Šešios pavojingos infekcijos, persiduodančios oralinio sekso metu

Oi, kaip stipriai klysta tos, kurios mano, kad lytiškai plintančios ligos persiduoda tik įprasto vaginalinio sekso metu. Oralinis seksas - taip pat tiesus kelias tokių ligų užkratui plisti!

1. Žmogaus papiloma virusas. ŽPV plinta per odos kontaktą su užsikrėtusiuoju, taigi užsikrėsti galima ne tik sekso metu. Atlikti tyrimai rodo, kad 80-90 proc. moterų bent kartą gyvenime buvo šiuo virusu užsikrėtusios, tačiau yra nuomonių, kad galbūt su šiuo virusus net susitiko visos moterys. Taip pat nustatyta, kad virusas labiau pažeidžia moteris, todėl būtent jos labiau tyrinėjamos. Apie ŽVP paplitimą tarp vyrų tikslios statistikos nėra. Bet kuriuo atveju vyrų infekuotumas kur kas mažesnis. Taip yra todėl, kad ŽPV labai mėgsta terpę, esančią gimdos kaklelyje. Būtent čia virusas įsitvirtina, dauginasi, čia praeina visas jo gyvenimo ciklas. Vyrai gimdos kaklelio neturi, todėl virusas bando rasti kitas jam daugintis palankias vietas. Taigi užsikrėsti ŽPV gali ne tik vaginio ar oralinio sekso metu, bet ir įprastomis sąlygomis, bet seksas vis tik tą užkrato tikimybę labai padidina.

2. Herpes virusas. Herpes virusas perduodamas lytiniu būdu, užsikrečiama netgi tada, kai virusas būna ramybės būsenoje ir jokių jo požymių nematyti. Patekęs į organizmą virusas gali snausti nerviniuose mazguose ir tam tikrais atvejais vėl aktyvuotis. Herpesas plinta per tiesioginį kontaktą su infekuotu žmogumi. Pavyzdžiui, jeigu tu užsikrėtusi lytiniu herpesu, tai lytinio akto metu šia liga gali užkrėsti savo partnerį. Jeigu esi burnos herpeso „nešiotoja“, tai jį perduoti gali besibučiuodami ar besimėgaudami oraliniu seksu.

3. Gonorėja. Šią lytiškai plintančią ligą sukelia bakterija Neisseria gonorrhoeae, į organizmą patenkanti per gleivines (lyties organų, burnos, tiesiosios žarnos) lytinių santykių (vaginalinių, oralinių, analinių) metu. Laiku nepradėjus gydymo, labai tikėtinas nevaisingumas. Vyrams gonorėja gali komplikuotís į sėklidžių ir prostatos uždegimą. Dažnu atveju gonorėja sąveikauja su trichomonais, mikoplazmomis ir kitais virusais, o tai labai apsunkina gydymą.

4. Chlamidijos. Chlamidiozė yra viena dažniausiai lytiniu keliu plintančių ligų pasaulyje, kurią sukelia bakterija Chlamydia trachomatis. Ši liga yra ypač klastinga, nes 80 proc. infekuotų moterų ir 50 proc. infekuotų vyrų nejaučia jokių simptomų. Kaip ir kitomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis, taip ir chlamidioze pirmiausia užsikrečiama per nesaugius lytinius santykius. Tačiau užsikrėsti galima ir petingo ar oralinio sekso metu.

5. ŽIV. Ilgą laiką buvo manoma, kad ŽIV oraliniu keliu perduoti neįmanoma, o jei tai ir tikėtina, tuomet užkratą perimti gali tik itin stipriai pažeistas dantenas turintis žmogus. Tačiau tai netiesa. Užsikrėsti ŽIV galima ir oralinio sekso metu, nors pavojingiausi yra analiniai santykiai, nes per tokį lytinį aktą lengva pažeisti tiesiosios žarnos gleivinę. Per žaizdeles virusas gali patekti iš vieno žmogaus kraujo į kito žmogaus kraują.

6. Sifilis. Blyškioji treponema (Treponema pallidum) į organizmą patenka per gleivines (lyties organų, burnos, tiesiosios žarnos) ar odos smulkius pažeidimus (įtrūkimus) lytinių santykių (vaginalinių, oralinių, analinių) metu. Užsikrėtus sifilio bakterijos patenka į limfinius takus ir kraują. Iš kraujo bakterijos patenka į kitus kūno organus. Laiku nepastebėtas ir nepradėtas gydyti sifilis yra pavojinga liga - išsivystęs iki trečiosios stadijos, sukelia negrįžtamus vidaus organų pakitimus.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis