Mitai apie pienligę, kuriais moterys vis dar tiki

Makšties kandidozė, liaudiškai vadinama tiesiog pienlige, labai bjauri liga. Tą ypatingai gerai žino tos, kurioms pienligė - nuolatinė gyvenimo palydovė, pasirodanti net menkiausiai progai pasitaikius: peršalus, išgėrus antibiotikų, pasirinkus ne tas prausimosi priemones ir t.t.

Makšties kandidozę iššaukti gali patys įvairiausi dalykai. Statistikos duomenimis, šia grybelinės infekcijos liga yra persirgusios apie 75% moterų, tačiau didelė dalis jų prisirinkusios daugybę klaidingos informacijos, pavyzdžiui, kad pienligė - tik moterų liga.

Pienligė - tik moterų liga

Dėl to, kad vyrai kandidoze serga gerokai rečiau nei moterys, atsirado mitas, esą pienligė - tik moterų liga. O serga jie rečiau dėl savo anatominių ypatybių - Candida grybeliai tiesiog pašalinami per šlaplę kartu su šlapimu. Jei vis tik vyrui nustatoma pienligė, galima įtarti, kad jo imunitetas stipriai nusilpęs. Kuomet moteriai pienligė kartojasi be aiškios priežasties, vertėtų pas urologą apsilankyti ir vyrui. Mat gali būti, jog pienligė yra besimptomė.

Pienligė - lytiniu keliu perduodama liga

Tai tikrai netiesa. Candida grybelį savo organizme gali turėti ir sveiki žmonės. Moters makšties gleivinė sugeba susidoroti su nedideliu Candida grybelių kiekiu, neleisdama jiems daugintis. Vis tik tais atvejais, kai natūrali bakterinė flora yra pažeidžiama, grybeliui atsiveria kelias išplisti. O sumažinti imunitetą ir išbalansuoti apsaugines organizmo reakcijas gali patys įvairiausi dalykai: lėtinės ligos, vartojami vaistai, netinkama mityba, netinkamos higienos priemonės, stresas ir t.t. Ir nors pienligė - ne lytiškai plintanti liga, vis tik perduoti ją lytiniu keliu įmanoma. Tačiau, kaip jau minėjome prieš tai buvusiame punkte, vyrai šiai ligai gana atsparūs. Beje, grybelis gali būti perduodamas ir oraliniu būdu.

Pienligė gali praeiti savaime

Pienligė įprastai prasideda, nes susilpnėja gynybinė organizmo reakcija ir grybelis turi galimybę pradėti sparčiai daugintis. Deja, imunitetui sustiprėjus, išnaikinti jau išplitusio grybelio jis nesugeba, todėl privalomas gydymas. Dažnu atveju padeda žvakutės, tačiau jei liga nepraeina arba atsinaujina, gydytoja gali skirti stipresnių, receptinių vaistų.

Pienligė nėštumo metu - normalus reiškinys

Makšties kandidozė niekuomet nėra normalus ir įprastas reiškinys. Tačiau tai, kad nėštumo metu ši liga gali pasirodyti - tikra tiesa. Daugelis moterų pirmą kartą su pienlige susiduria būtent pastojusios, mat tuo laikotarpiu pasikeičia hormonų santykis, kuris veikia makšties terpę ir sudaro palankias sąlygas daugintis Candida grybeliams.

Nekaltos merginos pienligės negali turėti

Kadangi pienligė teoriškai - ne lytiškai plintanti liga, tai seksas su ja neturi nieko bendro. Visai nesvarbu, turėjusi tu lytinių santykių ar ne, jei tavo imunitetas bus nusilpęs, gali susidaryti palanki terpė Candida grybelio plitimui.

Pienligę paprasta nustatyti pagal simptomus

Įmanoma, bet tikrai ne visada. Lėtinė pienligė gali būti ir besimptomė! Tačiau dažniausiai sergant šia liga makštyje juntamas deginimo pojūtis, kankina padažnėjęs ir kartais skausmingas šlapinimasis, išoriniai lytiniai organai gali būti paraudę ir patinę, juntamas niežulys, pasirodo tirštos, varškės konsistencijos baltos išskyros. Vis tik ir kitos ginekologinės ligos gali turėti panašių simptomų, todėl savigyda užsiimti nereikėtų. Geriau apsilankyk pas ginekologę, kuri paims tepinėlį ir nustatys tikrąją negalavimų priežastį.

Beje, būtent išskyros dažnai būna pagrindinis simptomas, įspėjantis apie galimus susirgimus. Tačiau išskyros - natūralus kasdienis palydovas, saugantis gimdą nuo infekcijų nevaisingu periodu ir sudaryti palankią terpę spermatozoidams vaisingu periodu. Dėl hormonų pokyčių tavo organizme, šių gleivių kiekis ir tekstūra gali nuolatos kisti, priklausomai nuo esamos ciklo fazės:

Pirma fazė. Po mėnesinių prasideda taip vadinamas „sausasis periodas“, kurio metu išskyrų gali apskritai nebūti.

Antra fazė. Po „sausojo periodo“, kuris įprastai trunka vos kelias dienas, gimdos kaklelis pradeda gaminti tirštas, balkšvą atspalvį turinčias gleives. Kadangi šių gleivių terpė yra rūgštinė, į ją patekę spermatozoidai negali įsitvirtinti, taigi iš esmės šiomis dienomis tu esi nevaisinga.

Trečia fazė. Nevaisingasis laikotarpis eina į pabaigą, nes gimdos kaklelio gaminamos gleivės skystėja ir patekę spermatozoidai jau turi šansą atlikti savo darbą. Šioje fazėje išskyros įprastai būna tąsesnės, balsvos, gelsvos ar kreminės, o makštyje atsiranda drėgnumo jausmas.

Ketvirta fazė. Prasideda tikrasis vaisingas periodas. Skaidrios ir labai tirštos žalio kiaušinio baltymą primenančios išskyros pasirodo likus kelioms dienoms iki ovuliacijos.

Penkta fazė. Ovuliacijai pasibaigus, išskyros vėl tampa lipnios, kiek sausesnės ir neskaidrios.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis