Štai kuo gali baigtis narkotikų vartojimas...

Tokį labai jau intymų šou galėjo stebėti Bronkso gyventojai, kuomet akivaizdžiai narkotinių medžiagų padauginusi moteris nuoga išsiruošė į gatvę ir pastebėjusi praeivių susidomėjimą, nusprendė parodyti keletą profesionalių šokio judesiukų. Laimei, spektaklis netruko labai ilgai ir atvykę policijos pareigūnai išsivežė šokėją.

Video gali pamatyti paspaudusi ant nuotraukos

Nuotraukas rasi ČIA.

Kaip veikia populiariausi narkotikai

Ekstazis

Pats populiariausias vakarėlių narkotikas JAV ir Europoje. Dažniausiai parduodamas tablečių pavidalu. Sukelia žvalumo ir laimės jausmą, suteikia energijos, sustiprina jausmus ir pojūčius. Gali pakilti kūno temperatūra, kraujo spaudimas, pilti prakaitas, pagreitėti širdies plakimas, atsirasti raumenų skausmas, pykinimas, nuovargis. Reguliariai ekstazį savaitgaliais vartojantys asmenys neretai patiria kelias dienas trunkančią abstinenciją ir depresiją. Mirtys nuo ekstazio yra retos, tačiau su juo gali būti susiję šilumos smūgis, širdies ar astmos priepuoliai.

Heroinas

Heroinas išgaunamas iš aguonų. Lietuvoje kartais vartojamas vietinės kilmės aguonų koncentratas (vadinamoji “širkė”), bet tai jau vertinama kaip paskutinė degradacijos stadija. Naudojamas suleidžiant į veną arba rūkant. Iš pradžių sukelia susijaudinimą, po kurio jaučiama ramybė, užplūsta šiluma, atsipalaidavimas, sumažėja skausmas, agresija, sulėtėja kvėpavimas (galima net uždusti). Vartojant ilgai gali prasidėti psichozės, pažeidžiamos kepenys, centrinė nervų sistema. Dažni kraujo užkrėtimai, gangrena. Heroinas ankstyvos mirties riziką padidina 6–20 kartų.

Kokainas

Balti milteliai dažniausiai traukiami per nosį. Kartais rūkomas arba švirkščiamas. Tai – labai stiprus stimuliatorius: didina budrumą, suteikia energijos, malšina alkį ir troškulį. Greit priprantama ir prarandama kontrolė. Didelės kokaino dozės išsekina, sukelia nerimą, depresiją, nemigą, kartais – agresiją, norą nusižudyti, kai kuriems išsivysto paranojinė psichozė. Kokaino vartojimas gali pažeisti širdį ir plaučius, sukelti mirtį nuo širdies smūgio ar venų trombozės.

Amfetaminai

Dažniausiai amfetaminai būna baltai pilkų miltelių pavidalo. Jie įprastai ryjami, tačiau gali būti švirkščiami, šniaukščiami ar rūkomi. Suteikia budrumo, energijos, pasitikėjimo savimi, iškalbos, didina darbingumą, poveikis gali trukti iki 12 val. (metamfetamino). Didelės amfetaminų dozės gali sukelti paniką, paranoją ir haliucinacijas. Metamfetaminas ypač pakeičia išvaizdą – vos per metus iš žydinčio žmogaus gali virsti griuvena: sukritusiu veidu, išpuvusiais dantimis ir opomis nusėta oda.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis