Ką su tavo kūnu padaro lieknėjimo korsetai

Lieknėjimo korsetai - senas išradimas, dėl kurio dabar iš proto eina garsiausios pasaulio damos. Ir viskas dėl dar tobulesnių kūno linijų! Štai Kourtney Kardashian pavadino juos savo nauja aistra, o Khloe tvirtina, kad treniruoklis gerina jos laikyseną, saugo nuo pilvo pūtimo.

Reklamose žadama, kad nešiojant tokį korsetą kasdien, jau visai netrukus susiformuos lieknas liemuo, o tavo kūnas įgaus smėlio laikrodžio figūrą. Tačiau ne viskas taip gražu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Nėra jokių įrodymų apie tokių korsetų naudą, o jo nešiojimas kelią realių grėsmių sveikatai.

1. Erzina odą
Vienas iš dažniausių padarinių – odos suerzinimas. Ilgai suveržus liemenį jaučiamas diskomfortas, oda dirginama. Gali atrodyti, kad niežulys – nedidelė kainą už smėlio laikrodžio figūrą, bet pasigavus infekciją nuomonė gali pasikeisti.

2. Gastroezofaginis refliuksas
Tos, kurios jau patyrusios, kas yra gastroezofaginis refliuksas, supras, apie ką kalbama. Treniruoklis spaudžia skrandį, tad gali sutrikti virškinimas, padidėti rūgštingumas. Tai ne tik skausminga – gastroezofaginis refliuksas gydomas ilgai, gali būti padaryta ilgalaikė žala stemplei.

3. Kvėpavimas
Visi vidaus organai spaudžiami, kad prisitaikytų prie korseto formos. Suspaudus diafragmą, sumažinamas ir įkvepiamo deguonies kiekis. Galiausiai ims trūkti oro, pradės svaigti galva, gali net ir nualpti.

4. Nejautrumas
Nuo spaudimo sutrinka ne tik kraujotaka, gali būti paveikti ir nervai, todėl galimi skausmai, netgi kojų nejautrumas.

5. Psichologinis spaudimas
Nors nešiojant lieknėjimo korsetą liemuo atrodys plonesnis, kas kartą jį nusiėmus, nusiminsi, kad liemuo vėl toks, koks buvo, nuolat jausi nepasitenkinimą savimi, svajosi apie tariamai idealią figūrą ir pan. Ilgalaikėje perspektyvoje patirsi daugiau streso nei džiaugsmo!

Galų gale, specialistai tvirtina, kad lieknėjimo korsetų poveikis yra trumpalaikis. Pakaks kuriam laikui padėti šį daikčiuką į šoną ir tavo kūno linijos atgaus buvusias formas. Gal geriau užsirašyti į sporto klubą?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis