Kaip vyrai įvertina moters išvaizdą?

Pamatai žavingą vyruką, nužiūri jį ir... Kokiu būdu įvertini jo išvaizdą: skenuoji bendrą vaizdą ar vertini atskiras jo kūno dalis? Amerikos psichologai tvirtina, kad smegenys skirtingai vertina vyrų ir moterų išvaizdą. Kai žiūrime į vyrus, matome tik bendrą vaizdą, o štai vyrai moterų išvaizdą vertina dalimis.

Nebraskos universiteto mokslininkai daro prielaidą, kad tai gali būti susiję su moters, kaip seksualinio objekto, įvaizdžiu. Juk ir reklamose, kuriose kaip masalas panaudojamas moters kūnas, dažniausiai išskirtinai pabrėžiamos atskiros kūno dalys, pavyzdžiui, liemuo, krūtinė, užpakaliukas. Būtent šios kūno dalys nuolatos akcentuojamos, todėl pasąmonėje moters kūno atvaizdas užsifiksuoja kaip atskiri vaizdai, kurie tik vėliau sujungiami į bendrą visumą.

Be abejonės, visoms aktualu, kuri kūno dalis pirmiausia atsiduria vyrų dėmesio centre. Priešingai, nei tu tikriausiai pagalvojai: tai nėra krūtinė! Tyrėjai apklausė 1000 vyrų, iš kurių 700 tvirtino, kad pirmiausiai žiūri į moters akis, o tuomet įvertina jos šypseną.

Bet stereotipai neatsiranda iš niekur, taigi krūtinė užėmė garbingą trečiąją vietą! Įvertinę akis, šypseną ir krūtinę, vyrai žiūri... Ne, ne į užpakaliuką, kaip tikriausiai pagalvojo dauguma, o į plaukus ir moters svorį. Tiksliau, numanomą svorį pagal jos sudėjimą. Vėliau ateina metas kojoms ir aprangai. O štai užpakaliukas liko tik aštuntoje vietoje.

COSMO kažkada bandė išsiaiškinti, kas moters išvaizdoje svarbiausia Lietuvos vyrukams. Štai kokių atsakymų tą kartą sulaukėme:

Liudas, 45 metai: „Man svarbiausias figūros proporcingumas. Jei pamatau dailios figūros moterį, visuomet atkreipiu į ją dėmesį ir visai nesvarbu, ar ji sveria 50 kilogramų, ar 80. Jei figūra proporcinga, moteris atrodo gražiai”.

Ignas, 28 metai: „Na, jei merginą pamatau iš tolo, tai dažniausiai pirmiausia įvertinu kojas, o jei iš arti – tuomet be abejonių akys. Dar labai svarbu, ar mergina šypsosi. Jei moteris laiminga, ji visuomet patraukia dėmesį”.

Justas, 24 metai: „Nelengva pasakyti, jeigu mergina, pavyzdžiui, su iškirpte iki bambos, tai kojos tikrai ne pirmas dalykas kurį pastebi. O šiaip tai greičiausiai rinkčiausi veidą. Kas iš to, jei mergina turės krūtinę ar užpakaliuką, o ūsai bus ilgesni už mano arba akys žiūrės į skirtingas puses“.

Dainius, 35 metai: „Nemanau, kad pirmiausia atkreipiu dėmesį į kokią nors konkrečią kūno ar veido dalį. Man regis visi vyrai per sekundę nuskanuoja bendrą vaizdą ir iš karto įvertina: simpatiška arba ne. O jau vėliau, bendraujant, turi laiko pasinagrinėti labiau, kokie bruožai gražūs. Bet galiu pasakyti, kad visada atkreipiu dėmesį į moters rankas ir nagus. Bet tai tikrai ne pirmas dalykas, kurį įvertinu“.

Laimis, 31 metai: „Šypsena ir akys, tuomet figūra, o dar vėliau – atskiros figūros dalys. Tikriausiai kojos, liemuo ir tuomet krūtinė. Būtų neblogai ir užpakaliuką pamatyti, bet bendraujant akis į akį dažniausiai tai padaryti nelabai lengva”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis