinį stresą, prarasti pasitikėjimą žmonėmis, galop susirgti depresija. Nieko keista, jeigu terapijos prireiktų ir tau.


* Vardai pakeisti.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis