Kaip teisingai prižiūrėti intymiąją zoną

Intymiąją zoną prižiūrėti dar svarbiau, nei tepti veidą kremais - juk nuo to prilauso, ar sklandžiai veiks tavo vaisingumo sistema. Įsidėmėk, kurioms priemonėms tarti „taip“, o kurioms „ne“ šiuo delikačiu reikalu.

KUO PRAUSTI?

Svarbiausios tavo makšties gyventojos - laktobakterijos. Jos gamina pieno rūgštį, kuri palaiko normalią rūgštinę terpę (ji žymima raidėmis pH), taip užkirsdamos kelią žalingiems mikroorganizmams ir apsaugodamos makštį nuo infekcijos. Deja, kartais laktobakterijų gali ir pritrūkti. Sužinok, ką turi daryti, kad išlaikytum galingą savo makšties rūgštinę armiją.

NE: muilui ir dušo geliui. Juose labai daug šarmų - pagrindinių rūgštinės terpės ardytojų. Priemonės, kuriose gausu šarmų, gali pakeisti tavo makšties pH balansą. Tokiu atveju sumažės naudingųjų bakterijų, o štai žalingųjų tada jau niekas nebesulaikys.

TAIP: intymios higienos prausikliui. Jame turi būtinai būti tos pačios laktobakterijų gaminamos pieno rūgšties, taip pat gali būti ir antibakterinių komponentų - cheminės (pavyzdžiui, triklozanas) ir natūralios (alavijų ekstraktas, arbatmedžių aliejus) kilmės. O štai koks nors ypatingas gėlių, vanilės, muskuso aromatas turėtų priversti sunerimti. Kvėpikliai yra potencialūs alergenai, o nepriekaištinga intymios higienos priemonė turi būti ir neutralaus kvapo, ir neutralios spalvos. Medžiagos, kurių neturėtų būti tavo prausiklyje: SLS, SLES, alkoholis, dažikliai, parabenai.

Svarbu! Atkreipk dėmesį į intymios higienos priemonės pH - jis neturi būti didesnis kaip 4,5. Kad geriau suprastum rūgštingumo lygį, pasakysime, kad vaikiško muilo pH yra 7, o paprasto - 10. Taip pat priemonės poveikis turi būti patikrintas dermatologų.

KAIP PRIŽIŪRĖTI?

Prižiūrėti makštį, tai nereiškia vien rytą vakarą ją apiprausti (primename: makštis prausiama tik iš išorės, į vidų net gryno vandens srovės nenukreipk, juolab priemonės nepilk). Švarą turi palaikyti nuolat, tačiau nenusižengdama tam tikroms taisyklėms.

NE: įprastoms drėgnoms servetėlėms. Jose yra spirito, kvapiųjų medžiagų ir jų pH nėra neutralus. Tad tegul jos lieka rankoms ir išmaniojo ekranui - intymiajai zonai rinkis specialias priemones, kuriose yra ir dezinfekuojamųjų, ir drėkinamųjų elementų, ir pieno rūgšties.

TAIP: specialiai makščiai skirtam dezodorantui. Gali jį išbandyti, jei esi linkusi gausiai prakaituoti. Tai - paprastas ir, skirtingai nei skelbia gandai, saugus metodas pailginti gaivą. Jų cheminiai junginiai naikina bakterijas, kurios ir sukelia nemalonų kvapą. Be to, ši priemonė veikia ir kaip antiseptikas: užkerta kelią mikroorganizmų dauginimuisi. Yra tik vienas bet: dezodorantas nepakeis visavertės higieninės procedūros. Be to, jis gaivina tik švarią odą - jau esamo kvapo jam įveikti nepavyks.

Svarbu! O štai vienkartinius įklotus ginekologai pataria naudoti tik gausesnių išskyrų dienomis (įprastai per ovuliaciją ciklo viduryje), taip pat mūvint virvelines kelnaites ir keliaujant. Juos reikia keisti kas 4 valandas, kitaip bakterijos, kurioms bus taip gera, šilta ir drėgna, ims džiaugsmingai daugintis. Ypatingos rizikos zonoje atsiduria naudojančios tokius vienkartinius įklotus, kurių visa apačia padengta klijais: jie greitai sukelia pirties efektą - nemalonų ir pavojingą reiškinį.

KĄ MŪVĖTI?

NE: virvelinėms kelnaitėms. Jas mūvėk tik tada, kai tai būtina, nes jos didina šlaplės infekcijos riziką (siaurutėlė audinio skiautė - tikras mikroorganizmų migracijos tiltas). Šiuo atveju vienkartiniai įklotai būtini (nepamiršk jų dažnai keisti!).

TAIP: medvilnei. Nors patogios močiutės kelnaitės visiškai neseksualios, jos yra pačios sveikatingiausios. Natūralus audinys sugeria drėgmę ir praleidžia orą, todėl nesukuria terpės bakterijoms daugintis. Jei negali be nėrinių, bent jau rinkis tuos modelius, kurių įduras (vidinis klynelis) yra iš medvilnės.

Svarbu! Skalbk apatinius ne aukštesnės kaip 40 laipsnių temperatūros vandenyje. Venk balinamųjų priemonių, naudok švelnius skalbimo miltelius ir hipoalerginius (vaikams skirtus) drabužių balzamus. Būtinai labai gerai skalbinius išskalauk!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis