5 dalykai, kurie jus sendina labiausiai

Metams bėgant pažiūrėjus į veidrodį vaizdelis darosi vis liūdnesnis. Oda glemba, pilkėja, sausėja, raukšlėjasi. Sustabdyti bėgančio laiko nepavyko nė vienam burtininkui. Tačiau yra keletas gudrybių, kurios gali padėti sulėtinti odos senėjimą.

1. Rūkymas

Vienas iš labiausiai odą sendinančių dalykų yra rūkymas. Žalingi įpročiai kenkia ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Ir toli ieškoti pavyzdžių nereikia. Pažiūrėkite į savo ilgus metus rūkančią tetą. Jei nerūkytų, ji atrodytų jaunesnė bent 10 metų. Mokslininkų apskaičiavimais, užkietėjusių rūkalių veidą vagoja net 82 proc. daugiau raukšlių. Pagalvokite apie tai.

2. UV spinduliai

Saulės nubučiuoti žandukai, žinoma, atrodo kur kas sveikiau nei po žiemos papilkėjęs balkšvas veidas. Kuri iš mūsų nemėgsta lepintis saulės voniomis ir puikuotis įdegusiu pilvuku? Tačiau UV spinduliai odai daro didesnę žalą nei rūkymas. Saulė kalta net dėl 90 procentų (!) raukšlių ant mūsų veido! Todėl, mielosios, stenkitės naudoti apsauginius kremus nuo saulės net tada, kai nesilankote pliaže.

Fotolia nuotr.

3. Nuovargis

Ne be reikalo miegančioji gražuolė tiek daug miegojo. Ji todėl ir buvo gražuolė, nes daug ilsėjosi. Jei per parą poilsiui neskiriate 8 valandų, jūsų ląstelės nespėja atsinaujinti ir aprūpinti organizmo reikiamomis medžiagomis. Neišsimiegoję žmonės susensta tiesiog akyse ir anksčiau laiko.

4. Stresas

Senėjimas yra ne tik fiziologinis, bet ir psichologinis procesas. Dėl streso, pavydo, pykčio įsitempia mūsų veido raumenys, taip formuodami bereikalingas raukšles. Be to, organizmas streso metu prasčiau aprūpinamas deguonimi. Todėl stenkitės daugiau medituoti ir atsikratyti neigiamų emocijų.

5. Vandens trūkumas

Šį punktą, ko gero, reikėtų rašyti į pirmą vietą. Mūsų organizmą sudaro 70 proc. vandens. Tai - gyvybiškai svarbus komponentas. Sveikoje odoje vanduo nuolat juda – per 1 sekundę tarp ląstelių pernešama 3 mln. vandens molekulių! Dėl nuolatinės vandens cirkuliacijos visos odos ląstelės yra aprūpinamos maisto medžiagomis, todėl oda yra gyvybinga.

Shutterstock

Vanduo odoje juda specialiais vandens kanalais – akvaporinais – esančiais ląstelių membranose. Šių vandens kanalų aktyvumas yra tiesiogiai susijęs su pernešamu vandens kiekiu odoje: kuo daugiau vandens prateka akvaporinais, tuo vandens cirkuliacija odoje yra intensyvesnė. Vanduo perneša odos ląstelėms reikalingas maisto medžiagas ir taip užtikrina odos gyvybingumą. Gyvybinga oda švyti, yra skaisti, elastinga ir švelni.

Mus supanti aplinka ir įvairūs dirgikliai (temperatūrų skirtumai, užterštumas, miego stoka ir t.t.) skatina odos dehidrataciją. Dėl pažeistos odos apsauginės funkcijos oda netenka dar daugiau vandens, o gilesniuose epidermio sluoksniuose sutrinka akvaporinų aktyvumas ir sulėtėja vandens judėjimas tarp ląstelių.

Kai vandens judėjimas odoje sulėtėja, ji dehidratuoja ir papilkėja, nes gilesniuose odos sluoksniuose sumažėja odos ląstelių aprūpinimas maisto medžiagomis. Taigi tik biologinis vandens judėjimas tarp ląstelių sugrąžina odai sveiką švytėjimą ir skaistumą. Ilgam.

Gamintojo atstovų nuotr.

BIODERMA surado sprendimą, kaip sugrąžinti odai švytėjimą ir sukūrė dermatologines odos priežiūros priemones „Hydrabio“. Jos iš karto ir ilgam sudrėkina odą biologiškai atkurdamos vandens judėjimą giliuosiuose odos sluoksniuose ir sustiprindamos odos barjerą.

Gamintojo atstovų nuotr.

„Hydrabio“ odos priežiūros priemonės stimuliuoja natūralų odos gebėjimą atkurti drėgmės pusiausvyrą, skatinant natūralią vandens cirkuliaciją tarp ląstelių, dėka produktuose esančio „Aquagenium“ patento. Šis sukurtas remiantis revoliuciniu amerikiečių mokslininko P. Agre atradimu.

Gamintojo atstovų nuotr.

Nobelio premiją pelnęs mokslininkas ląstelės membranoje atrado vandens kanalus (akvaporinus), reguliuojančius vandens cirkuliaciją tarp ląstelių. „Aquagenium“ patentas atkuria akvaporinų aktyvumą, taigi sveiką odos ląstelių aprūpinimą vandeniu.

Gamintojo atstovų nuotr.

Užsakymo nr.: PT_72673252

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis