Neįtikėtini buvusios narkomanės pokyčiai

Įveikti priklausomybę narkotikams labai sunku. Reikia pakeisti praktiškai visą savo gyvenimą - įpročius, supančią aplinką, draugus... Kristy Ehrlich yra viena iš tų nedaugelio, kuriems užteko ryžto keistis.

Dabar Kristy ištekėjusi, augina dukrytę ir visai netrukus gaus universiteto diplomą. Tačiau prieš 10 metų artimieji buvo praradę viltį, kad Kristy kada nors išsikapanos. Mergina atrodė baisiai, šlaistydavosi gatvėmis nes iš mokyklos ją išmetė, vogdavo iš šeimos narių ir draugų, kad galėtų įsigyti dar vieną dozę...

Rūkyti metamfetaminą ji pradėjo sulaukusi vos 14 metų ir visas šis košmaras tęsėsi 7 metus. Už tai, kad šiuo metu vis dar yra gyva, Kristy dėkinga pačiam likimui. Draugą, kuris pasiūlė jai pirmąją dozę, dabar mergina vadina „baisiu žmogumi“. „Narkotikus jis pateikė tarsi kažką ypatingo, ką reikia užsitarnauti, o aš esą buvau jų neverta. Žinoma, norėjau įrodyti, kad yra priešingai, juk uždraustas vaisius visuomet saldžiausias. Kartą pabandžiusi jau nebesustojau, o viskas darėsi tik blogiau. Kiekvieną dieną stengiuosi pamiršti tą žmogų ir viską, kas su juo susiję“ - pasakoja Kristy, kuriai tuo metu rūpėjo vienintelis dalykas - kaip gauti pinigų dar vienai dozei.


Kristy, kai jai buvo 19 metų
Nuotrauka: imgur.com/user/LostWingnut

Kristy prisimena vieną ją stipriai sukrėtusį rytą: „Nemiegojau visą naktį, sėdau į mašiną ir važiavau pas savo tiekėją. Kelyje į kažką rėžiausi. Aplink buvo daugybė kraujo. Išlipau iš automobilio ir pradėjau rėkti iš siaubo, o tuomet atsisukau atgal. Nebuvo nei kraujo, nei jokios avarijos. Užtai buvo labai realios haliucinacijos ir man tiesiog pasimaišė protas“.

Tą kartą jai tiesiog pasisekė. Dabar Kristy sako, kad pats likimas jai ištiesė pagalbos ranką. Kartą ją važiuojančią su draugais automobiliu sustabdė keturi policijos pareigūnai. Jie uždavinėjo daugybę klausimų, o viena iš policininkių atkreipė dėmesį, kad mergina labai prastai atrodo. Pareigūnė iškart suprato, kad Kristy yra pavartojusi. „Maniau, kad mane uždarys ir mano gyvenimas baigtas, tačiau vyriausiasis pareigūnas pažiūrėjo man į akis ir pasakė: „Ketinu tau skaityti lekciją. Ir jis iš tiesų 15 minučių man pasakojo apie narkotikų žalą ir kaip aš turėčiau pradėti galvoti apie savo gyvenimą. Tuomet jie tiesiog palinkėjo man geros dienos ir pasitraukė, o aš pravirkau. Po 5 mėnesių galutinai mečiau narkotikus. Dažnai prisimenu tuos pareigūnus su dideliu dėkingumu“ - pasakoja Kristy.


Kristy su dukra
Nuotrauka: imgur.com/user/LostWingnut

2006 metų rugpjūčio 8 buvo pirmoji diena, kai mergina pradėjo savo ilgą kelią link pasveikimo. Lengva nebuvo... Su kiekvienu gyvenimo iššūkiu ateidavo ir mintis apie narkotikus, kurių pavartojus iš karto pasidarytų lengviau, tačiau ji nepasidavė. Mergina pasiėmė savo šunį ir autostopu metus laiko keliavo po Jungtines Amerikos Valstijas, kuo toliau nuo savo praeities ir visų ją supančių pažįstamų.


Kristy su geriausia drauge
Nuotrauka: imgur.com/user/LostWingnut

Sunkiausia buvo susigrąžinti artimųjų pasitikėjimą. Kaip pasakoja Kristy, tai truko kelerius metus... Kaskart, vos tik ji prasčiau pasijausdavo ar tiesiog neišsimiegodavo, artimieji siūlydavo pasidaryti narkotikų testą. Galiausiai jai pavyko atstatyti santykius su tėvais ir draugais. „Kai gali paskambinti savo mamai bet kuriuo metu ir tiesiog kalbėtis - tai pats geriausias jausmas pasaulyje“ - sako Kristy ir drąsiai dalinasi savo istorija su visais, tikėdamasi įkvėpti pokyčiams tuos, kurie skęsta tame pačiame narkotikų liūne, iš kurio ji taip sunkiai išsikapstė.


Kristy su mama
Nuotrauka: imgur.com/user/LostWingnut

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis