8 priežastys, kodėl namuose visada verta turėti arbatmedžio aliejaus

Arbatmedžio eterinis aliejus – labai stiprus antiseptikas, turintis antibakterinių, antivirusinių ir antigrybelinių ypatybių. Nenuostabu, kad arbatmedžio eterinis aliejus dažnai naudojamas gydant nedideles žaizdeles, pūlinukus ar nudegimus.

Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, kokia arbatmedžio aliejaus koncentracija. Pavyzdžiui, 5 proc. eterinis aliejus tiks gydyti aknę, o 10 proc. padės nuo kojų prakaitavimo. Įsidėmėk, kad prieš gydymo pradžią būtina užtepti nedidelį eterinio aliejaus kiekį ant odos, kad patikrintum organizmo reakciją į jį.Jei oda paraudo, graužia ar degina, eterinį aliejų reikia skiesti arba apskritai jo atsisakyti.


1. Gydant aknę reikalingas 5 proc. eterinis arbatmedžio aliejus. Sumaišyk 5 dalis aliejaus ir 95 dalis vandens, o šiuo tirpalu tepk odą ryte ir vakare.


2. Arbatmedžio eterinis aliejus veiksmingai užgydo mažus randelius, uždegimus, pūslelinę. Tokiam gydymui nereikia daryti tirpalo, pakanka patepti keliais lašeliais aliejaus skaudamą vietą. Šiai procedūrai reikės 5 proc. koncentracijos eterinio aliejaus.


3. Gydant grybelį reikia užlašinti ant pažeistos nago dalies 2 – 3 lašus eterinio aliejaus. Procedūrą reikia daryti kartą per dieną.


4. Kad plaukai būtų sveiki, be pleiskanų, įpilk į šampūną šiek tiek 5 proc. koncentracijos eterinio aliejaus.


5. Arbatmedžio eterinis aliejus puikiai veikia žmogaus psichiką. Vonia su 8 – 10 lašų eterinio aliejaus nuims įtampą, nerimą, pagerins darbingumą.


6. Sergant angina, į puodą įpilk 1 litrą karšto vandens. Į vandenį įlašink 2 – 3 lašus arbatmedžio eterinio aliejaus, pasilenk virš puodo, užsidenk rankšluosčiu. Giliai kvėpuok 5 – 10 min. Jau po pirmos procedūros gerklės skausmas sumažės. Šis gydymas padeda ir užburkus nosiai.


7. Kad dezinfekuotum žaizdą po vabzdžių įkandimų, užtepk 5 proc. arbatmedžio eterinio aliejaus ant įkandimo vietos. Aprišk žaizdelę, kad aliejus neišgaruotų. Kartok procedūrą 2 kartus per dieną. Jau pirmos dienos vakare pajusi palengvėjimą.


8. Arbatmedžio aliejų gali naudoti ir kaip valomąją priemonę. Į butelį su purkštuvu įpilk 120 ml acto, 700 ml vandens, įlašink 10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus. Šis tirpalas puikiai tinka kovoti su grybeliais vonios kambaryje, valyti veidrodžius ir langus, nes greitai išgaruoja, nelieka dėmių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis