Nemiegok ant dešinio šono! Tavo organizmas tau padėkos

Miegas – turbūt vienas maloniausių laiko leidimo būdų, o teisingai pasirinkta miego poza padės greičiau atgauti jėgas ir jaustis tiesiog puikiai. Ar pastebėjai, kad ant vieno šono miegasi geriau, o ant kito - prasčiau? Mokslininkai išsiaiškino, kad miegant ant kairiojo šono poilsis organizmui būna naudingesnis!

Gerina limfinės sistemos būklę

Limfinė sistema atsakinga už svarbius procesus, vykstančius žmogaus organizme. Vienas iš šių reikšmingų procesų – tai toksinų šalinimas iš organizmo. Daugeliui puikiai žinoma, kad limfinei sistemai svarbi kairioji krūtinės ląstos pusė. Ekspertų manymu, būtent dėl šios priežasties mums miegant ant kairiojo šono spartinamas nereikalingų medžiagų pašalinimas iš organizmo. Kadangi limfoje yra baltymų ir kitokių medžiagų, reikalingų organizmo ląstelėms, miegant ant kairiojo šono visos šios maistingosios medžiagos patenka ten, kur reikia, ir tai įvyksta kur kas greičiau.

Gerina blužnies būklę

Blužnis – limfinei sistemai svarbus organas. Gulint ant kairiojo šono blužnis veikia efektyviau. Kadangi šis organas yra kairėje pusėje, gulint ant kairiojo šono gerinamas jo aprūpinimas krauju, todėl blužnis veiksmingiau šalina kenksmingas medžiagas iš organizmo.

Pagalba žarnynui

Plonojo ir storojo žarnynų susijungimo vieta yra kairėje kūno pusėje, vietoje, vadinamoje ileocekaliniu vožtuvu. Taigi gulint ant kairiojo šono atliekos šį vožtuvą įveikia kur kas greičiau, todėl jos iš organizmo pašalinamos per trumpesnį laiką.

Apsauga nuo rėmens

Jei dažnai vargina rėmuo, patartina miegoti ant kairiojo šono, nes gulint būtent taip skrandis atsiduria žemiau skrandį su stemple jungiančios virškinamojo trakto dalies. Taigi miegodami ant kairiojo šono pasirūpinsite, kad skrandžio turinys nepatektų atgal į stemplę.

Nauda kepenims

Kepenys yra dešinėje kūno pusėje, taigi nieko keisto, kad šis organas mums sapnuojant pačius gražiausius vaizdus perpildomas. Kairioji mūsų kūno pusė padės sulaikyti toksinus ir užtikrinti nuoseklų šio detoksikuojančio organo darbą jo per daug neapkraunant.

Širdies būklės gerinimas

Kairioji širdies pusė atsakinga už viso kūno aprūpinimą krauju, todėl gulėdami ant kairiojo šono pasirūpinsite savo širdimi.

Nauda nėščiosioms

Nieko blogo nenutiks, jei nėštumo metu miegosite ant dešiniojo šono. Vis dėlto miegant ant kairiojo šono kepenys apsaugomos nuo per didelio spaudimo, todėl išvengiama daugybės problemų. Be to, miegojimas ant kairiojo šono skatina kraujo cirkuliaciją nėštumo periodu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis