SAUGOKIS! Šie įpročiai griauna tavo sveikatą

Ne veltui organizmas signalizuoja skausmu. Greičiausiai ką nors padarei ne taip ir galbūt net pati nepastebėjai. Daugybė įpročių vargina kūną, o šis bando tave perspėti prasta savijauta.

DIRBTINĖ SAULĖ

Rudeniop vienos lekia saulės ieškoti į egzotinius kraštus, kitos - į soliariumą. Geriau rinkis pirmąjį variantą, nes dirbtinio įdegio mėgėjos kur kas dažniau suserga odos vėžiu. Nuolat saulės ar soliariumų svilinama oda greičiau sensta, praranda elastingumą ir sausėja. Prieš deginimąsi naudok specialias nuo kenksmingų spindulių apsaugančias priemones ir jokiu būdu soliariumais nepiktnaudžiauk.

Shutterstock nuotr.

MUZIKA PER AUSINES

Nuolat per ausines klausoma muzika kenkia ausims. Gali kartotis ausų uždegimai ar suprastėti klausa. Venk garsios muzikos ir ausinių, kišamų į ausis. Jei naudoji būtent tokias, muziką gerokai pritildyk.

Fotolia nuotr.

RŪKALAI

Net ir kartais užtraukusi dūmą kenki tiek grožiui, tiek sveikatai. Rūkalių oda greičiau sensta, įgyja pilką atspalvį, plaukai praranda žvilgesį, geltonuoja dantys. Apie padidėjusią plaučių ir burnos vėžio riziką taip pat jau žinai.

Shutterstock nuotr.

PAVOJINGAS DUETAS

Esi mačiusi, kaip atrodo alkoholiko veidas? Raudonas ir išpurtęs. Taip yra dėl to, kad piktnaudžiaujant alkoholiu pažeidžiama širdies ir kraujagyslių sistema, sutrikdoma inkstų ir kepenų veikla. Dar kenksmingiau maišyti alkoholinius gėrimus su vaistais. Gali ne tik apsinuodyti, bet ir padaryti neatitaisomą žalą kepenims.

Shutterstock nuotr.

ANTIBIOTIKAI

Dažnai vartojant antibiotikus, prie jų priprantama - kaskart reikia stipresnių. Jei gydytojas paskyrė, gerk tiek, kiek reikia. Pasijutusi geriau, nevaidink pati sau gydytojos ir nesiliauk vartojusi vaistų. Nors ir žvaliau jautiesi, liga dar nėra įveikta. Tačiau kiekvieno peršalimo gydyti tik antibiotikais nereikėtų, kartais negalavimus gali įveikti natūraliais metodais.

Fotolia nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis