Kaip su mėnesinėmis tvarkosi benamės moterys

Daugelis namų neturinčių žmonių kiekvieną mėnesį susiduria su desperatiškomis situacijomis. Jeigu esate moteris, gyvenanti gatvėje, menstruacijos tampa daugiau nei šiaip nepatogumu – tai komforto, švaros ir orumo klausimas. Naujausia dokumentinio serialo „Bustle's NSFWomen" serija pasakoja apie gyvenimą gatvėse ir menstruacijas.

Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose gatvėse gyvena 50 tūkstančių moterų, kurios neturi galimybės nuolat naudotis įklotais ir tamponais, taip pat ne visada turi patogią vietą nusiprausti, todėl joms tenka pasitelkti visą savo išmonę, kad pasirūpintų higiena menstruacijų laikotarpiu. Kai kurios yra priverstos vogti higienos produktus, kitos laukia kol atvyks su įklotais benamių paslaugų centrų komandos, trečios vietoj higienos produktų naudoja kojines, popierinius rankšluosčius, plastikinius maišelius, tualetinį popierių, rankšluosčius, vatą ar drabužius.

27 metų Kailah Willcuts daugiau nei aštuonerius metus miega gatvėse ir pripažįsta, kad vienas didžiausių tokio gyvenimo būdo iššūkių yra mėnesinės. „Tai ne tik siaubinga, bet ir nepatogu, – prisipažįsta ji. – Jau nekalbant apie tai, kad kelnėse turi dėmę. Aš teturiu rūbus, kuriuos dėviu, tad stoviu čia pusnuogė, kraujuojanti, suprantate, plaunu savo drabužius“.

K. Willcuts teigia, kad Niujorko mieste ji prausiasi visuomeninių parkų tualetuose, o kai kankina spazmai, eina į „Starbucks“ ir prašo į butelį pripilti karšto vandens. Ji taip pat iš įklotų darosi tamponus, nes su tamponais lengviau palaikyti švarą, juos sunkiau gauti. Krauju permirkusias kojines ji plauna restoranų kriauklėse.

Niujorkas neseniai tapo pirmuoju miestu šalyje, kuris reikalauja valstybinių mokyklų, kalėjimų ir benamių prieglaudų teikti nemokamus higieninius įklotus ir tamponus. „Neturėtumėte rinktis tarp įkloto ir pietavimo“, – įsitikinusi Niujorko tarybos narė Julissa Ferreras-Copeland, kuri buvo viena šį įstatymą inicijavusių žmonių.
Tačiau daugelis gatvėje gyvenančių moterų mano, kad prieglaudos yra pavojingos, todėl linkusios jų vengti, net jeigu tai reiškia, kad turimus menkus pinigus teks išleisti tamponams.

„Nedarysiu to, negaliu to daryti, – apie benamių prieglaudas sako Niujorke gyvenanti benamė Courtney, atsisakiusi pasakyti savo pavardę. – Aš pasirinkau gyvenimą gatvėje“.

Tokioms moterims kaip K. Willcuts ir Courtney švaros jausmas yra nuolatinė kova, kuri kas mėnesį suintensyvėja, kaip sako J. Ferreras-Copeland, „krizinėje situacijoje“, kai pakaitiniai produktai ar neteisingas tamponų naudojimas tampa sveikatos problema. J. Ferreras-Copeland viliasi, kad pastarasis įstatymas taip pat paskatins diskusijas apie menstruacijas.

„Kalba eina apie orumą ir moters supratimą, kad šiame procese nėra visiškai nieko blogo, – sako J. Ferreras-Copeland. – Kai nuo šio produkto nuimsime tabu, moterims tikrai suteiksime daugiau stiprybės“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis