Neįtikėtina arbatmedžio nauda tavo grožiui ir sveikatai

Arbatmedžiai (bot. pražangialapė mirtenė, lot. Melaleuca alternifolia) auga Australijoje, Naujojo Pietų Velso šiaurės rytinėje dalyje. Jų aliejaus antibakterinės ir antiseptinės ypatybės žinomos šimtmečius.

Prieš 200 metų aborigenų gentys pirmosios pastebėjo gydomąjį šio aliejaus poveikį. O į Europą šį augalą, pasak istorijos šaltinių, atvežė garsusis keliautojas kapitonas Jamesas Cookas. Nors pastaruoju metu arbatmedžiai naudojami tik išoriškai, J. Cookas savo jūrininkams iš jų virė arbatą. Iš čia ir kilo pavadinimas – ARBATMEDIS. Ypač intensyviai arbatmedžių aliejus pradėtas naudoti Antrojo pasaulinio karo metais žaizdoms gydyti.

Dauguma antiseptinių preparatų gali sutrikdyti odos bakterinės floros pusiausvyrą, nes jie erzina sveikus audinius ir lėtina gijimą. Tik Australijoje, Naujojo Pietų Velso šiaurės rytinėje dalyje augančių arbatmedžių aliejus išsiskiria unikalia ypatybe – skatina natūralų audinių atsinaujinimą, netrikdydamas odos bakterinės floros pusiausvyros.

Arbatmedžių aliejus ir kosmetikos priemonės, į kurių sudėtį jis įeina, pravers ne tik savo grožiu besirūpinančiai moteriai, bet ir spuogų norinčiam atsikratyti paaugliui, po skutimo odos bėrimo kamuojamam vyrui, visai šeimai sveikatinti – nuo mažiausio iki didžiausio.

Kur galėtumėte panaudoti arbatmedžių aliejų:

* Dantų skausmas, dantenų uždegimas, burnos opos. Vienu kosmetinės vatos lazdelės galu nuvalykite seiles, kitu galu, suvilgytu aliejumi, tepkite pažeistas dantenas 2 kartus per dieną. Naudokite 7 dienas.

* Celiulitas. Sumaišykite 20 lašų arbatmedžių, 10 lašų kadagių bei 20 ml saldžiųjų migdolų aliejaus ir šiuo mišiniu trinkite šlaunis (sėdmenis) 2 kartus per dieną (kartu derinkite ir kūno trynimą šepečiu).

* Įaugę nagai. Tepkite arbatmedžių aliejumi 2–3 kartus per dieną.

* Raumenų skausmai. Įtrinkite aliejumi skaudamą vietą, kad trumpam palengvėtų. Taip pat naudokite prieš ir po fizinių pratimų. Jeigu norite, įpilkite 5 ml (1 arbatinį šaukštelį) aliejaus į karštą vonią ir pagulėkite tokiame vandenyje. Tai stimuliuoja kraujo apytaką – į skaudamą sritį patenka daugiau deguonies ir maisto medžiagų, greičiau pašalinami toksinai ir pieno rūgštis.

* Dantų valymas, nemalonaus burnos kvapo šalinimas. Užlašinkite porą lašų aliejaus ant dantų šepetėlio, tada išspauskite dantų pastos ir valykite – tai padės pašalinti apnašas ir dėmes. Grynu aliejumi suvilgykite tarpdančių siūlą ir valykite kaip įprastai, kad sunaikintumėte bakterijas tarp dantų ir ant dantenų. Skiestu aliejumi skalaukite burną – tai padės išvengti nemalonaus burnos kvapo.

* Stresas. Įlašinkite 5 lašus arbatmedžių ir 10 lašų levandų aliejaus į šiltą vonią ir pagulėkite joje mažiausiai 10 minučių.

Įsitikinti arbatmedžių aliejaus galiomis gali išbandžiusi AUSTRALIAN BODYCARE linijos „Tea Tree Oil“ kosmetikos priemones, kurių pagrindą sudaro 100% natūralus arbatmedžių aliejus - stipriausias antiseptikas, net 5 kartus stipresnis už spiritą. Šis aliejus skverbdamasis į odą sunaikina blogąsias bakterijas nekenkdamas sveikam audiniui.

SVEIKINAME LAIMĖTOJAS: Laimutė Kelminskienė, Elzė Šalčiūtė, Vaida Gabrėnaitė, Irūna Mikalauskienė, Lina Petrošiūnaitė

Užsakymo nr.: PT_72725514

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis