Ovuliacijos požymiai, kuriuos nesunku pastebėti

Planuojančioms nėštumą arba priešingai - nenorinčioms pastoti, reikėtų žinoti, kada prasideda ovuliacija - tavo vaisingosios dienos. Prieš ovuliaciją, kaip ir prieš mėnesines, organizmas siunčia įspėjamuosius signalus, tad atkreipk dėmesį.


Ovuliacijos požymis nr 1: keičiasi išskyros

Įprastai po menstruacijų prasideda taip vadinamas „sausasis periodas“, kurio metu pastebimas minimalus išskyrų kiekis, o kai kuriais atvejais išskyrų apskritai beveik nebūna. Po šio kelias dienas trunkančio etapo pasirodo lipnios konsistencijos išskyros - tai nevaisingasis periodas, kurio metu tikimybė pastoti minimali. Artėjant ovuliacijai, kinta tavo gimdos kaklelio gleivinė, o tuo pačiu ir išskyros. Pieš ovuliaciją jos tampa skystesnės, tąsesnės ir gausesnės, pagal savo konsistenciją primenančios žalio kiaušinio baltymą. Paskutinė diena, kada būna šių gleivių yra vaisingiausia ciklo diena.


Ovuliacijos požymis nr 2: noras mylėtis

Tavo kūnas reaguoja į artėjančią ovuliaciją, tad būtent vaisingomis dienomis įprastai gali pajusti padidėjusį potraukį seksui. Beje, įvairiais tyrimais įrodyta, kad ir stipriajai lyčiai ovuliacijos metu moteris atrodo pati patraukliausia ir labiausiai seksualiai traukianti. Hormonai veikia visu pajėgumu!


Ovuliacijos požymis nr 3: padidėjusi kūno temperatūra

Vienas iš populiariausių metodų, nustatant ovuliacijos dienas - kūno temperatūros matavimas. Kiekvieną dieną matuojant savo kūno temperatūrą, vaisingosiomis dienomis turėtum pastebėti nedidelį jos padidėjimą. Tiesa, šis metodas reikalauja kruopštumo: kad pastebėtum dėsningumą, temperatūrą turi matuoti kiekvieną rytą, vos pabudusi ir tuo pačiu metu. Patikimesnis būdas - tiesiog įsigyti ovuliacijos testą, kuris tavo šlapime tikrina LH hormono kiekį, išskiriamą maždaug 30 valandų prieš ovuliaciją.


Ovuliacijos požymis nr 4: lengvas pilvo maudimas

Dar vienas ovuliacijos požymis, su kuriuo susiduria daugelis moterų - lengvas skausmas pilvo apačioje arba šonuose. Ovuliacijos skausmas pasireiškia vis kitoje pusėje, priklausomai nuo to, kuri kiaušidė yra aktyvi. Tai nėra pats patikimiausias vaisingųjų dienų rodiklis, tačiau į jį taip pat verta atkreipti dėmesį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis