Interaktyvaus projekto „Sveikesnė versija“ dalyviai: negalime atsistebėti, tai veža!

Dažnas žmogus yra linkęs kiek susireikšminti, galvodamas, kad yra toks užimtas ir taip visiems nuolat reikalingas, kad sportuoti ir skirti laiko maisto gamybai dėl sveikesnės gyvensenos jis tiesiog neturės laiko. Be to, dažnai įsivaizduojama, kad, pradėjus sveikai gyventi, gyvenimas taps labai nuobodus. Kaip tai veikia realybėje nusprendė išbandyti penki jauni žmonės, sutikę dalyvauti 31 dieną truksiančiame portalo „Gamtos Grožio Formulė“ interaktyviame projekte „Sveikesnė versija“.

„Sveikesnė versija“ – unikalus eksperimentinis sveikos gyvensenos tyrimas, kuris kiekvienam žmogui suteikia galimybę pradėti savo gyvenimo būdo pokyčius, remiantis profesionalų rekomendacijomis bei 5 projekto dalyvių nesuvaidintomis patirtimis. Projekto tikslas – prisidėti prie sveikesnės visuomenės kūrimo, tad jame nėra akcentuojamos kūno apimtys ar išvaizda, o tik kiekvienam aktualios gyvenimo ritmo problemos, bendra savijauta ir sveikata.

Beveik visi dalyviai buvo įpratę valgyti bet ką ir bet kada, įsivaizduodami, jog tokia mityba neturės ilgalaikių pasekmių sveikatai ir išvaizdai: neva, kol yra jauni, organizmas susitvarkys su visu į jį kemšamu šlamštu. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog jų organizmai ir „susitvarko“: pilvai nepūpso, veidų oda dar nenusėta spuogų. Tačiau iš tiesų visi dalyviai pripažįsta, jog jiems nuolatos pritrūksta energijos visiems dienos darbams atlikti, arba šios energijos nebelieka įdomiai, turiningai leisti laisvalaikį, miegas yra prastos kokybės, o rytai – bjauriausias paros metas.

Projekto dalyvė Miglė Volungevičiūtė
Projekto dalyvė Miglė Volungevičiūtė

„Nesimankštinu, nes esu medinė“, „Nepusryčiauju, nes kiekvienas rytas man yra nauja pasaulio pabaiga“, „Valgau bet ką, pavyzdžiui, burgerius, ir dažniausiai tik vakarais, nes labai daug dirbu“, „Savaitgaliais guluosi apie trečią nakties, keliuosi vidurdienį, o darbo dienomis tenka keltis šeštą ryto“, - kokių tik savęs žalojimo būdų neišgirstumėte iš jaunų, nors, iš pažiūros, protingų žmonių!

Projekto  dalyvis Gytis Vidžiūnas
Projekto dalyvis Gytis Vidžiūnas

Projekto dalyvius konsultuojantiems specialistams įvertinus jų fizinius duomenis, paaiškėjo, kad, nepaisant lieknumo, šie duomenys yra visai ne puikūs, o mityba – vargana.

O iš tiesų jų kūnai kasdien ir skiria daugybę energijos tam, kad kasdien tvarkytųsi su blogos mitybos padariniais, nuolatos šalintų atliekas bei toksinus ir panašiai. Kaip tuomet galima tikėtis turėti daug energijos ir gerai jaustis? O jeigu žmogus dar ir visiškai nesportuoja, beveik visai neturi raumenų, į darbą ar parduotuvę važiuoja automobiliu vietoje to, kad pavaikščiotų, kaip jis gali turėti jėgų?

Projekto dalyvė Eglė Krištopaitytė
Projekto dalyvė Eglė Krištopaitytė

Pirmieji įspūdžiai: džiaugiasi naujomis patirtimis ir tikisi daugiau pasikeitimų

Sporto, arba, tiksliau, tinginiavimo ir mitybos įpročius projekto dalyviams teko keisti kardinaliai. Ar jiems iš tiesų pasidarė nuobodu gyventi? Atvirkščiai! Pažiūrėkite jų pačių filmuotus vlogus, kokiomis išpūstomis akimis ir patys savimi stebėdamiesi jie dalijasi pirmaisiais sveikesnės gyvensenos, sporto ir sveiko maisto gamybos įspūdžiais, o tai – tik pati projekto pradžia.

Pakeitus įpročius tikrai ne viskas būna lengva, ne viskas smagu, tačiau rezultatai gali pranokti visus lūkesčius: juk sveikai maitinantis bei sportuojant pagerėja ne tik savijauta, mąstymas, bet ir turint daugiau energijos visiškai pakinta laisvalaikio bei darbo kokybė. Tuo tarpu energijos „prieaugį“ galima skirti artimiesiems, iš kurių galbūt jaučiatės „vagiantys“ laiką, skirdami jį sportui. Be to, sveiku patiekalų gaminimas kartu su draugais ir šeima yra puikus laiko praleidimas – tai visai ne mitas.

Projekto dalyvė Dovilė Nemanytė
Projekto dalyvė Dovilė Nemanytė

Tikėkimės, projekto dalyviai įspūdžiais ir toliau dalysis ne žodžius košdami pro sukąstus dantis, bet plačiai šypsodamiesi. Apie savo kasdienius pasiekimus, nuklydimus ir galutinius rezultatus jie nuolat pasakos savo vaizdo įrašuose.

Dalyvių mitybą prižiūri mitybos specialistė Vaida Kurpienė (sulieknek.lt studijos įkūrėja, knygos „Balansas“ bendraautorė). Jos priežiūra ir patarimai tiek dalyviams, tiek visiems padeda kas savaitę žengti žingsnelius link sveikesnės mitybos.

Sportinius iššūkius dalyviams kelia sporto akademija „Get Fit“. Asmeninė trenerė Miglė Senvaitytė prižiūri dalyvių fizinę būklę. Kiti akademijos treneriai parodo, kaip atlikti įvairaus pobūdžio treniruotes, o dalyviai pasidalina vargais ir džiaugsmais, kurie užklumpa pradėjus sportuoti.

Projekto dalyvis Vytautas Akstinas
Projekto dalyvis Vytautas Akstinas

Lietuvos olimpinės rinktinės kineziterapeutas Saulius Paliūnis suteikia individualias konsultacijas. Jo pamokos naudingos tiems, kurie kasdien ar sporto metu patiria skausmus, galbūt net traumas.

Projektas kviečia ne tik sekti dalyvių progresą, skaityti patarimus, bet ir prisijungti prie besikuriančios sveikesnės bendruomenės, dalytis savo nuotraukomis, mintimis bei patirtimis.

Jeigu iki šiol nedrįsote pradėti sportuoti, nes bijote, kad nepajėgsite arba jeigu sveikas maistas niekada nežavėjo – tam yra „Sveikesnės versijos“ dalyviai, kuriems sveikas gyvenimo būdas taip pat yra visiška naujiena.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis