Išprievartautos, išniekintos ir... pačios kaltos

Mūsų žiniasklaidoje ne taip jau dažnai mirga straipsniai apie išprievartautas moteris. Gaila, bet tikrai ne dėl to, kad ši problema mūsų visuomenėje būtų neaktuali. Išprievartautų moterų daugybė, tik didžioji dalis net nesikreipia pagalbos. Vienos netiki, kad joms padės, kitoms gėda, o yra ir tokių, kurios dėl to, kas nutiko, kaltina pačios save.

Neseniai itin garsiai nuskambėjusi Stanfordo prievartautojo byla sukrėtė visą pasaulį. Dvidešimtmetis Brockas Turneris iš brolijos vakarėlio išsivedė išgėrusią merginą ir ją išprievartavo už šiukšlių konteinerio. Jis atsiprašė, bet kaltę suvartė alkoholiui ir universiteto „vakarėlių kultūrai“. Supranti? Ne jis kaltas... Kalta aplinka. Dar didesnį pasipiktinimą sukėlė vaikino tėvo laiškas teisėjui po to, kai prievartautojui buvo skirta 6 mėnesių (!!!) laisvės atėmimo bausmė.

„Tai labai didelė kaina už veiksmą, kuris tetruko 20 minučių iš 20 metų jo gyvenimo, – laiške rašė jis. – Anksčiau mano sūnus turėjo labai gerą apetitą, o dabar jis vos prisiverčia valgyti. Teismo sprendimas sugriovė mūsų šeimą“ - laiške rašė jis.

Nusivylimas, pyktis ir tiesiog šokas. „TIK 20 minučių“, sugriovusių kitam žmogui gyvenimą. O paskaityk komentarus po straipsniais apie prievartos aukas... PATI KALTA, nes išprovokavo. PATI KALTA, nes buvo išgėrusi. PATI KALTA, nereikia vaikščioti naktimis.

Tai, kad eini naktį namo dar nereiškia, kad tave galima prievartauti. Tai, kad pasipuošei trumpu sijonu nereiškia, kad pati prašei. Ir tai, kad buvai išgėrusi, nesuteikia kitam teisės naudotis tavo kūnu. Būtent apie tai garsiai prabilo fotografė Yana Mazurveck, kurios nuotraukos atspindi tai, ką dažniausiai tenka išgirsti prievartos aukoms.

O mes norime priminti australų fotografės Rory Banwell fotografijų seriją, kurioje - drąsios apsinuoginusios moterys bei vyrai, kovojantys prieš prievartą. „Santuoka dar nėra sutikimas“, „Mada nėra kvietimas“, „Alkoholis nėra pasiteisinimas“ - tokias žinutes siunčia užrašai ant moterų ir vyrų kūnų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis