Atsikratyti celiulito nuo sėdmenų padės šie 3 pratimai

Nesakykite sau, kad atsikratyti celiulito yra neįmanoma. Suderinus užsispyrimą, sportą, mitybą, ir keletą kitų gudrybių (pvz., kontrastingo dušo procedūras), vos per porą mėnesių galite pasiekti ryškių, akį džiuginančių rezultatų. Kalbant apie fizinius pratimus, profesionalai pataria atlikti svarbų celiulitą tirpdantį procesą: intensyvią, daug kalorijų deginančią ir medžiagų apykaitą aktyvinančią treniruotę. Pateikiame apatinei kūno daliai skirtus pratimus, kuriuos atliekant dėmesys skiriamas problematiškiausioms zonoms.

Klubo pakėlimas

* Atsigulkite ant nugaros, kairiąją koją sulenkite per kelį, pėdą atremkite į grindis. Dešiniąją laikykite tiesią. Įtraukite pilvą, o rankas ištieskite į šonus (tai padės palaikyti pusiausvyrą).
* Įtempkite sėdmenų raumenis ir pakelkite klubus taip, kad kūnas būtų tiesioje linijoje nuo pečių iki kelių, o dešinė koja liktų ištiesta ir pakelta.
* Padarykite 2 sekundžių pertrauką, sugrįžkite į pradinę padėtį ir pakartokite su kita koja. Pratimą atlikite bent 10 kartų.
* Svarbiausia, kad liemuo ir klubai judėtų kaip viena visuma. Taigi, apatinės nugaros dalies išlinkimas turėtų nekisti. Taip dirba sėdmenys, o ne apatinė nugaros dalis ar pakinkliai.

Jeigu per sunku: atlikite tą patį judesį, be ištiestos kojos.
Jeigu per lengva: atlikite tą patį judesį, tik rankas laikykite sukryžiuotas ant krūtinės.

Atvirkščias įtūpstas

* Paimkite keletą svarmenų (arba smėliu ar vandeniu pripildytus buteliukus).
* Ženkite žingsnį atgal dešine koja ir atsitūpkite visu kūnu, kol Jūsų kairės kojos kelis bus sulenktas 90° kampu, o dešinės kojos keliu beveik liesite grindis.
* Sugrįžkite į pradinę padėtį, krūvis turėtų tekti kairiam kulnui. Tai vienas pakartojimas.
* Viena koja pratimą kartokite 10-15 kartų, tuomet tą patį padarykite kita koja.

Jeigu per sunku: nenaudokite svarelių.
Jeigu per lengva: atlikite pratimą nuo mažos pakylos (pvz., sporto suolelio).

Žingsniavimas

* Paimkite svarmenis. Atsistokite priešais suoliuką ar laiptelį, kuris yra kelių aukštyje, ir tvirtai padėkite savo kairiąją koją ant laiptelio.
* Ženkite žingsnį į priekį ir stumtelkite kūną aukštyn kol kairė koja bus tiesi. Dešinės kojos nepadėkite ant suoliuko. Lėtai grįžkite į pradinę poziciją. Tai vienas pakartojimas.
* Atlikite po 10-15 pakartojimų kiekviena koja.

Jeigu per sunku: nenaudokite svarmenų.
Jeigu per lengva: bandykite sunkesnius svorius arba darykite pratimą stovėdama šonu į suoliuką.

Nesusikoncentruokite tik ties kojomis: apatinei kūno daliai turėtų tekti dvigubas, bet ne visas krūvis, t.y. vienas pratimas skirtas viršutinei kūno daliai ir du kojoms bei sėdmenims. Atlikite papildomų jėgos pratimų (pvz., kilnokite svorius ar darykite „lentos“ pratimą). Užtikrinkite, kad dirba visas kūnas ir rezultatų pasieksite ne tik kovoje su celiulitu, bet ir pagerinsite bendrą organizmo fizinę būklę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis